MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 104020 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 22
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Devierea traficului in zona lucrarilor 133 313

S-o fi furat atunci? Nu m-ar mira nimic... Inaltimea de amplasare este destul de mica. Iar cedeaza trecerea intors ar fi un triunghi reflectorizat numai bun... Daca era pozat mai din spate vedeam daca are si un marcaj geaman...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Vezi din nou postul meu anterior, ca l-am editat si completat...
Ca sa ne dumirim pana la capat, pot sa-ti spun ca totul era pregatit demult...lipsea doar 'tzignalul' GO din partea Metrorex...
De furat, s-au furat mai demult niste stalpisori zincati montati anterior 'actiunii'... :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Indiferent de ce si cum accidentele se tin lant. Ultimul a fost acum cca. 2 ore:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Robert24

Prea multi soferi in tara asta care au permise luate pe pile...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor ByOnu

Ma dar chiar nu se poate stabili o limita de 30 km'h si sa se monteze niste limitatoare pe asfalt? Tot sunt unii precum Vesta abonati la primarie. :roll:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor ANTENA

Sa se puna indicator de STOP pentru ambele strazi, ca in America.
Asta e solutia. Toata lumea opreste, se asigura si apoi trece.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Sper ca ai glumit.
Solutia cu "STOP" pentru toate directiile se aplica in Europa cu ajutorul semnului :
9-22-2013 11-34-54 PM.jpg (14.11 KB; downloaded 3040 times)

Problema este sa se respecte semnelele iar soferii sa fie "pe bune", adica nusoferi de duminica.
Plec de la prezumntia ca toate carnetele sunt luate corect. Dar exista foarte multisoferi de duminica pe la noi prin tară.
Si oricum ai exagerat, si la ei majoritatea arterelor sunt reglementate in artere prioritare si artere lipsite de prioritate. ( La intersectii ma refer ).

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Robert24 wrote:
Prea multi soferi in tara asta care au permise luate pe pile...

La doar 50m de intersectia aia e o scoala de soferi...probabil bizonii erau grabiti sa ajunga acolo! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Robert24

Sau cineva a profitat si si-a deschis un punct de lucru la fata locului  :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor SniperGuy

Si azi de dimineata a mai fost un accident pe traseul deviat, tot pe motivul neacordarii de prioritate. Daca la inceput ii bombaneam pe cei care incetineau la fiecare intersectie chiar daca erau pe drumul cu prioritate, acum incet incet le calc pe urme, cu riscul de rigoare de a imi umple frigiderul de la ceilalti soferi. Trecand pe deviere si dimineata si seara, sper sa nu am o intalnire de grad inalt cu alt participant la trafic.

Sper din tot sufletul sa nu se ajunga sa se intample vreun accident grav pentru a se pune la punct deficientele in semnalizare.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

SniperGuy wrote:
Si azi de dimineata a mai fost un accident pe traseul deviat, tot pe motivul neacordarii de prioritate. Daca la inceput ii bombaneam pe cei care incetineau la fiecare intersectie chiar daca erau pe drumul cu prioritate, acum incet incet le calc pe urme, cu riscul de rigoare de a imi umple frigiderul de la ceilalti soferi. Trecand pe deviere si dimineata si seara, sper sa nu am o intalnire de grad inalt cu alt participant la trafic.

Sper din tot sufletul sa nu se ajunga sa se intample vreun accident grav pentru a se pune la punct deficientele in semnalizare.

Care deficiente de semnalizare frate???
Deficiente sunt doar in educatia si disciplina rutiera a bizonilor!
Weekendul trecut m-am uitat cu mare atentie la intersectia aia celebra a lui Adrian Rosca...e perfect semnalizata, daca e nevoie fac un fotoreportaj special ca sa va convingeti, cu poze dinspre toate cele patru directii ale intersectiei...
Daca bizonul calca legea, sa le ia carnetele, sa-i traga permanent pe dreapta si sa le confiste 'vehiculele mortii'...asta e singura solutie normala intr-un stat de drept civilizat... :twisted:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Spre ghinionul vostru am fost azi prin zona devierilor la picior ( deci nu cu masina ). Toate intersectiile sunt semnalizate ca la carte, exceptie una singura unde exista numai panoul aditional fara "cedeaza trecerea". Numai ca acolo cei care au prioritate iti vin din dreapta, deci teoretic trebuie sa fi cu ochii cat cepele.
Concluzia : Cat mai multe permise luate pentru necunoasterea semnelor de circulatie.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Neoficial am vorbit cu baietii de la rutiera despre subiect...parerea lor e ca abia asteapta sa le ia carnetele celor ce nu acorda prioritate si ca nu le pasa de bizoni, e belea doar pentru cei de la SMURD, ca ei au grija doar de cei ce respecta codul rutier!!!
Sunt curios ce zice si colegul #Nightwolf... :roll:
Asta, ca sa stim cum stam...si cum trebuie sa circulam... :mrgreen:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor SniperGuy

In legatura cu postul meu precedent, imi retrag afirmatia nesemnalizarii, care a fost nefondata si imi cer scuze pentru asta.
In legatura cu faptul ca politia se multumeste doar sa ia carnete nu ma multumeste asa mult avand in vedere ca trec zilnic pe acolo si as prefera ca 'bizonii' sa ramana cu ale lor carnete in portofel decat sa le ia pe motiv ca nu au acordat prioritate unora, sau poate chiar mie. As prefera sa am masina integra precum si propria persoana si cea a sotiei :D Masina se repara, dar sotia mea a zis ca face infarct daca vede ca intra careva in noi, deci nu ar fi asa placut.

Cu 'bizonii' din trafic, intr-adevar nu ai cum sa te pui, dar sper sa se gaseasca vreo solutie pentru asta in viitorul apropiat. Eu tind sa cred ca locuitorii ar prefera niste zgomote de limitatoare de viteza decat de masini pupandu-se langa ale lor case, doamne fereste sa se nimereasca si cineva pe trotuar in locatiile respective.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430493 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use