MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1237 posts, 483784 views
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile ASTRA/IVA Gabi23

Cam așa:

V2A 2010.jpg (208.05 KB; downloaded 3772 times)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA PaulIP

Poza asta arata cat de slaba/toleranta este paza de la metrou.
Toate urarile "de bine" neandarthalului care se "mandreste" cu slutirea aia de desen!!

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Alex183

Sincer..as aveao dorinta:sa aflu daca "artistul" asta are autoturism,motocicleta,bicicleta..sau sa aflu unde locuieste si sa cumpar si eu vreo 10 spray-uri sa creez si eu o opera de arta pe imobilul sau masina lui ! Inclusiv pe geamuri si parbriz ! sa vedem cum se simte cand altul-si lasa "ideile" libere pe ceva ce-i apartine !

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA vl273

Off. topic : Legat de poza , mai exista rem 213? :shock: Ca parca era pe lista de casari si app. ce rem mai exista (in afara de cele de pe M4) si care s-au casat?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA intelintel

Da.Inca exista in depoul Militari 115-213-231 .

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Exista toate cele 3 de mai sus, dar nu mai sunt cuplate intre ele. Foarte multe trenuri au fost decuplate si apoi aruncate in diverse colturi ale retelei fara a mai fi respectat ordinea in care fusesera cuplate. Nu s-a taiat inca nici un TEM din cele ce au circulat pe M3 in ultimii 4 ani, deci lucrurile sunt clare aici, sper :)

@Alex183: Ma impresionezi cu determinarea de care dai dovada si cu gandirea futurista. Ai castigat tot respectul meu pentru ceea ce vrei sa faci, dar ce te retine din a face asta? Sau doar te bati cu pumnii in piept pe aici pe forum doar asa, de ochii lumii? :)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA andrei11

Pentru ca #Alex183 are dreptate. Vag am impresia ca practici si tu aceeasi "arta". E bine ca si altii sa se manifeste artistic pe masinile / in apartamentele voastre si dupa aceea mai vedem.
________________________
Daca m-am inselat in privinta ta imi cer scuze public anticipat.
Deseori ceea ce se deseneaza pe metrouri sunt strict niste mazgalituri schizofroide. Nu e arta urbana. Daca ar fi,  ar fi un punct de plecare in ceea ce se numeste arta urbana. Dar deocamdata ceea ce vad nu se aproprie de asa ceva.
5-28-2015 11-26-20 AM.png (511.74 KB; downloaded 4427 times)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Ca practic sau nu, este pur si simplu irelevant si asta nu poate dicta un anumit punct de vedere atata timp cat nu promovez/denigrez aceasta forma de exprimare in mod public. Am o problema in schimb cu cei ce zic ca ar face si ar drege, iar dupa ce zic asta dau shut down la calculator si se baga la somn asteptand ca lucrurile sa se rezolve de la sine fara a lua efectiv vreo initiativa REALA sau macar sa ridice problema in mod oficial  :!:  :!:  Nu am vazut pana acum nici un proiect facut pe tema asta, nici o institudie de stat interesata de a combate fenomenul asta, nici o petitie initiata de cei ce se simt deranjati, si nici vreun coleg forumist luand vreo initiativa pe cont propriu de genul mazgalirii automobilelor/apartamentelor personale sau de a ii alerga si a ii da cu capul de metrouri/tramvaie/etc (exemple din trecut), dar ideea asta se propaga in continuu de 7-8 ani de zile in care am facut si eu parte din fenomenul forumistic. In propria mea viziune, aceste idei marete nu dau dovada decat de aceleasi metode de lauda pe care le au si politicienii prin campaniile electorale iar apoi nimic concret.

@Alex183, astept cu nerabdare sa vad rezultatele  :)  :)


In fine, nu cred ca acesta este topicul potrivit pentru acest subiect, scuze de offtopic in prealabil :)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

A fost eliminata IVA care mergea intre Republica si Pantelimon?

Nu am mai fost o vreme prin Bucuresti si acum ca m-am intors am observat ca pe majoritatea trenurile de pe M1 de la linia 1 acum scrie PANTELIMON in loc de REPUBLICA. Initial m-am gandit ca poate se retrag din circulatie, dar cand am urmarit am vazut ca vreo 6 trenuri mergeau la pantelimon, si nu cred ca le retrageau pe toate.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA intelintel

da, a fost scoasa pendula din actualul grafic de circulatie si nici nu se va repune in viitor, la statia Pantelimon merg trenurile de pe M1 cu intermitenta.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA cobradinberceni

Poti fi putin mai precis? Cum vine asta cu intermitenta? Au gasit o modalitate de a rebrusa si a asigura un flux decent de trenuri plecand de la Pantelimon?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

Unul la 2-3 trenuri de Republica merge la Pantelimon. Acolo rebruseaza exact cum facea si IVA. Majoritatea trenurilor de pe M1 se intorc la Republica.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA vl273

Rem 011 poseda o defectiune la una dintre usi. Cand vrei sa iesi din vagon , se deschide doar usa din stanga , cealalta ramanad blocata. Abia dupa ce s-a deschis usa stanga in intregime se deschide si cea dreapta. Usa defecta se gaseste la vagonul 011 A , partea dreapta.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Cand se mai intampla la IVA sa nu se deschida o usa trage-i un sut(pe directia de deschidere) si se rezolva.

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2338 forum members have written 426043 posts in 5295 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use