MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: POZE Lucrari- Statia Romancierilor

172 posts, 118304 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Se compacteaza pamant ca pietris e foarte putin. Se mai lucreaza pe la acces TD46.
Planseu acces CH betonat.
IMG1383.jpg (145.75 KB; downloaded 7650 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Sa vezi si sa nu crezi. Beton fara numar. In doua zile.
Intre fronton VA si Cetatea Histria.
IMG1487.jpg (133.68 KB; downloaded 7513 times)
IMG1488.jpg (146.25 KB; downloaded 7508 times)
IMG1489.jpg (162.13 KB; downloaded 7505 times)
La acces CH incepe betonul pe bulevard.
IMG1490.jpg (128.09 KB; downloaded 7511 times)
IMG1491.jpg (614.06 KB; downloaded 7513 times)
IMG1492.jpg (135.03 KB; downloaded 7511 times)
IMG1493.jpg (143.24 KB; downloaded 7507 times)
Si da, chiar se lucreaza inca, la manual.
IMG1494.jpg (119.12 KB; downloaded 7508 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Azi. Azi am luat exteriorul curbei, ca intram in rutina si nu-mi place.
La intrarea in santier dinspre VI.
IMG1855.jpg (76.92 KB; downloaded 7268 times)
IMG1859.jpg (103.65 KB; downloaded 7271 times)
Intr-adevar o parte din beton a depasit bine Cetatea Histria.
IMG1860.jpg (115.17 KB; downloaded 7271 times)
Ba este chiar aproape de fronton spre VI/VA.
IMG1861.jpg (122.49 KB; downloaded 7275 times)
Pe aici prin zona se umbla pe la borduri, banuiesc urmeaza o galerie de cabluri gen VA (pe exteriorul curbei), care in momentul asta se executa timid si pe interstatia Parc-Romancierilor (tot pe exteriorul curbei). Candva probabil se vor intalni.
IMG1862.jpg (695.35 KB; downloaded 7273 times)
IMG1863.jpg (100.09 KB; downloaded 7267 times)
In imagine... am depait intersectia cu Romancierilor (zona unde este betonat integral, fara pamant pe mijloc).
IMG1864.jpg (100.15 KB; downloaded 7268 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Azi. Lucrarile de suprafata cu straturile inferioare (de fundatie) ale drumului se apropie de final si spre frontonul spre VA/VI.
Accesul CH, excavat pana la intrarea sub planseu. In aproximativ acelasi stadiu este accesul TgN de la VA.
IMG1974.jpg (166.75 KB; downloaded 7066 times)
Acces TD46. Similar se prezinta accesul DT20 (bloc C) de la Favorit.
IMG1975.jpg (104.58 KB; downloaded 7071 times)
Un mic scuar.
IMG1976.jpg (123.82 KB; downloaded 7071 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Asfalt pe suprafete intinse, inclusiv la intersectia cu Romancierilor.
Spre strada Romancierilor.
IMG2029.jpg (125.08 KB; downloaded 6814 times)
Pamant de... flori.
IMG2030.jpg (135.62 KB; downloaded 6811 times)
Si putina plaja.
IMG2031.jpg (107.3 KB; downloaded 6813 times)
Acces CH s-a oprit la... intrare. Ca si acces TgN de la VA.
IMG2032.jpg (163.44 KB; downloaded 6812 times)
IMG2033.jpg (134.25 KB; downloaded 6818 times)
IMG2034.jpg (82.12 KB; downloaded 6812 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Aici s-a asfaltat cap-coada dar mutatul circulatiei pentru restul de guri de acces mai probabil la primavara. La Acces CH este o macara dar cred ca mai este de evacuat pamant de sub planseu.
O veste buna ar fi ca s-a inceput umplutura pe galerie intre RO si intersectia cu VI. sunt utilaje in sant cu certitudine si compactor. Pamant este destul pe spatiul verde median. Dar toata treaba cand s-o opri ploaia aparent, ca e prea mocirla.
Acces TD46 este si acoperit cu pamant.
IMG2107.jpg (98.8 KB; downloaded 6563 times)
Tot in zona
IMG2108.jpg (113.59 KB; downloaded 6555 times)
Intersectia cu Romancierilor.
IMG2109.jpg (120.92 KB; downloaded 6557 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Azi.
Acces CH, vola scoate pamant din acces, excavatorul ia si urca in basculanta.
PICT0022.JPG (122.69 KB; downloaded 6370 times)
Se va merge pe patru benzi inguste, doua per sens pe partea asta. Practic aici fiind loc doar de 3 benzi normale s-a aplicat metoda de la patinoar, s-a latit putin carosabilul cu o fasie de beton, temporara. Lipsesc inca semafoarele, iar lampile nu vin pana nu se definitiveaza bordurile, adica dupa inlaturarea fasiei temporare de beton.
PICT0023.JPG (110.63 KB; downloaded 6365 times)
PICT0024.JPG (98.85 KB; downloaded 6368 times)
Intersectia cu Romancierilor.
PICT0025.JPG (124.89 KB; downloaded 6372 times)
PICT0026.JPG (111.03 KB; downloaded 6369 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Devierea traficului mai asteapta. Nu stiu ce exact, ca amplasarea unor semafoare temporare nu-i o mare scofala. SIngurul aspect de suprafata care se schimba este accesul CH unde s-a armat buna parte din radier si mai este inca fier pentru continuare.
IMG2230.jpg (137.19 KB; downloaded 6199 times)
IMG2231.jpg (140.82 KB; downloaded 6195 times)

 


Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor Victor92

O poza de ieri (20.12)...probabil dupa Sarbatori se va face devierea de trafic...
DSC_1085.JPG (246.27 KB; downloaded 6044 times)

 


Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor subway guru

@133
...lampi pe stalpi are?...

 


Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor t530

Care stalpi ?!
Unde s-a refacut zona nu au montat stalpi....noroc ca au mai ramas salpisorii albi montati de Luxten prin gradini, dar si aia lumineaza cat o flacara de lumanare

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor 133 313

Are niste stalpi si lampi provizorii pe spatiul verde de langa blocul cu 4 etaje si pana dupa Cetatea Histria de la inceputul inceputului, care bat in trotuar. Nu are stalpi si lampi definitive pe spatiul verde dintre trotuar si carosabil pentru ca... acolo unde ar veni ei la bordura... este o mica fasie temporara de beton cu meinirea ca din 3 benzi standard de carosabil sa se faca 4 inguste.
Cam aceeasi poveste pe Valea Ialomitei unde s-au facut trotuarele definitive s-au deshumat cablurile de la iluminatul temporar si zac in aer liber pe spatiile verzi, in asteptarea dezafectarii odata cu venirea stalpilor noi definivi.
Dar acum sa fim seriosi ca nu in iluminat sta traficul, pe Pantelimon pe la spital este bezna de ani de zile si se circula bine mersi.  :twisted:
Iluminat "interimar" Romancierilor.
snapshot1.jpeg (82.19 KB; downloaded 5953 times)
snapshot2.jpeg (68.72 KB; downloaded 5955 times)
snapshot3.jpeg (98.9 KB; downloaded 5955 times)

 


Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor t530

Patinuar natural...
20160106_185211.jpg (1.5 MB; downloaded 5660 times)
20160106_185248.jpg (1.4 MB; downloaded 5658 times)

 


Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor t530

@PMB, UTI, Civic Alert, Politia Rutiera, Politia locala, Primaria S6, Metrorex... - Alooo...trezirea!!!
Astazi toti treceau pe rosu, pt ca semaforul este indreptat cu sarma in alta directie, iar culoarea verde nu are bec.
1-14-2016 12-19-37 AM.png (575.08 KB; downloaded 5384 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465077 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use