Topic: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
172 posts, 118364 views
📖 Pagination options
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Se compacteaza pamant ca pietris e foarte putin. Se mai lucreaza pe la acces TD46.
Se compacteaza pamant ca pietris e foarte putin. Se mai lucreaza pe la acces TD46.
Planseu acces CH betonat.
IMG1383.jpg (145.75 KB; downloaded 7658 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor
133 313
Sa vezi si sa nu crezi. Beton fara numar. In doua zile.
Sa vezi si sa nu crezi. Beton fara numar. In doua zile.
Intre fronton VA si Cetatea Histria.
IMG1487.jpg (133.68 KB; downloaded 7521 times)
IMG1488.jpg (146.25 KB; downloaded 7516 times)
IMG1489.jpg (162.13 KB; downloaded 7513 times)
La acces CH incepe betonul pe bulevard.
IMG1490.jpg (128.09 KB; downloaded 7519 times)
IMG1491.jpg (614.06 KB; downloaded 7521 times)
IMG1492.jpg (135.03 KB; downloaded 7519 times)
IMG1493.jpg (143.24 KB; downloaded 7515 times)
Si da, chiar se lucreaza inca, la manual.
IMG1494.jpg (119.12 KB; downloaded 7516 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Azi. Azi am luat exteriorul curbei, ca intram in rutina si nu-mi place.
Azi. Azi am luat exteriorul curbei, ca intram in rutina si nu-mi place.
La intrarea in santier dinspre VI.
IMG1855.jpg (76.92 KB; downloaded 7276 times)
IMG1859.jpg (103.65 KB; downloaded 7279 times)
Intr-adevar o parte din beton a depasit bine Cetatea Histria.
IMG1860.jpg (115.17 KB; downloaded 7279 times)
Ba este chiar aproape de fronton spre VI/VA.
IMG1861.jpg (122.49 KB; downloaded 7283 times)
Pe aici prin zona se umbla pe la borduri, banuiesc urmeaza o galerie de cabluri gen VA (pe exteriorul curbei), care in momentul asta se executa timid si pe interstatia Parc-Romancierilor (tot pe exteriorul curbei). Candva probabil se vor intalni.
IMG1862.jpg (695.35 KB; downloaded 7281 times)
IMG1863.jpg (100.09 KB; downloaded 7275 times)
In imagine... am depait intersectia cu Romancierilor (zona unde este betonat integral, fara pamant pe mijloc).
IMG1864.jpg (100.15 KB; downloaded 7276 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Azi. Lucrarile de suprafata cu straturile inferioare (de fundatie) ale drumului se apropie de final si spre frontonul spre VA/VI.
Azi. Lucrarile de suprafata cu straturile inferioare (de fundatie) ale drumului se apropie de final si spre frontonul spre VA/VI.
Accesul CH, excavat pana la intrarea sub planseu. In aproximativ acelasi stadiu este accesul TgN de la VA.
IMG1974.jpg (166.75 KB; downloaded 7074 times)
Acces TD46. Similar se prezinta accesul DT20 (bloc C) de la Favorit.
IMG1975.jpg (104.58 KB; downloaded 7079 times)
Un mic scuar.
IMG1976.jpg (123.82 KB; downloaded 7079 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Asfalt pe suprafete intinse, inclusiv la intersectia cu Romancierilor.
Asfalt pe suprafete intinse, inclusiv la intersectia cu Romancierilor.
Spre strada Romancierilor.
IMG2029.jpg (125.08 KB; downloaded 6822 times)
Pamant de... flori.
IMG2030.jpg (135.62 KB; downloaded 6819 times)
Si putina plaja.
IMG2031.jpg (107.3 KB; downloaded 6821 times)
Acces CH s-a oprit la... intrare. Ca si acces TgN de la VA.
IMG2032.jpg (163.44 KB; downloaded 6820 times)
IMG2033.jpg (134.25 KB; downloaded 6826 times)
IMG2034.jpg (82.12 KB; downloaded 6820 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Aici s-a asfaltat cap-coada dar mutatul circulatiei pentru restul de guri de acces mai probabil la primavara. La Acces CH este o macara dar cred ca mai este de evacuat pamant de sub planseu.
O veste buna ar fi ca s-a inceput umplutura pe galerie intre RO si intersectia cu VI. sunt utilaje in sant cu certitudine si compactor. Pamant este destul pe spatiul verde median. Dar toata treaba cand s-o opri ploaia aparent, ca e prea mocirla.
Aici s-a asfaltat cap-coada dar mutatul circulatiei pentru restul de guri de acces mai probabil la primavara. La Acces CH este o macara dar cred ca mai este de evacuat pamant de sub planseu.
O veste buna ar fi ca s-a inceput umplutura pe galerie intre RO si intersectia cu VI. sunt utilaje in sant cu certitudine si compactor. Pamant este destul pe spatiul verde median. Dar toata treaba cand s-o opri ploaia aparent, ca e prea mocirla.
Acces TD46 este si acoperit cu pamant.
IMG2107.jpg (98.8 KB; downloaded 6571 times)
Tot in zona
IMG2108.jpg (113.59 KB; downloaded 6563 times)
Intersectia cu Romancierilor.
IMG2109.jpg (120.92 KB; downloaded 6565 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Azi.
Azi.
Acces CH, vola scoate pamant din acces, excavatorul ia si urca in basculanta.
PICT0022.JPG (122.69 KB; downloaded 6378 times)
Se va merge pe patru benzi inguste, doua per sens pe partea asta. Practic aici fiind loc doar de 3 benzi normale s-a aplicat metoda de la patinoar, s-a latit putin carosabilul cu o fasie de beton, temporara. Lipsesc inca semafoarele, iar lampile nu vin pana nu se definitiveaza bordurile, adica dupa inlaturarea fasiei temporare de beton.
PICT0023.JPG (110.63 KB; downloaded 6373 times)
PICT0024.JPG (98.85 KB; downloaded 6376 times)
Intersectia cu Romancierilor.
PICT0025.JPG (124.89 KB; downloaded 6380 times)
PICT0026.JPG (111.03 KB; downloaded 6377 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Devierea traficului mai asteapta. Nu stiu ce exact, ca amplasarea unor semafoare temporare nu-i o mare scofala. SIngurul aspect de suprafata care se schimba este accesul CH unde s-a armat buna parte din radier si mai este inca fier pentru continuare.
Devierea traficului mai asteapta. Nu stiu ce exact, ca amplasarea unor semafoare temporare nu-i o mare scofala. SIngurul aspect de suprafata care se schimba este accesul CH unde s-a armat buna parte din radier si mai este inca fier pentru continuare.
IMG2230.jpg (137.19 KB; downloaded 6207 times)
IMG2231.jpg (140.82 KB; downloaded 6203 times)
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
Victor92
O poza de ieri (20.12)...probabil dupa Sarbatori se va face devierea de trafic...
O poza de ieri (20.12)...probabil dupa Sarbatori se va face devierea de trafic...
DSC_1085.JPG (246.27 KB; downloaded 6052 times)
-
- subway guru
-
Posted:
-
-
- t530
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
t530
Care stalpi ?!
Unde s-a refacut zona nu au montat stalpi....noroc ca au mai ramas salpisorii albi montati de Luxten prin gradini, dar si aia lumineaza cat o flacara de lumanare
Care stalpi ?!
Unde s-a refacut zona nu au montat stalpi....noroc ca au mai ramas salpisorii albi montati de Luxten prin gradini, dar si aia lumineaza cat o flacara de lumanare
- 133 313
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
133 313
Are niste stalpi si lampi provizorii pe spatiul verde de langa blocul cu 4 etaje si pana dupa Cetatea Histria de la inceputul inceputului, care bat in trotuar. Nu are stalpi si lampi definitive pe spatiul verde dintre trotuar si carosabil pentru ca... acolo unde ar veni ei la bordura... este o mica fasie temporara de beton cu meinirea ca din 3 benzi standard de carosabil sa se faca 4 inguste.
Cam aceeasi poveste pe Valea Ialomitei unde s-au facut trotuarele definitive s-au deshumat cablurile de la iluminatul temporar si zac in aer liber pe spatiile verzi, in asteptarea dezafectarii odata cu venirea stalpilor noi definivi.
Dar acum sa fim seriosi ca nu in iluminat sta traficul, pe Pantelimon pe la spital este bezna de ani de zile si se circula bine mersi.
Are niste stalpi si lampi provizorii pe spatiul verde de langa blocul cu 4 etaje si pana dupa Cetatea Histria de la inceputul inceputului, care bat in trotuar. Nu are stalpi si lampi definitive pe spatiul verde dintre trotuar si carosabil pentru ca... acolo unde ar veni ei la bordura... este o mica fasie temporara de beton cu meinirea ca din 3 benzi standard de carosabil sa se faca 4 inguste.
Cam aceeasi poveste pe Valea Ialomitei unde s-au facut trotuarele definitive s-au deshumat cablurile de la iluminatul temporar si zac in aer liber pe spatiile verzi, in asteptarea dezafectarii odata cu venirea stalpilor noi definivi.
Dar acum sa fim seriosi ca nu in iluminat sta traficul, pe Pantelimon pe la spital este bezna de ani de zile si se circula bine mersi.
Iluminat "interimar" Romancierilor.
snapshot1.jpeg (82.19 KB; downloaded 5961 times)
snapshot2.jpeg (68.72 KB; downloaded 5963 times)
snapshot3.jpeg (98.9 KB; downloaded 5963 times)
-
- t530
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
t530
Patinuar natural...
Patinuar natural...
20160106_185211.jpg (1.5 MB; downloaded 5668 times)
20160106_185248.jpg (1.4 MB; downloaded 5666 times)
-
- t530
-
Posted:
-
Re: POZE Lucrari- Statia Romancierilor
t530
@PMB, UTI, Civic Alert, Politia Rutiera, Politia locala, Primaria S6, Metrorex... - Alooo...trezirea!!!
Astazi toti treceau pe rosu, pt ca semaforul este indreptat cu sarma in alta directie, iar culoarea verde nu are bec.
@PMB, UTI, Civic Alert, Politia Rutiera, Politia locala, Primaria S6, Metrorex... - Alooo...trezirea!!!
Astazi toti treceau pe rosu, pt ca semaforul este indreptat cu sarma in alta directie, iar culoarea verde nu are bec.
1-14-2016 12-19-37 AM.png (575.08 KB; downloaded 5392 times)
📖 Pagination options
Home page
•
Parent forum:
M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020
•
Choose destination