Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1259 posts, 437798 views
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 shoppy

Din nefericire au aparut cosuri si pe Dudesti-Pantelimon, unde trotuarul e ingust, fix langa cosurile existente, inteligent...
DSC_0024.JPG (328.65 KB; downloaded 3619 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Pfuai dar cat or sa reziste alea de tabla acolo...  :twisted: Astia au uitat de la mana pana la gura de ce s-au facut in timp de plastic.

 


Re: Sectorul 3 shoppy

:mrgreen: , corect, ar trebui sa pariem cum o sa dispara mai repede, o sa vina pasarile daunatoare cu fixa de 13(rematu e 2 curti mai incolo, piulite anti-demontare e sf pentru primaria s.3) sau o sa le ia la suturi pietonii(mai ales cand o sa fie zapada/gheata pe trotuarul ala).

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

O poza cu sectorul 2... facuta din sectorul 3.  :twisted:
Uite domnule ca se poate, noul spital Gomoiu, langa cel vechi.
IMG2188.jpg (105.15 KB; downloaded 4169 times)

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Se reabiliteaza blocul de intersectia C.Resu-N.Grigorescu.
In stanga pozei se vede soldatul (statuia).



Vedere spre Ilioara




Probabil va intrebati "Si ce-i cu asta ? Nu e primul bloc reabilitat..."
Perfect adevarat...
Dar vedeti stivele de placi de polistiren....
Ei bine, toate sunt de 30 milimetri grosime !... :shock:




Mai frate, cum sa reabilitezi cu placi groase de doar 3 centimetri ?
Mai bine zis subtiri de 3 centimetri...

Daca vreti puteti verifica in pozele full-size de la: http://imgur.com/a/czpUd

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Se prind... cate doua maybe? Dublustrat. Doua sau trei sau cate vrei.  :lol:
Intra in reabilitare si blocul de pe coltul Campia Libertatii cu Rebreanu. Dar daca vreti sa vedeti reabilitarea in adevarata amploare... luati la picior Strada Laborator.

 


Re: Sectorul 3 TibiV

133 313 wrote:
Se prind... cate doua maybe? Dublustrat. Doua sau trei sau cate vrei.  :lol:


Dacă fac asta este bătaie de joc, pentru că este clar că nu vor dubla sau triplă cantitatea de adeziv ca să lipească straturile între ele...

Dacă pun doar un strat de plăci de 30 bătaia de joc e şi mai mare... :(

 


Re: Sectorul 3 realistul

Or fi pentru glafurile de la ferestre în loc de extrudat. Altfel e pus degeaba ca nu izolează nimic. Pe Barajul Sadului Blocul N12-13, bloc care care 13 etaje, a fost izolat cu vată minerală Knauf. Dar au dat niște culori nașpa...Acum să văd cum va rezista in timp. Un astfel de bloc izolat cu vată, la Sala Palatului, bloc ce se vede din Calea Victoriei, vata efectiv  sa  s-a lasat. Zici ca se scurge. Se vede de la ,,monumentul cartof" cuta.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Cel mai minunat lucru din lume... o zi de luni libera.  :ugeek:
Asta ar fi parcul Pantelimon, sau cel putin asa cred ca se cheama. Vis-a-vis de Antilopa.
IMG220.jpg (105.01 KB; downloaded 3936 times)
IMG221.jpg (149.67 KB; downloaded 3929 times)
IMG222.jpg (162.61 KB; downloaded 3927 times)
IMG223.jpg (121.66 KB; downloaded 3932 times)
IMG224.jpg (134.25 KB; downloaded 3930 times)
IMG225.jpg (86.32 KB; downloaded 3927 times)
IMG227.jpg (43.7 KB; downloaded 3928 times)
IMG228.jpg (66.78 KB; downloaded 3930 times)
IMG229.jpg (137.88 KB; downloaded 3931 times)
Unu din izvoarele din panta care cobora din Soseaua Garii Catelu spre lac. Portiunea cu metrou.
IMG230.jpg (129.16 KB; downloaded 3930 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Continuare.
IMG231.jpg (74.95 KB; downloaded 3924 times)
Pescuit la copca in zare.
IMG232.jpg (108.74 KB; downloaded 3926 times)
Ups... s-a cam surpat malul.
IMG233.jpg (153.59 KB; downloaded 3925 times)
Tot timpul se vede Manastirea Cernica.
IMG234.jpg (160.34 KB; downloaded 3923 times)
IMG235.jpg (156.47 KB; downloaded 3927 times)
Cam atat. The end.
IMG236.jpg (157.94 KB; downloaded 3966 times)

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Frumoasa excursie...
Vreme frumoasa...

Te invidiez !... :)

 


Re: Sectorul 3 alchimistul

Asa-i, colegu'. E super senzatia de a merge cateodata in parc la orele amiezei, departe de jungla de fier-beton  atunci cand majoritatea oamenilor muncii "trudesc". Sanatate curata pentru spirit, nu alta

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Mai afisa si despre reabilitarea termica & stuff...
IMG266.jpg (127.67 KB; downloaded 3798 times)

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Betonarea poate :roll:

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464908 posts in 5803 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use