MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3175 posts, 848337 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 227
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF aztec

Vorbim de tren ca ansamblu sau "tren" ca si vagon/vagoane ...poate si de aici neintelegerea

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Vorbim despre un tren complet si functional care are probleme si din aceasta cauza unele persoane o dau la intors, mai ales ca inclusiv directorul Metrorex a certificat ca acest tren a sosit.

 


Re: Trenurile CAF puidemorosan

UT5 este SINGURUL tren sosit in Bucuresti (si acela inca in faza de fabricatie in Grivita) restul sunt inventii.
Daca vreti sa faceti lobby pentru concurenta nu aveti decat dar eu am datoria sa-mi apar firma si sa contrazic informatiile incorecte.
Cu stima.

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Mi se pare absolut normal ca vreti sa va aparati brandul. Dar nu inteleg de ce ascundeti faptul ca exista inca un tren sosit de mai bine de o luna jumate?!? (Mai ales ca printre randuri chiar dvs. ati lasat sa se inteleaga asta - in urma cu 10 zile spuneati ca aveti cutiile cu captatori care nu sunt inca montati pe trenul (sosit))....
Sa inteleg ca toate persoanele din Metrorex (si nu ma refer la paznici sau femei de servici) cu care am vorbit si inclusiv directorul de la Matrorex sunt niste mincinosi ordinari, nu? ....

 


Re: Trenurile CAF puidemorosan

Nu am dreptul eu sa fac aprecieri la adresa nimanui.
Am fotografii de acum cateva zile cu ¨Dunarea¨ si ¨Mures¨ in gara Hendaya din Franta cuplate la vagoanele adaptor.
Va rog din suflet sa nu mai faceti afirmatii din auzite.
Cu stima, cand vei vedea cu ochii tai trenul, imi vei putea spune ca a venit. Pana atunci va rog sa va abtineti pentru a nu dezinforma publicul.
Repet, cand vor veni trenurile va voi anunta.
Daca imi postezi imagini cu UT1 sau UT2 din Bucuresti (de zilele astea), imi dau demisia.

http://i1225.photobucket.com/albums/ee3...n/Foto.jpg

Asta asa ca sa incheiem subiectul.

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Nu cred ca m-am referit la trenul 2 pana acum. Conform pozei postate se vede seria trenului 2 si inca un tren in spate care poate fi orice altceva...
Eu m-am referit la trenul 1 care exista deja in Bucuresti de ceva timp. Si am mare incredere in acei oameni care mi-au spus asta.

 


Re: Trenurile CAF puidemorosan

OK. Ai dreptate.
Asteptam poze cu UT1, in caz contrar, risti sa cazi in derizoriu.
Cu stima.

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Sigur! Pana acum, de toata jena este doar compania CAF, care face lucruri nu tocmai asa cum si-ar dori poporul  :lol:
Poze cam greu sa apara atata vreme cat trenul e pazit si angajatii nu sunt lasati sa faca poze...

Hai sa dam cartile pe fata! Sa recunoasca CAF ca trenul venit are probleme! Si destul de urate!!! Sau poate ca trebuie sa apara presa pentru a spune asta?!? Nu credeti ca era mai ok sa spuneti ca a venit si ca e in proces de omologare fara a anunta o data anume?!? Dar, dupa niste tipare romesti, sau poate ca chiar spaniole, e mai ok sa o dati la intors sa spuneti ca nu a venit si gata... Sincer, ma asteptam la mai multe...
Pana acum sunteti singurul care a cazut in derizoriu! Rau de tot!

 


Re: Trenurile CAF Slasher1985

Ah, perfect. Printre randuri am prins ca trenurile vor avea nume de rauri. Buna alegere. :D

 


Re: Trenurile CAF ByOnu

Dar de ce sunt numerotate cu 301 respectiv 302 ci nu cu 201 si 202 (etc)? BM-urile din seria 1 sunt numerotate de la 001 la 018 si cele din seria 2 sunt 101-126. Deci, ar urma 201... :|  :?:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF 133 313

Motoare Mitsubishi. Daca nu erau japonezii astia murea planeta de foame nu alta.  :lol:

 


Re: Trenurile CAF ByOnu

Fotografia este din 22 Octombrie, deci primele doua rame ar putea sa fie pe aproape... sau cine stie, poate ruginesc in acelasi triaj in Franta, desi nu cred asta. :mrgreen:

 


Re: Trenurile CAF subway guru

Calm down!
Neintelegerea provine din faptul ca vorbim de lucruri diferite...
Primele patru trenuri CAF trebuie sa soseasca perfect asamblate din Spania, si cel mai important e trenul nr.1, cel care trebuie sa treaca testele de omologare AFER si de rodaj prescrise de contract...
De la trenul cinci incolo, vagoanele vin 'boabe' si se asambleaza si definitiveaza la Grivita...
#puiu se referea la trenurile CAF 100%, nu la cele asamblate la Grivita...
Sper ca am clarificat 'dilema'...

 


Re: Trenurile CAF ByOnu

Destul de posibil sa fi ajuns intr-adevar prima rama (desi cred ca primele doua vin set). Trebuie sa avem in vedere ca pe 22 Octombrie (deci acum o luna) primele doua rame tranzitau Franta. Imi vine greu sa cred ca s-au inpotmolit acolo, nu de alta, dar simpla stationare pe linie costa de te usuca.


Cat despre rama 5, am obtinut o mica cronologie a livrarii vagoanelor, asa, pentru arhiva (da, lipsesc piese din puzzle):

31.05 - primul boghiu soseste la Grivita (cel putin)
13.06 - soseste capul 1
14.06 - soseste vagonul 2 (primul intermediar)
13.10 - vagonul 5 (intermediar 4) pe drum, soseste in 1/2 zile
23.10 - vagonul cap 2 tranziteaza Ungaria
25.10 - vagonul cap 2 este livrat la Grivita  :D

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 227
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426244 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use