Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului
8571 posts, 1756834 views
📖 Pagination options
-
- AlexD
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
AlexD
Ar trebui sa dea jos bannerele de la razoare pe care scrie "Peste 3 ani de aici faci 3 minute pana in centru" cu "Peste 3 ani reluam lucrarile" ...
Ar trebui sa dea jos bannerele de la razoare pe care scrie "Peste 3 ani de aici faci 3 minute pana in centru" cu "Peste 3 ani reluam lucrarile" ...
- realistul
-
Posted:
-
-
- survola
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
survola
În unele locuri au schimbat deja bannerele cu alea pe care scrie "În 30 de ani de aici..."
În unele locuri au schimbat deja bannerele cu alea pe care scrie "În 30 de ani de aici..."
- budrom
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
budrom
In altele, au pus direct doliul pe ”In 3 ani aici va fi statia ta...”
In altele, au pus direct doliul pe ”In 3 ani aici va fi statia ta...”
Doliul M5.jpg (67.64 KB; downloaded 3153 times)
- budrom
-
Posted:
-
Discutii generale: M5 (partea a 2 a)
budrom
Orgazinam o petrecere de ADIO, la ultima turnare Astaldi la M5, de la Favorit?
Un gratar si o bere? Fecem poze, socializam, etc...
Si avem ce povesti nepotilor, caci oricum nu mai credeam ca se mai poate face ceva in Romania, acum 2 ani ne-am facut cruci si cu piciorul, cand am vazut ca a inceput constructia M5! Era absolut incredibil!
Acum, s-a revenit la ”normal”, in plus iese si ala care dadea OUG direct pt un srl... apoi o publica imediat in MO, sectia secret de stat.
Asadar, toate premisele sunt realizate, obievtivul indeplinit:
ZERO investitii in infrastructura!
Orgazinam o petrecere de ADIO, la ultima turnare Astaldi la M5, de la Favorit?
Un gratar si o bere? Fecem poze, socializam, etc...
Si avem ce povesti nepotilor, caci oricum nu mai credeam ca se mai poate face ceva in Romania, acum 2 ani ne-am facut cruci si cu piciorul, cand am vazut ca a inceput constructia M5! Era absolut incredibil!
Acum, s-a revenit la ”normal”, in plus iese si ala care dadea OUG direct pt un srl... apoi o publica imediat in MO, sectia secret de stat.
Asadar, toate premisele sunt realizate, obievtivul indeplinit:
ZERO investitii in infrastructura!
- Adrian Rosca
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit
Adrian Rosca
Te inseli, bani pentru infrastructura sunt, dar nu acolo unde trebuie:
"Târgu Jiu, localitatea unde Victor Ponta a obţinut un nou mandat de deputat, ar putea fi singurul oraş din România care va avea două centuri ocolitoare.
Pentru prima centură, cu o lungime de 13 kilometri, lucrările de modernizare au fost finalizate abia în octombrie 2012, fiind începute în 2010. Investiţia a depăşit 8 milioane de euro. Autorităţile locale susţin că prima centură este de fapt "un drum de rocadă".
Pe lângă acesta, cu puţin înainte de alegerile parlamentare de anul trecut, autorităţile locale au primit de la premierul Victor Ponta vestea că CNADNR va organiza o licitaţie pentru construcţia unei noi centuri a oraşului Târgu Jiu, valoarea contractului fiind estimată între 62,8 milioane euro şi 68,5 milioane de euro."
http://www.gandul.info/financiar/minune ... a-10377829
Mi-e greata.
budrom wrote:
Asadar, toate premisele sunt realizate, obievtivul indeplinit:
ZERO investitii in infrastructura!
Te inseli, bani pentru infrastructura sunt, dar nu acolo unde trebuie:
"Târgu Jiu, localitatea unde Victor Ponta a obţinut un nou mandat de deputat, ar putea fi singurul oraş din România care va avea două centuri ocolitoare.
Pentru prima centură, cu o lungime de 13 kilometri, lucrările de modernizare au fost finalizate abia în octombrie 2012, fiind începute în 2010. Investiţia a depăşit 8 milioane de euro. Autorităţile locale susţin că prima centură este de fapt "un drum de rocadă".
Pe lângă acesta, cu puţin înainte de alegerile parlamentare de anul trecut, autorităţile locale au primit de la premierul Victor Ponta vestea că CNADNR va organiza o licitaţie pentru construcţia unei noi centuri a oraşului Târgu Jiu, valoarea contractului fiind estimată între 62,8 milioane euro şi 68,5 milioane de euro."
http://www.gandul.info/financiar/minune ... a-10377829
Mi-e greata.
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
ByOnu
Totusi spunea ministrul ca daca se cheltuie sumele alocate pana acum (care sa inteleg ca nu s-au cheltuit inca dar exista, conform ministrului) o sa mai vina bani. De ce nu se face asa? Adica, exista intr-adevar acei "cativa" banuti? Daca da, de ce nu se lucreza de aia (bine, mai intai sa se plateasca datoriile, dupa care din ce ramane sa lucreze cat se poate)? N-am prea inteles treaba asta. Poate cineva sa-mi explice?
Totusi spunea ministrul ca daca se cheltuie sumele alocate pana acum (care sa inteleg ca nu s-au cheltuit inca dar exista, conform ministrului) o sa mai vina bani. De ce nu se face asa? Adica, exista intr-adevar acei "cativa" banuti? Daca da, de ce nu se lucreza de aia (bine, mai intai sa se plateasca datoriile, dupa care din ce ramane sa lucreze cat se poate)? N-am prea inteles treaba asta. Poate cineva sa-mi explice?
-
- andrei11
-
Posted:
-
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
- budrom
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit
budrom
Ce este de facut, pt ca lucrarile sa nu se opreasca aici, la M5?
Pm-ul a fost clar: se va construi una statie pe an! Care-i statia din 2013???
Cetatenii dr Tabereri cunosc cei-i flashmob-ul, exista vreo... petitie online, vreun... ong pro M5, ceva.. .nimic?!
Ce este de facut, pt ca lucrarile sa nu se opreasca aici, la M5?
Pm-ul a fost clar: se va construi una statie pe an! Care-i statia din 2013???
Cetatenii dr Tabereri cunosc cei-i flashmob-ul, exista vreo... petitie online, vreun... ong pro M5, ceva.. .nimic?!
- budrom
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
budrom
Oare cati oameni constientizeaza ca e in lumea lui, dar pe banii nostri?
Oare cati oameni constientizeaza ca e in lumea lui, dar pe banii nostri?
- 133 313
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit
133 313
Ce petitie stimabile? Nu huleai pe aici contructorii ca nu fac luminatoare la statii, nu i-ai umplut cu ou si cu otet ca nu-si fac treaba? Acum ce nu-ti convine? Ti s-a implinit visul. Chiar n-ai nici un pic de bun simt? Sau ai ramas fara obiectul muncii si esti nemultumit? Alta data sa gandesti de doua ori inainte sa te apuce balacareala, ca nu esti buricul pamantului. Sa le transmiti amicilor tai de la T.R. sa se miste mai cu talent la reabilitarea termica, sa nu le fuga painea si de acolo. Ca m-am saturat sa-i numar 1 pe schela si 2 la taclale, bagatori de seama si 'supervizori'.
Ce petitie stimabile? Nu huleai pe aici contructorii ca nu fac luminatoare la statii, nu i-ai umplut cu ou si cu otet ca nu-si fac treaba? Acum ce nu-ti convine? Ti s-a implinit visul. Chiar n-ai nici un pic de bun simt? Sau ai ramas fara obiectul muncii si esti nemultumit? Alta data sa gandesti de doua ori inainte sa te apuce balacareala, ca nu esti buricul pamantului. Sa le transmiti amicilor tai de la T.R. sa se miste mai cu talent la reabilitarea termica, sa nu le fuga painea si de acolo. Ca m-am saturat sa-i numar 1 pe schela si 2 la taclale, bagatori de seama si 'supervizori'.
- Adrian Rosca
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit
Adrian Rosca
Iar ati inceput? Puteti sa va certati pana maine, tot nu se va rezolva nimic cu M5.
133 313 wrote:
Ce petitie stimabile? Nu huleai pe aici contructorii ca nu fac luminatoare la statii, nu i-ai umplut cu ou si cu otet ca nu-si fac treaba? Acum ce nu-ti convine? Ti s-a implinit visul. Chiar n-ai nici un pic de bun simt? Sau ai ramas fara obiectul muncii si esti nemultumit? Alta data sa gandesti de doua ori inainte sa te apuce balacareala, ca nu esti buricul pamantului. Sa le transmiti amicilor tai de la T.R. sa se miste mai cu talent la reabilitarea termica, sa nu le fuga painea si de acolo. Ca m-am saturat sa-i numar 1 pe schela si 2 la taclale, bagatori de seama si 'supervizori'.
Iar ati inceput? Puteti sa va certati pana maine, tot nu se va rezolva nimic cu M5.
- budrom
-
Posted:
-
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit
budrom
Corect! Nu ne mai certam! Doar atat:
”cei-i” -ul meu scris de pe tel, parca te-a scos de la naftalina, stimabile 133!
Acolo este corect: ce-i !
Cand vorbesti despre ratatii de la TR, imi amintesti mereu despre DEX si fervoarea cu care persista romanii, in greseala lor!
Apropos de TR, s-au miscat ieri primele bucati de armaturi pt pm-ul stanga cum mergi catre ...Eroilor2. Pm-ul apropiat de Romancierilor! Mai era putin si rugineau de tot armaturile alea, depozitate din toamna 2012 acolo.
Aceea sa fie unica statie unde se va mai construi cate ceva, in 2013?
Valea Ialomitei si galeria spre Romancierilor doar, inca cat si aici?
@ MA
S-a turnat astazi ultima portiune pe 2013, la Favorit?
Corect! Nu ne mai certam! Doar atat:
”cei-i” -ul meu scris de pe tel, parca te-a scos de la naftalina, stimabile 133!
Acolo este corect: ce-i !
Cand vorbesti despre ratatii de la TR, imi amintesti mereu despre DEX si fervoarea cu care persista romanii, in greseala lor!
Apropos de TR, s-au miscat ieri primele bucati de armaturi pt pm-ul stanga cum mergi catre ...Eroilor2. Pm-ul apropiat de Romancierilor! Mai era putin si rugineau de tot armaturile alea, depozitate din toamna 2012 acolo.
Aceea sa fie unica statie unde se va mai construi cate ceva, in 2013?
Valea Ialomitei si galeria spre Romancierilor doar, inca cat si aici?
@ MA
S-a turnat astazi ultima portiune pe 2013, la Favorit?
📖 Pagination options