Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1479 posts, 294408 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 106
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu elloyy

:D
am vrut sa zic de dimitrie pompeiu, strapungere barbu, si a iesit o varza. mea culpa.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Nightwolf

Ala merge sa fie largit (D. P.) la 2 benzi pe sens... au loc garla de inca 7-8m ... dar nu ii vad rostul...

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu shoppy

Pai o sa fie legatura atat la Pasajul Pipera cat si la autostrada (ne)zburatoare care o sa treaca pe sub Pasajul Pipera, cred ca o sa fie cea mai scurta legatura Charles de Gaulle - autostrada (ne)zburatoare - A3/centura.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu elloyy

Nightwolf wrote:
Ala merge sa fie largit (D. P.) la 2 benzi pe sens... au loc garla de inca 7-8m ... dar nu ii vad rostul...

ok, rostu: A3 pleaca din 'continuarea' str. fabrica de glucoza, care e cu o banda pe sens si ea ca si D.P., sunt la 100 m una de alta si paralele. e clar ca o laragire ar fi ideala, e vorba de intrarea A3 (3 benzi pe sens) in oras.
apoi, garla aia nu e asa de lata peste tot. Crede-ma ca m-as bucura enorm, lucrez exact in zona, intre ultima statie de tramvai si Barbu V., dar largirea asta cu prelungirea tramvaiului cu tot suna foarte pompieristic asa. Repet, ar fi simplu daca ar putea construi pe terenul U.M> dar din cate stiu MAPN nu poate instraina terenurile alea.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu DanCld

A3, dupa finalizare, va fi cel mai circulat drum din tara si mi-e teama ca la intrarea in oras nu vor fi suficiente toate pasajele si supralargirile gandite de Ontanu si bagate pe ordinea de zi a CGMB sau impinse pana la nivelul ministerului transporturilor. Nu e rau ca se fac, insa in 5-10 ani tot o sa cautam solutii la blocajele zilnice din Tei, Colentina si Floreasca  :idea:

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu shoppy

Cel mai probabil o sa iesim tot pe DN1 si o sa intram pe A3 nu stiu pe unde, pe undeva pe la Balotesti poate, si la intoarcere tot lafel.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Tavi

DanCld wrote:
... in 5-10 ani tot o sa cautam solutii la blocajele zilnice din Tei, Colentina si Floreasca  :idea:


pai si ce vroiai? sa mai aiba edilii la ce se gandi?  :twisted:

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu elloyy

Azi demontau  semaforul din intersectia Sos Pipera cu Barbu, sensul dinspre Pipera (cel putin asa parea, ca vor sa il mute de acolo).
De la intersectie spre sediul de politie s-a decopertat masiv, vreo 10-12 m.
Tot asa, sapasera de la intersectie la dreapta vreo 15 m spre pod Baneasa. Copacul ala care se vede pe camera de la JN (imediat pe dreapta) cred ca dispare curand

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu neder

Sa nu uitam ca peste 5 - 10 ani e posibil sa avem actuala centura gata la 4 benzi, poate si ceva din autostrada de centura gata asa ca traficul va fi preluat. Nu toata lumea se va infunda pe Dimitrie Pompeiu.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu mindmasster

neder wrote:
Sa nu uitam ca peste 5 - 10 ani e posibil sa avem actuala centura gata la 4 benzi, poate si ceva din autostrada de centura gata asa ca traficul va fi preluat. Nu toata lumea se va infunda pe Dimitrie Pompeiu.


Hai sa o lasam la 5 ani . Totusi , am vazut ca se lucreaza la centura destul de ok .

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu elloyy

Am impresia ca e un pic mai larga decopertarea inspre intersectie, probabil pe acolo va veni o banda in plus..
poze forum 046.jpg (107.56 KB; downloaded 2795 times)
poze forum 047.jpg (71.32 KB; downloaded 2792 times)
poze forum 048.jpg (87.54 KB; downloaded 2773 times)
poze forum 049.jpg (98.6 KB; downloaded 2792 times)
poze forum 050.jpg (99.13 KB; downloaded 2790 times)

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu si supralargirea Sos.Pipera shoppy

Ba nu, e fix ce ne trebuia, deci a inceput lucrarea la supralargire.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu si supralargirea Sos.Pipera ANTENA

shoppy wrote:
Ba nu, e fix ce ne trebuia, deci a inceput lucrarea la supralargire.


Inteleg ca se va expropria din curtea cladirii de sticla, altfel nu prea ies 4 benzi

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu si supralargirea Sos.Pipera elloyy

aye.
din cate mi-am dat seama, se va expropria chiar pana in marginea cladirii. o sa incerc sa fac maine niste poze care sa clarifice.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 106
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430497 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use