MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1237 posts, 491979 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 89
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA Tom

Am mers cu câteva săptămâni în urmă cu o rama, probabil 164, care avea o uşă din două segmente diferite. Cel din stânga avea 3 elemente decorative în relief şi mânerul poziţionat mai jos. Celălalt segment avea un mâner puţin mai rotunjit. Vagonul avea restul uşilor (sau măcar cât am văzut eu) la fel ca şi segmentul din stânga în imagine, însă la alte vagoane am văzut unul sau altul din cele două tipuri de uşi, indiferent de numărul ramei şi deci de generaţia din care făcea parte.
Scuze pentru calitatea imaginii, dar nu am renunţat la bătrânul Nokia 6200 :twisted:
Afb005.jpg (294.63 KB; downloaded 4225 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA Utilizator anonim

Hai sa vedem si interiorul REM 228, care a avut si un experiement de geamuri culisante. Observati interiorul in schema galben mustar. REM 228 a fost casat in 2010.

228 (1).JPG (572.23 KB; downloaded 5881 times)


228 (2).JPG (426.21 KB; downloaded 5887 times)


228 (3).JPG (395.81 KB; downloaded 5882 times)


228 (4).JPG (586.62 KB; downloaded 5882 times)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

Nota: in interior se afla mastile BM-ului #3, cele originale. Din acest motiv botul lui #3 este foarte murdar spre deosebire de celelate, nu este acoperit cu aceiasi solutie (din ce am inteles).

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA iliutu

Despre ce solutie vorbesti ?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

Luciul, un fel de lac aplicat peste masca din fibra de sticla. Poate este chiar vopseaua, sincer nu stiu exact.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA Utilizator anonim

Este un strat intaritor care se da peste fibra de sticla.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

Nu ma ''cobor'' de obicei la astfel de postari, dar astazi la ora 18:03 un TEM IVA circula pe M3 la Unirii. Nu am mai vazut de mult IVA pe acolo. Va rog frumos, daca nu se supara moderatorii, puteti posta ziua/ora/statia si ce REM este in cazul in care intalniti IVA pe M3? Asistam la moartea nereversibila a unei legende, a unei istorii. Multumesc. :)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA sab

Poti sa ne spui in ce directie circula ?
La 19.05 respectiva IVA (nu cred ca a fost alta in circulatie...) pleca de la Pacii catre A.S. Din pacate, intervalul la care a venit a fost de peste 8 min....

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA ByOnu

Era pe sensul spre A.S.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA neoman

Eu am mers cu rama 164 de la Preciziei pe la ora 19:45. Si eu am fost mirat sa o vad.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

Pe M3 umbla zilnic, la ore de varf, o IVA(sau chiar mai multe?), care e de obicei parcata la Crangasi pe linia 3. Am vazut-o si astazi, se ducea spre Preciziei.

Vad ca in ultima vreme, intervalul de succedere pe M1 s-a injumatatit (adica a revenit la valori normale), deci au fost puse mai multe BM-uri pe m1, si probabil s-a complementat cu IVA pe M3.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA sab

Astazi seara au fost (cel putin) 2 IVA. La 18.20 a venit una la Izvor , circuland catre  Preciziei,urmats ls 2-3 min de un Bombardier tot de Preciziei. Apoi la 19.06 la Lujerului a venit alta IVA catre Preciziei.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Jiumbix

Pe M1 am observat ca de ceva timp IVA stationeaza pe anumite lini secundare.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Rathgeber2523

109-011-177 la Basarab
IMG_1303.JPG (201.09 KB; downloaded 4461 times)

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2364 forum members have written 428132 posts in 5312 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use