MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3196 posts, 876113 views
 
Go to page:  1  ... 139 140 141 142 143 144 145  ... 229
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF mcosmin

Modelul este identific dar procedeul de fabricatie poate fi diferit. In general asa se intampla cand se descopera probleme.

 


  • DPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF DPS

16 trenuri intre Chiajna si Gradinari pe M900-bonus rama de metrou CAF Aries


 


Re: Trenurile CAF BodoMinea

Astăzi seară panică și confuzie pe M2 pe direcția Pipera. Și nu, nu din cauza intervalului de 10 minute.  :lol:

Trenul CAF 1312-2312 „Bega” nu anunță stațiile - nici audio și nici pe display-urile interioare. Nici firmele exterioare nu indică direcția.

2.jpg (55.29 KB; downloaded 2001 times)

1.jpg (72.15 KB; downloaded 2004 times)

3.jpg (84.75 KB; downloaded 2008 times)


L-am anunțat pe mecanic. A staționat puțin după dar a plecat la fel, fără afișaj.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF GPS

De ce nu a apelat la o coala A4  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  
P.S.: Bănuiesc ca a anunțat stațiile prin microfon, nu?! + "Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!"

 


Re: Trenurile CAF BodoMinea

Metoda coala A4 o fi fost copyright RATB și na...   :lol:  :lol:

Nu, de la Apărători la Unirii unde am coborât eu și l-am anunțat pe mecanic nu s-a auzit decât anunțul de închidere a ușilor. Nimic anunțat automat, nimic pe microfon etc. Nu pot să știu dacă mecanicul știa că nu funcționează (cam greu să nu știe - anunțul care acum lipsea presupun că îl aude și din cabină de obicei) până să îl anunț - după oricum a plecat tot cu display-uri stinse dar poate anunța pe microfon. Cine știe  :D

 


Re: Trenurile CAF Costin




via Mihai Nicolae (prin mesaj pe facebook)

 


Re: Trenurile CAF ByOnu

Pfoai ce panica. Le era unora nu cumva sa ajunga la Parc Bazilescu, sau mai rau, la Favorit... :lol:  :D

 


Re: Trenurile CAF punmeister

Sper ca pe aceste rame sa nu li se aplice pe bot tigania aceea cu stickere care reprezinta steagul Romaniei si steagul UE.

 


Re: Trenurile CAF mcosmin

Alea sunt obligatorii.

Eu sper sa nu aibe acelasi probleme ca primele rame: gen suierat prin incheieturi, franari aiurea in tunel, cablaj prost care provoaca incendii, supratensiuni pe motor, s.a.m.d

 


Re: Trenurile CAF Victor92

Tismana 1320+2320 in Gara De Nord.







 


Re: Trenurile CAF TibiV

Super-poze !...
:bere:

 


Re: Trenurile CAF Victor92

@TibiV: Multumesc  :oops:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF GPS

Super tari pozele! :D
Sa înțeleg ca doar 1317-2317,1318-2318,1319-2319 sunt făcute in Spania?! :roll:

 


Re: Trenurile CAF puidemorosan

Nu. Toate 8 sunt făcute integral în Spania. Doar felul în care au făcut drumul spre București a fost diferit.

 


Go to page:  1  ... 139 140 141 142 143 144 145  ... 229
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430489 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use