MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 147132 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

IMG-20151103-WA0000.jpg (123.81 KB; downloaded 4948 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

IMG-20151103-WA0003.jpg (218.42 KB; downloaded 4947 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Minime explicatii daca se poate, nu stiu la ce sa ma uit in prima poza.  :(

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

IMG-20151103-WA0004.jpg (203.13 KB; downloaded 4947 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

Astazi au coborat in subteran vagonetii care vor servii la transportul boltarilor si al pamantului. Inginerul de la Astaldi mi-a spus ca TBM este asamblat si ca acum se fac ultimile probe  si verificari. Luni ar trebui sa porneasca  TBM .  La  PSS  Zarea din cauza spatiului mai redus , inginerul mi-a spus ca va fi demontat in 4 bucati, fata de 3 bucati cum a fost demontat la iesire in statia Laromet.
Sunt sinele ptr vagonetii ce vor servi la transportul boltarilor .

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Multumesc de precizare, nu m-as fi prins.  :oops:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Ar putea porni de vineri, dar nu are rost sa pornesti cu o pauza de weekend...Asa ca...pe luni!
Si see you in doua saptamani in Zarea!
Toate bune!
Tot inainte!

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

A pornit  TBM. La ora 18.00 cand am fost sa ma uit scotea pamant pe banda rulanta. A innaintat doar 2 metri . Vad maine seara care va fi  avansul intr-o zi.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

A pornit dis de dimineata...sa fie intr-un ceas bun!
Maine probabil intra cu totul scutul in 'viu', dupa care urmeaza o etansare a spatiului dintre TBM si PM si apoi...la drum intins!
:mrgreen:
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

Etansarea spatiului dintre TBM si inelul provizoriu
IMG-20151110-WA0002.jpg (183.73 KB; downloaded 4500 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

IMG-20151110-WA0001.jpg (192.39 KB; downloaded 4502 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

Materiale folosite la etansare OSB si spuma poliuretanica
IMG-20151110-WA0000.jpg (179.8 KB; downloaded 4501 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea doctoru

Generatorul Caterpilar situat la intersectia strazilor Miercani si Bulevardul Bucurestii Noi este pentru functionarea TBM ?  La ora 17.30 cand am fost acolo erau mai multi ingineri  in jurul  lui si unul dintre ei  butona de zor tastatura generatorului.
Patru inele pe schimb se monteaza .Se lucreaza in 3 schimburi.Asta mi-a spus un angajat  de la Astaldi. TBM scotea  pamant  pe banda rulanta. Un buldozer incarca de zor  intr-o basculanta  pamantul scos de TBM. Cam asta era situatia la ora 19.30.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea laur_visan

Astazi la ora 19:00 situatia se prezinta astfel:
Izolatia de spuma la intrarea in PM a fost realizata,
TBM-ul lucra,se scotea pamant,se coborau boltari,
Ca si avans fata de ieri,orientativ,al doilea rand de sanii,era intrat jumatate in tunelul fals.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464957 posts in 5804 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use