Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai (2010-2015)

616 posts, 213836 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Ma intreb daca s-a terminat vopseaua de marcaje din tara asta. Presupun ca asta este impedimentul care nu da drumul tramvaiului. Altul eu n-am reusit sa depistez. :evil:

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai danutzu_2910

Daca nu mai plua saptamana viitoare, trag si marcajele. Cat despre tramvaie... probabil il asteapta pe Mos Craciun ca sa le dea drumul.

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai danutzu_2910

Ete ca e facut si marcajul pe toata zona.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Avem si probe.  :lol:
PM1.jpg (62.92 KB; downloaded 5169 times)
PM2.jpg (67.58 KB; downloaded 5241 times)
PM4.jpg (91.14 KB; downloaded 5234 times)
PM5.jpg (71.16 KB; downloaded 5170 times)
PM6.jpg (78.74 KB; downloaded 5166 times)
PM7.jpg (110.78 KB; downloaded 5230 times)
Bonus: gardul anti onrc-isti obraznici si noul corp de la Dr. Gomoiu
PM8.jpg (106.64 KB; downloaded 5170 times)
PM9.jpg (108.39 KB; downloaded 5169 times)
Compartitontii nostri s-au intors in anii '90. Dar acum nu mai ocupa domeniul public doar pe orizontala.
PM10.jpg (67.75 KB; downloaded 5171 times)
PM11.jpg (83.29 KB; downloaded 5240 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Partea 2.
Mdea... am aflat cauza necirculatiei tramvaiului.
PM12.jpg (72.43 KB; downloaded 5238 times)
PM13.jpg (77.91 KB; downloaded 5168 times)
Iaca pozna, inca unul!
PM14.jpg (103.59 KB; downloaded 5165 times)
Maaaaa... aici e bagata gasca retrocedarilor...
PM15.jpg (101.46 KB; downloaded 5167 times)
Volksbank s-a dus d***u' . Si trotuarul odata cu ea.
PM17.jpg (85.91 KB; downloaded 5169 times)

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Lohengrin

...apropo de comentariul ultimei poze. Cum, se așteaptă cineva ca Primăria să facă trotuarul ?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

El a fost ca tot ce este in continuarea lui dar a venit Volksbeank si i s-a parut urat si a facut o chestie mai profilata asa, sa imite piatra naturala, dintr-un beton chior, nerutier. Care bineinteles ca n-a fost geliv. Dupa care a venit si Netcity, a sapat si a astupat... tot cu beton, ca asfaltul ar fi dat ca nuca in perete.

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Adrian Rosca

In afara de accesul statiei de metrou, mai e ceva de lucru la pasaj?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Cateva marcaje, niscaiva smacolina/etansant lipsa pe la sina, niste niste mici retusuri la refugiile tramvaielor, o curatenie serioasa si cam gata. Cel putin din ce contabilizez eu.

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Florinds

pe Calea Calarasilor e plin de masini parcate pana la Hala Traian.
trebuie sa care la ele de acolo o saptamana intreaga ca sa poata da drumul la tramvai. :))

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai PinkyHog

Ai  :evil:,  n-au avut bani de termoplat pentru marcaje. Intr-o luna-doua o sa mai vedem doar umbre...

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai zapacitu

Deci termoplat ii zice la rahatu ala alunecos folosit la marcaje? Personal prefer vopseaua... biciclistii si motociclistii sunt de acord cu mine, probabil. Oricine gandeste strict financiar, probabil nu ar fi.

El a fost ca tot ce este in continuarea lui dar a venit Volksbeank si i s-a parut urat si a facut o chestie mai profilata asa, sa imite piatra naturala, dintr-un beton chior, nerutier. Care bineinteles ca n-a fost geliv. Dupa care a venit si Netcity, a sapat si a astupat... tot cu beton, ca asfaltul ar fi dat ca nuca in perete.

Volksbank nu mai are nimic acolo din 2010 cred...

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Nightwolf

termoplaSt ... si nu e nicun rahat, vopseaua nu e fosforescenta si nu are rezonanta la trecerea peste ea, pe cand asta da. Si asta se foloseste cf standardelor UE. Si ma doare-n cot de biciclistii si motociclistii care zic ca pica din cauza marcajelor! Nu din cauza ca nu stiu sa mearga cand e ud pe jos... marcajul e vinovat!

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai bekxy

Măi băieţi,

Eu de aici înţeleg că lucrarea asta a costat cam 20 milioane de euro.

Iar de aici înţeleg că lucrarea de la Obor a costat cam 16 milioane de euro.

Tot nu vă e dor de Videanu? Sau între timp s-a devalorizat... euro? Mama lui de doctor nesimţit!

 


Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465073 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use