MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5487 posts, 1138390 views
 
Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 392
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Contractul cu ventilatia e practic incheiat, mai ramane doar de pus la punct softul pentru telemecanica, un sparc...
:mrgreen:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Robert24

Maine de la ora 21:00 la Digi 24 in cadrul emisiunii "Romania furata", membrii Asociatiei Metrou Usor discuta despre problemele metroului bucurestean.

Promo-ul emisiunii: https://www.facebook.com/Romaniafurata/...930695631/

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Adrian Rosca

Ce probleme dom'le? Nu e nicio problema, totul merge perfect. Pe parte de dezvoltare totul se desfasoara conform planului: M4 gata in decembrie, M5 la jumatatea anului viitor, M6 se liciteaza anul asta si o sa fie gata in 2020. Sa mai zic?  :mrgreen:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Robert24

Ai uitat, ca toate astea sub supravegherea marmotei!

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Robert24 wrote:
Maine de la ora 21:00 la Digi 24 in cadrul emisiunii "Romania furata", membrii Asociatiei Metrou Usor discuta despre problemele metroului bucurestean.

Promo-ul emisiunii: https://www.facebook.com/Romaniafurata/...930695631/

'Marmota' va indeamna sa aveti 'incisivi'!!!
:bere:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Si sa ridicati problemele!!!
Bafta!
:bere:
IMG_0572.JPG (370.38 KB; downloaded 1909 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Robert24 wrote:
Maine de la ora 21:00 la Digi 24 in cadrul emisiunii "Romania furata", membrii Asociatiei Metrou Usor discuta despre problemele metroului bucurestean.

Promo-ul emisiunii: https://www.facebook.com/Romaniafurata/...930695631/

De curiozitate, participa toata asociatia sau doar 2-3 reprezentanti?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

Cativa reprezentanti. ;)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Evident...ca doar nu e miting in Piata Victoriei!!!
:bere:
Daca emisiunea e 'live', aveti totusi ocazia sa le ridicati 'la fileu' ceva probleme grele pentru dezbatere...reprezentantilor nostri!!!
Daca e deja 'inregistrata' e tardiv...poate ne spune Robert cum sta situatia...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Robert24

Interviurile noastre au fost luate acum o luna si jumatate. Noi am raspuns cat se poate de obiectiv intrebarilor lor, si cu bune si cu rele. Nu am evitat adevarurile, dar pe de alta parte am punctat si ce e bine si ce se poate imbunatati. Vom vedea maine ce au filtrat. Noi speram ca au tratat obiectiv asa cum au fost raspunsurile noastre.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex TibiV

Robert24 wrote:
Interviurile noastre au fost luate acum o luna si jumatate. Noi am raspuns cat se poate de obiectiv intrebarilor lor, si cu bune si cu rele. Nu am evitat adevarurile, dar pe de alta parte am punctat si ce e bine si ce se poate imbunatati. Vom vedea maine ce au filtrat. Noi speram ca au tratat obiectiv asa cum au fost raspunsurile noastre.

Hahahaha....
Daca nu este live...

Depinde de producator...
(Nu stii cine este, aparent este un personaj obscur, nu foate important... Tu, invitat necunoscator, te concentrezi pe "personajele vizibile", gen moderator...
Gresit !)

Fiind emisuneinregistrata (si de regula "over-time") producatorul poate taiia din inregistrare orice vrea, unde vrea, si pe ce durata vrea...

Daca producatorul este unul nou, dornic de afirmare, vor ramane doar afirmatiile "sunt incapabili" (fara detalii "sa termine de asfaltat zona X")
Daca este unul vechi, cu "cohones" si sigur pe sine, am putea vedea ceva adevarat, care sa o faca si pe "doamna Voluntari" se mai gandeasca o data inainte de a "taia"...

Cum ne-o fi norocul... :(

Exemplu:
Moderator: Este adevarat ca trenurile CAF sunt de kko ?
Invitat: Nu, nu putem spune asa ceva... Pana acum trenurile CAF au avut cateva probleme minore, dar care nu, nu au pus probleme reale de siguranta circulatiei...

Iata oposibila varianta editata
Moderator: Este adevarat ca trenurile CAF sunt de kko
Invitat: Nu, nu putem spune asa ceva...Pana acum trenurile CAF au avut cateva probleme minore, dar care nu, nu au pus probleme reale de siguranta circulatiei...

Vedeti ce simpu este ?
Sa vedem pe post...

Daca vor sa dea in cineva.
Sau daca vor doar sa  povestasca ceva interesant.....

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex BodoMinea

Chiar dacă suntem în România, în anul 2016 cred că și 'manipulanții de conținut media' își dau seama că au și public puțin mai atent și nu își permit să taie așa vorbele unor oameni care reprezintă o entitate în domeniul despre care dezbat.

Plus că Digi24, televiziune care aparține de operatorul de servicii foarte extins RDS&RCS cred că are un interes politic limitat și mai degrabă ar trebui să atragă public prin calitate și prin a spune lucrurilor pe nume, cum au mai făcut de-a lungul timpului. Evident ca probabil o să bage și puțin 'SENZAȚIONAL / ȘOC ȘOC ȘOC' că altfel nu dă bine pe sticlă. Au și lucruri foarte grave dar și lucruri bune de evidențiat. O să vedem care e accentul și unde bat. Sper să se discute și de licitația de trenuri pentru M5, cea blocată de mai mult de un an...

Dar una peste alta sa fim optimiști, că mai apar și subiecte de adevărat interes, cu oameni dedicați și pasionați pe posturile de audiență largă, nu numai incultura televizată din prime-time.

Să vedem ce iese :D

http://m.digi24.ro/special/campanii-dig...rex-590384

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Ba din contra, acum se taie exact pentru ca nu este publicul atent. :twisted:
Plus că Digi24, televiziune care aparține de operatorul de servicii foarte extins RDS&RCS cred că are un interes politic limitat și mai degrabă ar trebui să atragă public prin calitate și prin a spune lucrurilor pe nume, cum au mai făcut de-a lungul timpului. Evident ca probabil o să bage și puțin 'SENZAȚIONAL / ȘOC ȘOC ȘOC' că altfel nu dă bine pe sticlă. Au și lucruri foarte grave dar și lucruri bune de evidențiat. O să vedem care e accentul și unde bat. Sper să se discute și de licitația de trenuri pentru M5, cea blocată de mai mult de un an...


Digi24 e la fel ca antena3/irealitatea/rromania TV. Toate sunt bagate in politica pana la gat, nu exista post media independent aici. Cum Metrorex e mai mult sau mai putin sub control PSD, ma astept ca interviul sa fie editat masiv ca sa iasa pe punct negativ. Digi24 se preface a fi independent, dar nu este.
Dar una peste alta sa fim optimiști, că mai apar și subiecte de adevărat interes, cu oameni dedicați și pasionați pe posturile de audiență largă, nu numai incultura televizată din prime-time.


Cine e interesat intr-adevar de discutiile tehnice si nu de politica va evita televizorul si faisbucu'.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex BodoMinea

Corect. Dar ce vreau să subliniez este că o apariție pe un post de televiziune, public sau nu va aduce niște probleme la cunoștința oamenilor care nu ar avea ce să caute vreodată pe forum, unde își au locul discuțiile tehnice și altele. Asta va pune un anumit grad de presiune publică pe Metrorex să caute soluții într-un ritm mai alert.

Deci in niciun caz nu e un lucru rău.

 


Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 392
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2346 forum members have written 426540 posts in 5299 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use