De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 946811 views
 
Go to page:  1  ... 183 184 185 186 187 188 189  ... 312
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" GPS

Continuare:
image.jpeg (2 MB; downloaded 1713 times)
image.jpeg (1.66 MB; downloaded 1713 times)
image.jpeg (1.98 MB; downloaded 1715 times)
image.jpeg (1.47 MB; downloaded 1713 times)
image.jpeg (1.62 MB; downloaded 1715 times)
image.jpeg (1.97 MB; downloaded 1724 times)
image.jpeg (859.97 KB; downloaded 1714 times)
image.jpeg (803.18 KB; downloaded 1714 times)
image.jpeg (1.03 MB; downloaded 1713 times)

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor survola

Adrian Rosca wrote:
"Multumiri" personale administratorilor devierilor. Azi pe Ardealului un nea' conducator auto a dat sa evite o groapa si a intrat direct in mine. Si are RCA-ul la Asirom, b...-mi-as p....

Urât.
Măcar știi cine e.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Lixandru Dragos-Liviu

Cu privire la incidentul cu mecanicul de metrou care nu i-a permis omului să filmeze:
Eu, sincer să fiu, dacă aş fi fost mecanic de metrou şi observam un pasionat feroviar, chiar dacă este acest regulament semnalizat corespunzător la intrarea în staţii, nu aş fi avut nicio reacţie, din contră, îl salutam discret. Nu e posibil să blochezi garnitura de metrou în staţie, preţ de câteva minute pentru un mic fleac, nici măcar nu a fost vorba de o acţiune cu scop de vandalizare, semnal de alarmă tras fără vreun motiv, scandal, pur şi simplu un om care a făcut o poză/filmare, în scop personal, nu comercial; şi aşa nu are cine să le cumpere dacă sunt cu această tentă :popa: . Cred că a făcut exces de zel :twisted:
P.S.: Şi la biserică este la fel, idem la cimitir, scuzaţi că vă introduc într-o atmosferă mai sumbră, dar la ce o folosi interdicţia aceasta? Să nu cumva să se vadă minunile lui Dumnezeu nepromovate de Preafericitul Daniel, conducătorul S.C. BOR S.A. :popa:, că altfel pierde bani şi nu-şi mai permite să se dea cu Merţanul  :lol: !

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor t530

@Adrian - sa zici merci ca stii autorul si ai polita lui...eu am gasit-o lovita si nu stiu cine e....

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Da, un "frate" venit de peste Prut. Curat ghinion, am zis sa fac o mica deviere cu masina sa vad noul asfalt de la intersectia cu Laminorului. Eu mergeam linistit pe banda a doua, iar el pe prima, iar cand a tras de volan n-am avut nicio sansa sa-l evit. Nu e ceva grav, doar ca ambele portiere si aripa spate sunt zgariate bine si au ceva infundaturi, dar acum trebuie sa alerg pe la aisgurator si service si cum sunt ceva probleme pe la Asirom, tare mi-e ca trebuie s-o fac pe casco.  :evil:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor argos

Adi, cred ca in situatii d'astea e mai facil sa apelezi la Casco cu regres, sau cum s-o numi.. Adica mergi la Casco, iti faci masina, apoi compania care ti a facut polita Casco recupereaza dauna de la Asirom. Ideea e sa-ti fie tie cat mai usor, nu lor (asiguratorilor).

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" zapacitu

In situatii din astea, mergi la Casco cu regres RCA. Nu ai niciun fel de comision de Casco in acest mod.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" florin

Ce probleme sunt la Asirom?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) dinudr

Atal wrote:
De ieri a aparut o foreza portocalie aici. Poate se apuca odata si de accesurile ramase.

succesuri-succese
accesuri-accese.

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 subway guru

Chiria pentru Big Mama costa...o caciula de bani, nu-si permite nimeni sa o plateasca doar pentru a fi admirata...stând !
:mrgreen:
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Costin

Accese de furie. Accesuri la metrou.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

Atat colegii mei cat si cu mine nu am folosit vreo data aberatia lingvistica de 'accesuri'...in loc de accese...si nici 'tuneluri' in loc de tunele...
DEX e facut ca sa inregistreze limba romana asa cum este ea...nu sa o 'poceasca' in stil...EBA!!!
Prostiile de genul acesta nu sunt nimic altceva decat...'excesuri'!!!
:mrgreen:
Eu v-as incuraja sa vorbiti asa cum se vorbeste, nu cum isi inchipuie 'fun tarcovnic soarece de biblioteca ca asa-i bubuie lui imaginatia bolnavicioasa...
:bere:
Daca DEX e depasit, n-au decat sa-l 'actualizeze' pentru a reflecta...realitatea...si nu invers!
Iar lingvistii sunt 'obligati' sa-i asculte pe cei ce folosesc limba si nu pe cei ce incearca sa o 'reinventeze'...
:twisted:

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 Montania

subway guru wrote:
Chiria pentru Big Mama costa...o caciula de bani, nu-si permite nimeni sa o plateasca doar pentru a fi admirata...stând !
:mrgreen:
:bere:


Chiar as fi curios sa stiu cat costa o saptamana, as paria pe ~50k-100k EURO?

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 survola

subway guru wrote:
Chiria pentru Big Mama costa...o caciula de bani, nu-si permite nimeni sa o plateasca doar pentru a fi admirata...stând !

Mai degrabă o căruță de bani  :lol:

 


Go to page:  1  ... 183 184 185 186 187 188 189  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2346 forum members have written 426540 posts in 5299 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use