Topic: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor
107 posts, 66463 views
📖 Pagination options
-
- icee
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
icee
Ca sa sape din nou prin statia ce nu exista.
George wrote:
Inca doua imbucaturi scurte si se poate intoarce la Academia Militara!...
Ca sa sape din nou prin statia ce nu exista.
- George
-
Posted:
-
-
- survola
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
survola
Săptămâna asta se termină de săpat şi interstaţia Parc-Romancierilor!
Oare o sa avem măcar un tunel completat până la PS până la Crăciun?
Săptămâna asta se termină de săpat şi interstaţia Parc-Romancierilor!
Oare o sa avem măcar un tunel completat până la PS până la Crăciun?
- George
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
George
De ce doar un tunel, si nu amandoua?
In fond, Varvara ar trebui sa plece zilele astea, traseul ei pana la V. Argesului nu intersecteaza galeria, trecand prin stanga (pe sensul spre Raul Doamnei), si in vreo luna ar trebui sa fie gata si partea de galerie la care se lucreaza acum. Apoi poate pleca si Filofteia.
In fine, drumul V. Argesului - PSS e extrem de scurt.
Sa faca, insa, PSS-ul ala amarat...ba poate si statia Raul Doamnei si galeria aia de sub bulevard...
De ce doar un tunel, si nu amandoua?
In fond, Varvara ar trebui sa plece zilele astea, traseul ei pana la V. Argesului nu intersecteaza galeria, trecand prin stanga (pe sensul spre Raul Doamnei), si in vreo luna ar trebui sa fie gata si partea de galerie la care se lucreaza acum. Apoi poate pleca si Filofteia.
In fine, drumul V. Argesului - PSS e extrem de scurt.
Sa faca, insa, PSS-ul ala amarat...ba poate si statia Raul Doamnei si galeria aia de sub bulevard...
- GGD
-
Posted:
-
- Adrian Rosca
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
Adrian Rosca
Eu cred ca TBM-urile o sa plece spre V. Argesului dupa se termina galeria.
Eu cred ca TBM-urile o sa plece spre V. Argesului dupa se termina galeria.
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
subway guru
Nope, Filofteia a scos nasucul in statie azi dimineata pe la 10.00
GGD wrote:
Dupa grafica Filofteia intra maine in statie.
Nope, Filofteia a scos nasucul in statie azi dimineata pe la 10.00
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
subway guru
Wrong!
Adrian Rosca wrote:
Eu cred ca TBM-urile o sa plece spre V. Argesului dupa se termina galeria.
Wrong!
- GGD
-
Posted:
-
- Adrian Rosca
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc - Romancierilor
Adrian Rosca
Ma bucur ca nu am dreptate
De fapt ma refeream la bucatica de galerie de langa statia Romancierilor, pe motiv ca grinzile de coronament ale PM (si in mai mica masura planseul galeriei) nu sunt finalizate. E adevarat ca sunt spraituiti peretii, dar ma gandeam ca zona de influenta a TBM poate afecta zona nefinalizata de galerie.
subway guru wrote:
Wrong!
Ma bucur ca nu am dreptate
De fapt ma refeream la bucatica de galerie de langa statia Romancierilor, pe motiv ca grinzile de coronament ale PM (si in mai mica masura planseul galeriei) nu sunt finalizate. E adevarat ca sunt spraituiti peretii, dar ma gandeam ca zona de influenta a TBM poate afecta zona nefinalizata de galerie.
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor
133 313
Ce bafta, sa am eu sansa de a resuscita acest topic!
Vertatel (&asociatii) au ajuns cu pregatirile pentru cabluri in lungul parcului tocmai la Strada Targu Neamt si au intrat si pe ea!
Ce bafta, sa am eu sansa de a resuscita acest topic!
Vertatel (&asociatii) au ajuns cu pregatirile pentru cabluri in lungul parcului tocmai la Strada Targu Neamt si au intrat si pe ea!
Pe bulevard spre parc.
PICT0099.JPG (140.03 KB; downloaded 5918 times)
Strada Targu Neamt.
PICT0100.JPG (145.43 KB; downloaded 5920 times)
PICT0101.JPG (159.81 KB; downloaded 5922 times)
PICT0102.JPG (125.95 KB; downloaded 5916 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor
133 313
Azi. Pe partea cu parcul ce sapase Vertatel s-a astupat deja cu pamant.
Azi. Pe partea cu parcul ce sapase Vertatel s-a astupat deja cu pamant.
PICT0179.JPG (158.44 KB; downloaded 5735 times)
PICT0180.JPG (128.54 KB; downloaded 5738 times)
Colt cu Targu Neamt.
PICT0181.JPG (105.18 KB; downloaded 5736 times)
Pe Targu Neamt.
PICT0182.JPG (120.86 KB; downloaded 5737 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor
133 313
Azi.
Azi.
In zina de capat spre Parc se excaveaza pe margini pentru izolatie.
PICT0183.JPG (139.04 KB; downloaded 5739 times)
PICT0184.JPG (143.67 KB; downloaded 5733 times)
PICT0185.JPG (176.61 KB; downloaded 5738 times)
S-a inchis si golul tehnologic.
PICT0186.JPG (170.44 KB; downloaded 5735 times)
S-au betonat marginile peste hidroizolatie de la gol spre fronton VA.
PICT0187.JPG (110.7 KB; downloaded 5734 times)
Pamant. Mult pamant. Sau nisip. Sau pamant foarte nisipos...
PICT0188.JPG (165.32 KB; downloaded 5733 times)
PICT0190.JPG (154.16 KB; downloaded 5732 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Interstatia Parc Drumul Taberei - Romancierilor
133 313
Azi. Cablistii s-au miscat talentat. S-a asfaltat santul care intra pe Targu Neamt. Si s-a asfaltat frumos.
Azi. Cablistii s-au miscat talentat. S-a asfaltat santul care intra pe Targu Neamt. Si s-a asfaltat frumos.
PICT0341.JPG (124.73 KB; downloaded 5552 times)
PICT0342.JPG (82.45 KB; downloaded 5555 times)
PICT0344.JPG (153.32 KB; downloaded 5557 times)
Punctul de intrare in Parc al cablurilor inainte de statie... catre?
PICT0345.JPG (122.23 KB; downloaded 5561 times)
Surpriza! Catre asta.
PICT0346.JPG (136.97 KB; downloaded 5554 times)
📖 Pagination options
Home page
•
Parent forum:
M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020
•
Choose destination