Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
423 posts, 147132 views
📖 Pagination options
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
IMG-20151103-WA0000.jpg (123.81 KB; downloaded 4948 times)
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
IMG-20151103-WA0003.jpg (218.42 KB; downloaded 4947 times)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
andrei11
Minime explicatii daca se poate, nu stiu la ce sa ma uit in prima poza.
Minime explicatii daca se poate, nu stiu la ce sa ma uit in prima poza.
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
IMG-20151103-WA0004.jpg (203.13 KB; downloaded 4947 times)
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
Astazi au coborat in subteran vagonetii care vor servii la transportul boltarilor si al pamantului. Inginerul de la Astaldi mi-a spus ca TBM este asamblat si ca acum se fac ultimile probe si verificari. Luni ar trebui sa porneasca TBM . La PSS Zarea din cauza spatiului mai redus , inginerul mi-a spus ca va fi demontat in 4 bucati, fata de 3 bucati cum a fost demontat la iesire in statia Laromet.
Sunt sinele ptr vagonetii ce vor servi la transportul boltarilor .
Astazi au coborat in subteran vagonetii care vor servii la transportul boltarilor si al pamantului. Inginerul de la Astaldi mi-a spus ca TBM este asamblat si ca acum se fac ultimile probe si verificari. Luni ar trebui sa porneasca TBM . La PSS Zarea din cauza spatiului mai redus , inginerul mi-a spus ca va fi demontat in 4 bucati, fata de 3 bucati cum a fost demontat la iesire in statia Laromet.
Sunt sinele ptr vagonetii ce vor servi la transportul boltarilor .
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
andrei11
Multumesc de precizare, nu m-as fi prins.
Multumesc de precizare, nu m-as fi prins.
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
subway guru
Ar putea porni de vineri, dar nu are rost sa pornesti cu o pauza de weekend...Asa ca...pe luni!
Si see you in doua saptamani in Zarea!
Toate bune!
Tot inainte!
Ar putea porni de vineri, dar nu are rost sa pornesti cu o pauza de weekend...Asa ca...pe luni!
Si see you in doua saptamani in Zarea!
Toate bune!
Tot inainte!
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
A pornit TBM. La ora 18.00 cand am fost sa ma uit scotea pamant pe banda rulanta. A innaintat doar 2 metri . Vad maine seara care va fi avansul intr-o zi.
A pornit TBM. La ora 18.00 cand am fost sa ma uit scotea pamant pe banda rulanta. A innaintat doar 2 metri . Vad maine seara care va fi avansul intr-o zi.
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
subway guru
A pornit dis de dimineata...sa fie intr-un ceas bun!
Maine probabil intra cu totul scutul in 'viu', dupa care urmeaza o etansare a spatiului dintre TBM si PM si apoi...la drum intins!
A pornit dis de dimineata...sa fie intr-un ceas bun!
Maine probabil intra cu totul scutul in 'viu', dupa care urmeaza o etansare a spatiului dintre TBM si PM si apoi...la drum intins!
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
Etansarea spatiului dintre TBM si inelul provizoriu
IMG-20151110-WA0002.jpg (183.73 KB; downloaded 4500 times)
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
IMG-20151110-WA0001.jpg (192.39 KB; downloaded 4502 times)
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
Materiale folosite la etansare OSB si spuma poliuretanica
IMG-20151110-WA0000.jpg (179.8 KB; downloaded 4501 times)
- doctoru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
doctoru
Generatorul Caterpilar situat la intersectia strazilor Miercani si Bulevardul Bucurestii Noi este pentru functionarea TBM ? La ora 17.30 cand am fost acolo erau mai multi ingineri in jurul lui si unul dintre ei butona de zor tastatura generatorului.
Patru inele pe schimb se monteaza .Se lucreaza in 3 schimburi.Asta mi-a spus un angajat de la Astaldi. TBM scotea pamant pe banda rulanta. Un buldozer incarca de zor intr-o basculanta pamantul scos de TBM. Cam asta era situatia la ora 19.30.
Generatorul Caterpilar situat la intersectia strazilor Miercani si Bulevardul Bucurestii Noi este pentru functionarea TBM ? La ora 17.30 cand am fost acolo erau mai multi ingineri in jurul lui si unul dintre ei butona de zor tastatura generatorului.
Patru inele pe schimb se monteaza .Se lucreaza in 3 schimburi.Asta mi-a spus un angajat de la Astaldi. TBM scotea pamant pe banda rulanta. Un buldozer incarca de zor intr-o basculanta pamantul scos de TBM. Cam asta era situatia la ora 19.30.
- laur_visan
-
Posted:
-
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea
laur_visan
Astazi la ora 19:00 situatia se prezinta astfel:
Izolatia de spuma la intrarea in PM a fost realizata,
TBM-ul lucra,se scotea pamant,se coborau boltari,
Ca si avans fata de ieri,orientativ,al doilea rand de sanii,era intrat jumatate in tunelul fals.
Astazi la ora 19:00 situatia se prezinta astfel:
Izolatia de spuma la intrarea in PM a fost realizata,
TBM-ul lucra,se scotea pamant,se coborau boltari,
Ca si avans fata de ieri,orientativ,al doilea rand de sanii,era intrat jumatate in tunelul fals.
📖 Pagination options
Home page
•
Parent forum:
M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017
•
Choose destination