Topic: Locomotive clasa 400 (ex 40) (Electroputere Craiova România)
2758 posts, 1058818 views
📖 Pagination options
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
Pai inafara de Bucuresti - Ploiesti si Bucuresti - Constanta unde se merge cu 140 abia exista cateva zone unde se mai merge cu mai mult de 100 in tara, asa ca masinile 40 sunt perfecte. Pentru viteza sunt o gramada de 41 si 47.
Pai inafara de Bucuresti - Ploiesti si Bucuresti - Constanta unde se merge cu 140 abia exista cateva zone unde se mai merge cu mai mult de 100 in tara, asa ca masinile 40 sunt perfecte. Pentru viteza sunt o gramada de 41 si 47.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Gabi23
Locomotiva cu "Vitiligo", care aduce pe zi ce trece cu braşovencele alea celebre gen 278, 565, 770 etc
. Nu mă pot pronunţa dpdv tehnic, dar estetic EA 499 este oribilă...
Locomotiva cu "Vitiligo", care aduce pe zi ce trece cu braşovencele alea celebre gen 278, 565, 770 etc
40-0499-0 - Bucureşti - 12.06.2013.jpg (455.63 KB; downloaded 3734 times)
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
133 313
Este o mutatie severa a vitiligo, transmisibila, contagioasa, la CFR. Oricum, foc sa nu ia, in rest sunt destui 'chirurgi plasticiceni'.
Este o mutatie severa a vitiligo, transmisibila, contagioasa, la CFR. Oricum, foc sa nu ia, in rest sunt destui 'chirurgi plasticiceni'.
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
085 si 1082
085 si 1082
DSC_4804.JPG (234.37 KB; downloaded 3636 times)
DSC_4805.JPG (212.72 KB; downloaded 3637 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
Depoul Palas prezinta...EA 910. Foarte rare masinile de Palas spre Bucuresti in ultima vreme.
Depoul Palas prezinta...EA 910. Foarte rare masinile de Palas spre Bucuresti in ultima vreme.
DSC_4983.JPG (226.46 KB; downloaded 3625 times)
-
- MariusCFRBucuresti
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
MariusCFRBucuresti
-
- didi
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
didi
Ea 588 a depoului Suceava a fost implicata intr-un accident soldat cu 2 morti ,in apropiere de Roman.Locomotiva este avariata usor.
Ea 588 a depoului Suceava a fost implicata intr-un accident soldat cu 2 morti ,in apropiere de Roman.Locomotiva este avariata usor.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Gabi23
Doamne iarăşi EA 588?
Parcă ar fi belestemată să îi iasă toţi adormişii în cale
. E cel puţin al 3-lea incident mortal în ultimii ani...
didi wrote:
Ea 588 a depoului Suceava a fost implicata intr-un accident soldat cu 2 morti ,in apropiere de Roman.Locomotiva este avariata usor.
Doamne iarăşi EA 588?
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
Si ca tot vorbim de masini de Suceava, 717 este defecta in BC de cateva zile.
Iar ca accidente in Moldova nu ma mira, sunt o gramada de treceri la nivel fara bariera in zone cu vizibilitate redusa si se mai merge si cu 80-120 kmh.
Si ca tot vorbim de masini de Suceava, 717 este defecta in BC de cateva zile.
Iar ca accidente in Moldova nu ma mira, sunt o gramada de treceri la nivel fara bariera in zone cu vizibilitate redusa si se mai merge si cu 80-120 kmh.
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
803, 527, 223, 1007 si 1024
803, 527, 223, 1007 si 1024
DSC_5122.JPG (367.9 KB; downloaded 3712 times)
DSC_5199.JPG (273.51 KB; downloaded 3724 times)
DSC_5224.JPG (277.08 KB; downloaded 3713 times)
DSC_5306.JPG (286.07 KB; downloaded 3722 times)
DSC_5416.JPG (264.6 KB; downloaded 3713 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
272 cu RR la SCRL Brasov in mai 2013.
272 cu RR la SCRL Brasov in mai 2013.
DSC_5409.JPG (290.74 KB; downloaded 3685 times)
DSC_5405.JPG (241.9 KB; downloaded 3700 times)
DSC_5398.JPG (175.4 KB; downloaded 3686 times)
DSC_5397.JPG (219.06 KB; downloaded 3702 times)
DSC_5248.JPG (98.52 KB; downloaded 3686 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
669 a depoului Ploiesti cu RR marca IRLU in 02.2013.
669 a depoului Ploiesti cu RR marca IRLU in 02.2013.
DSC_5375.JPG (212.32 KB; downloaded 3710 times)
DSC_5378.JPG (205.35 KB; downloaded 3729 times)
DSC_5372.JPG (80.48 KB; downloaded 3692 times)
DSC_5374.JPG (124.62 KB; downloaded 3694 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Gabi23
527 şi-a pierdut ambele pantografele EP3, primind şi ea EP2-uri...De la Ploieşti mai au câte un pantograf EP3 doar 160, 209, 896.
Cât de frumos le stă în "haine" noi lui 669 şi 272. Nu maă refer dpdv tehnic ci doar estetic. Daia parcă urci cu plăcere într-un tren, când îţi vine cu 669 decât cu ruginiturile alea de 278 sau 770.
527 şi-a pierdut ambele pantografele EP3, primind şi ea EP2-uri...De la Ploieşti mai au câte un pantograf EP3 doar 160, 209, 896.
Cât de frumos le stă în "haine" noi lui 669 şi 272. Nu maă refer dpdv tehnic ci doar estetic. Daia parcă urci cu plăcere într-un tren, când îţi vine cu 669 decât cu ruginiturile alea de 278 sau 770.
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Locomotive seria 40 (Electroputere Craiova Romania)
Utilizator anonim
704 care a facut o perioada servici pentru GFR a fost vopsita in schema Train Hungary pentru a face servici pe teritoriul Ungariei.
Cateva poze cu ea in vechea schema...
704 care a facut o perioada servici pentru GFR a fost vopsita in schema Train Hungary pentru a face servici pe teritoriul Ungariei.
Cateva poze cu ea in vechea schema...
40-0704-3 15.07 (1).JPG (258.55 KB; downloaded 3667 times)
40-0704-3 15.10.2011.JPG (308.97 KB; downloaded 3658 times)
40-0704-3 28.12.2011 (1).JPG (219.78 KB; downloaded 3656 times)
40-0704-3 28.12.2011 (2).JPG (261.66 KB; downloaded 3656 times)
📖 Pagination options
