Topic: Bd. Gloriei - V. Parvan (linia 24)
113 posts, 72258 views
📖 Pagination options
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Utilizator anonim
Azi 1 aprilie pe linia 24 la sch1: 047, 050, 098, 256.
Azi 1 aprilie pe linia 24 la sch1: 047, 050, 098, 256.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Gabi23
Linia 24 este deservită astăzi 11 aprilie 2013, la sch.2, de către vagoanele: 021, 110, 196, 296.
Linia 24 este deservită astăzi 11 aprilie 2013, la sch.2, de către vagoanele: 021, 110, 196, 296.
110 - 24 - 11.04.2013 (3).jpg (397.42 KB; downloaded 8957 times)
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Victor92
Incepand de astazi, linia 24 a fost suspendata. Detalii gasiti in topicul "Stiri".
Am fost in urma cu 20 de minute sa fac poze in graba. Echipele deja se afla la fata locului. Au inceput sa aduca bucatile de sina pe care le vor monta si din ceea ce am vazut eu din masina, se mai afla bucati si in Depoul Bucurestii Noi. Nu am stat mult prin zona. Baietii deja incepusera cu amenintari la vederea aparatului foto si vorbe de genul"iti iau numarul de la masina si ti-o sparg"....Rromanisme.
Linia 624 este detinuta de catre Autobaza Nordului. L-am vazut la traseu pe 4401 la Clabucet cu o foaie lipita in dreapt jos a parbrizului.
Incepand de astazi, linia 24 a fost suspendata. Detalii gasiti in topicul "Stiri".
Am fost in urma cu 20 de minute sa fac poze in graba. Echipele deja se afla la fata locului. Au inceput sa aduca bucatile de sina pe care le vor monta si din ceea ce am vazut eu din masina, se mai afla bucati si in Depoul Bucurestii Noi. Nu am stat mult prin zona. Baietii deja incepusera cu amenintari la vederea aparatului foto si vorbe de genul"iti iau numarul de la masina si ti-o sparg"....Rromanisme.
Linia 624 este detinuta de catre Autobaza Nordului. L-am vazut la traseu pe 4401 la Clabucet cu o foaie lipita in dreapt jos a parbrizului.
DSC_0779.JPG (338.54 KB; downloaded 8839 times)
DSC_0780.JPG (287.19 KB; downloaded 8835 times)
DSC_0781.JPG (307.42 KB; downloaded 8836 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Utilizator anonim
18 mai 2013
18 mai 2013
DSC_2805.JPG (359.98 KB; downloaded 8718 times)
DSC_2807.JPG (346.59 KB; downloaded 8729 times)
DSC_2814.JPG (393.57 KB; downloaded 8716 times)
DSC_2815.JPG (365.06 KB; downloaded 8711 times)
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
ByOnu
O intrebare: de unde sunt mai exact aceste sectiuni gata traversate? Au fost achizitionate special sau sunt resturi? (desi nu cred, de unde atatea resturi). Fac parte oare din magazia de rezerve a liniei 41?
O intrebare: de unde sunt mai exact aceste sectiuni gata traversate? Au fost achizitionate special sau sunt resturi? (desi nu cred, de unde atatea resturi). Fac parte oare din magazia de rezerve a liniei 41?
-
- Costin
-
Posted:
-
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Gabi23
23 mai 2013
23 mai 2013
Cartier Dămăroaia - 23.05.2013 (2).jpg (460.35 KB; downloaded 8598 times)
Cartier Dămăroaia - 23.05.2013 (3).jpg (484.73 KB; downloaded 8599 times)
Cartier Dămăroaia - 23.05.2013 (4).jpg (548.04 KB; downloaded 8597 times)
Cartier Dămăroaia - 23.05.2013 (5).jpg (439.49 KB; downloaded 8601 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Utilizator anonim
29 mai 2013
29 mai 2013
DSC_4032.JPG (313.42 KB; downloaded 9237 times)
DSC_4034.JPG (333.87 KB; downloaded 9233 times)
DSC_4036.JPG (388.09 KB; downloaded 9235 times)
DSC_4038.JPG (420.97 KB; downloaded 9233 times)
DSC_4040.JPG (328.26 KB; downloaded 9232 times)
DSC_4042.JPG (312.73 KB; downloaded 9232 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
Utilizator anonim
6 iunie 2013
In ritmul asta cred ca in doua saptamani termina, deja au ajuns in zona de stationare.
6 iunie 2013
In ritmul asta cred ca in doua saptamani termina, deja au ajuns in zona de stationare.
DSC_4322.JPG (331.71 KB; downloaded 9134 times)
DSC_4324.JPG (356.14 KB; downloaded 9131 times)
DSC_4327.JPG (425.98 KB; downloaded 9136 times)
DSC_4330.JPG (418.86 KB; downloaded 9129 times)
DSC_4333.JPG (368.76 KB; downloaded 9133 times)
- georgica2704
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
georgica2704
Daca trag asa de tare mi-e teama ca odata ce se va da drumul la tramvaie in Damaroia sa nu se inchida definitiv linia pana la Laromet.
Daca trag asa de tare mi-e teama ca odata ce se va da drumul la tramvaie in Damaroia sa nu se inchida definitiv linia pana la Laromet.
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Bulevardul Gloriei (linia 24)
133 313
Cred ca raspunsul ferm la ceea ce banuiesti este in forumul magistralei 4 de metou:
Bine ca macar i-a dus capul sa o refaca inainte sa traga tot traficul de vagoane pe segment, spre deosebire de devierea tramvaielor pe Serban Voda cand s-a inchis Vacarestiul.
georgica2704 wrote:
Daca trag asa de tare mi-e teama ca odata ce se va da drumul la tramvaie in Damaroia sa nu se inchida definitiv linia pana la Laromet.
Cred ca raspunsul ferm la ceea ce banuiesti este in forumul magistralei 4 de metou:
Utilizator anonim wrote:
Vin cu o schita a zonei actuale ca sa inteleaga toata lumea ce se intampla si ce se va intampla...
1. verde - PLS
galben - tunel care se va realiza cu TBM
rosu - statia Laminorului, lucrarea se va realiza cu inchidere de trafic in sistem top-down
2. o vedere generala pana la Straulesti
3. rosu - statia Straulesti, la fel ca la Laminorului executia
albastru - zona depoului unde se lucreaza in prezent, se asteapta inchiderea traficului pentru continuarea lucrului la PM.
Bine ca macar i-a dus capul sa o refaca inainte sa traga tot traficul de vagoane pe segment, spre deosebire de devierea tramvaielor pe Serban Voda cand s-a inchis Vacarestiul.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Bd. Gloriei - Str. Piatra Morii (linia 24)
Gabi23
11 iunie 2013
Astăzi pregăteau să poziţioneze ultimele cupoane de şină şi reglau reţeaua în buclă schimbând unele elemente. Deasemenea se va asflata şi Bd. Gloriei, cei de la Tehnologica Radion turnau astăzi primele porţiuni de asfalt.
11 iunie 2013
Astăzi pregăteau să poziţioneze ultimele cupoane de şină şi reglau reţeaua în buclă schimbând unele elemente. Deasemenea se va asflata şi Bd. Gloriei, cei de la Tehnologica Radion turnau astăzi primele porţiuni de asfalt.
Cartier Dămăroaia - 11.06.2013.jpg (495.96 KB; downloaded 9059 times)
Cartier Dămăroaia - 11.06.2013 (1).jpg (508.87 KB; downloaded 9063 times)
Cartier Dămăroaia - 11.06.2013 (2).jpg (393.89 KB; downloaded 9057 times)
Cartier Dămăroaia - 11.06.2013 (3).jpg (468.17 KB; downloaded 9056 times)
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Bd. Gloriei - Str. Piatra Morii (linia 24)
Victor92
19 Iunie 2013 - Ora 14
Au trecut si cele doua saptamani mentionate de catre Utilizator anonim si nu s-a finalizat lucrarea. In ritmul actual, cred ca o sa fie gata abia la toamna cand va avea loc suplimentarea de parc. Pe Bulevardul Gloriei s-au asfaltat doar trotuarele (clasic, doar lucreaza Tehnologia Radion in zona) momentan.
19 Iunie 2013 - Ora 14
Au trecut si cele doua saptamani mentionate de catre Utilizator anonim si nu s-a finalizat lucrarea. In ritmul actual, cred ca o sa fie gata abia la toamna cand va avea loc suplimentarea de parc. Pe Bulevardul Gloriei s-au asfaltat doar trotuarele (clasic, doar lucreaza Tehnologia Radion in zona) momentan.
DSC_1461.jpg (268.88 KB; downloaded 8905 times)
DSC_1462.jpg (218.85 KB; downloaded 8918 times)
DSC_1464.jpg (256.86 KB; downloaded 8905 times)
DSC_1465.jpg (273.02 KB; downloaded 8913 times)
DSC_1466.jpg (395.95 KB; downloaded 8915 times)
DSC_1467.jpg (317.22 KB; downloaded 8910 times)
DSC_1468.jpg (325.63 KB; downloaded 8905 times)
DSC_1469.jpg (337.78 KB; downloaded 8908 times)
DSC_1470.jpg (326.89 KB; downloaded 8932 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Bd. Gloriei - Str. Piatra Morii (linia 24)
Gabi23
Păi mare lucru din ce se vede nu mai e de făcut. Cred ca cel tarziu la 1 iulie avem din nou linia 24.
Păi mare lucru din ce se vede nu mai e de făcut. Cred ca cel tarziu la 1 iulie avem din nou linia 24.
📖 Pagination options