MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1237 posts, 483656 views
 
Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

Stii cumva cam ce rame vor merge la casat? A, era sa uit, dupa ce l-au casat pe 045-081, s-a pastrat echipamentul Dimetronic?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Nu stiu exact care sunt alea puse pe lista si care vor sa le tina pt M5, dar mai mult ca sigur, la urmatorul lot vor fi si albastrelele.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

Deci sa inteleg ca acordul intre Metrorex si Banca Elvetiei a expirat? Ca am inteles ca nu aveau voie sa le caseze pana fac 20-25 de ani de la modernizare.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Florinds

Exact, de ce nu le modernizam? Am vazut metrouri mult mai vechi pe la atii si sunt convins ca sunt modernizate.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Din ce stiu este valabil 20 de ani, iar daca este asa, anul acesta expira si ultimele trenuri, intrucat ele au fost facute in perioada 95-96.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA BodoMinea

Ieri dimineață la gardul dinspre strada Preciziei al depoului Militari (mai jos am marcat locul printr-un screen de pe Maps) am văzut o IVA urcată pe un fel de cadru metalic. Dacă îmi amintesc bine am văzut și un BM, pardon doar jumătate de BM (vizibil coridorul) pe același cadru metalic vizibil de pe stradă.

militari.png (943.67 KB; downloaded 4576 times)


Așa se procedează la revizii sau RG ceva, și la IVE nu umblau în depoul Ciurel?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Sunt urcate pe vinciuri pentru a fi scos trenul de rulare, si/sau pentru a facilita mentenanta/reparatiile la echipamentele de sub vagon.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

REM 014 deja a fost desenat pe geam.


 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

Dar de ce nu se foloseste un tip de vopsea rezistenta la grafiti ?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Costin

Cine sa o foloseasca, baietii care l-au pictat albastru? Pai nu tot ei fac graffitti? Sau credeai ca MRex a pictat vagonul albastru?... :roll:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

La cat de bine arata acel albastru vopsit am presupus ca a fost o operatiune controlata macar de Metrorex...

Metreorexul ar putea sa se ocupe de problema asta si sa le vopseasca cum trebuie. Nu cred ca i-ar costa o avere...

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA alexxd_31

De vopsit cine trebuie sa le vopseasca? Metrorex sau Alstom?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

Probabil Alstom, la cererea Metrorex.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA alexxd_31

Problema cu vandalizarea in curtea cui este? Alstom ? Metrorex ? Paza de cine este asigurata? Cine suporta costurile cu vopsirea?

 


Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2338 forum members have written 426038 posts in 5295 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use