Topic: Bucur LF-CA (#406 - #417)
1098 posts, 414821 views
📖 Pagination options
-
- Rathgeber2523
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Rathgeber2523
#408 si #410 la Sura Mare
Le mai puteti gasi pe traseu pe #401, #403, #404
#408 si #410 la Sura Mare
Le mai puteti gasi pe traseu pe #401, #403, #404
408 (1).JPG (120.78 KB; downloaded 5409 times)
408 (2).JPG (122.33 KB; downloaded 5394 times)
408 (4).JPG (110.43 KB; downloaded 5386 times)
410 (1).JPG (94.95 KB; downloaded 5409 times)
410 (2).JPG (100.57 KB; downloaded 5399 times)
410 (3).JPG (89.6 KB; downloaded 5385 times)
410 (4).JPG (66.11 KB; downloaded 5391 times)
#410.JPG (102.11 KB; downloaded 5388 times)
- 133 313
-
Posted:
-
-
- Axel
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Axel
DEFECT
133 313 wrote:
406 bag seama este rezerva sau pasare rara...
DEFECT
-
- Rathgeber2523
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Rathgeber2523
#406 azi la Sura Mare
#406 azi la Sura Mare
#406 (1) (Large).JPG (112.01 KB; downloaded 5111 times)
#406 (Large).JPG (125.3 KB; downloaded 5109 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
410 la Grozavesti
410 la Grozavesti
DSC_5195.JPG (274.26 KB; downloaded 5890 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
406, 407, 410 prin traseu...
406, 407, 410 prin traseu...
DSC_5268.JPG (178.72 KB; downloaded 5795 times)
DSC_5260.JPG (192.81 KB; downloaded 5795 times)
DSC_5286.JPG (175.76 KB; downloaded 5796 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
Azi la sch1 au circulat 402, 403, 406, 407, 408.
Azi la sch1 au circulat 402, 403, 406, 407, 408.
DSC_5339.JPG (263.39 KB; downloaded 5690 times)
DSC_5363.JPG (271.76 KB; downloaded 5693 times)
DSC_5367.JPG (263.4 KB; downloaded 5694 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
410 si 407...
410 si 407...
DSC_5895.JPG (210.45 KB; downloaded 5364 times)
DSC_5903.JPG (171.32 KB; downloaded 5362 times)
DSC_5922.JPG (171.81 KB; downloaded 5362 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
409
409
DSC_6014.JPG (170.15 KB; downloaded 5269 times)
DSC_6018.JPG (183.61 KB; downloaded 5264 times)
-
- AlexD
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
AlexD
Am avut ocazia acum o ora sa merg cu 406, cu parere de rau va spun urmatoarele, daca este condus in continuare ca astazi il vom vedea mai mult pe la reparatii prin depouri decat pe traseu.
Am avut ocazia acum o ora sa merg cu 406, cu parere de rau va spun urmatoarele, daca este condus in continuare ca astazi il vom vedea mai mult pe la reparatii prin depouri decat pe traseu.
-
- bercenicity
-
Posted:
-
-
- AlexD
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
AlexD
Pai ce sa detaliez, neadaptarea vitezei la starea sinei, de cateva ori am crezut sa se rupe tramvaiul de la jumatate, a accelerat foarte tare cand nici macar nu trecuse de intersectia de la Afi Palace cand a facut stanga, a trecut cu primul boghiu de macaz dupa care a inceput sa-i dea destul de bine.
Nu ma dau cunoscator dar normal incepi sa-i dai blana dupa ce ai trecut de macazuri si de curba si implicit dupa ce ai incadrat tramvaiul in linie dreapta, sau mai trebuie sa deraieze inca 2-3 pana se potolesc? Cel putin asa gandesc eu. Ca sa nu mai spun de portiunea dezastruoasa de sina din fata Afi Palace unde am crezut sa se rup 'burdufele' atat de mare era balansul lateral...oi fi eu mai prudent de fire dar asta prea a facut pe Schumacher cu tramvaiul.
Dar faza cea mai hilara s-a petrecut cand a facut dreapta la Razoare pana la Spatarul Preda unde e sina super buna a mers cu 30km/h, pai bine nene, unde e sina rupta tu ii dai blana si unde e 'ata' mergi linistit...
Nu stau sa judec pe altii dar mi s-a parut bataie de joc asupra banilor publici investiti in tramvaiul asta, daca tot e un lucru nou de ce sa nu avem grija de el?
bercenicity wrote:
detaliaza
Pai ce sa detaliez, neadaptarea vitezei la starea sinei, de cateva ori am crezut sa se rupe tramvaiul de la jumatate, a accelerat foarte tare cand nici macar nu trecuse de intersectia de la Afi Palace cand a facut stanga, a trecut cu primul boghiu de macaz dupa care a inceput sa-i dea destul de bine.
Nu ma dau cunoscator dar normal incepi sa-i dai blana dupa ce ai trecut de macazuri si de curba si implicit dupa ce ai incadrat tramvaiul in linie dreapta, sau mai trebuie sa deraieze inca 2-3 pana se potolesc? Cel putin asa gandesc eu. Ca sa nu mai spun de portiunea dezastruoasa de sina din fata Afi Palace unde am crezut sa se rup 'burdufele' atat de mare era balansul lateral...oi fi eu mai prudent de fire dar asta prea a facut pe Schumacher cu tramvaiul.
Dar faza cea mai hilara s-a petrecut cand a facut dreapta la Razoare pana la Spatarul Preda unde e sina super buna a mers cu 30km/h, pai bine nene, unde e sina rupta tu ii dai blana si unde e 'ata' mergi linistit...
Nu stau sa judec pe altii dar mi s-a parut bataie de joc asupra banilor publici investiti in tramvaiul asta, daca tot e un lucru nou de ce sa nu avem grija de el?
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
409 si 406
409 si 406
DSC_7394.JPG (292.4 KB; downloaded 5440 times)
DSC_7413.JPG (203.81 KB; downloaded 5441 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF-CA (406-410 produse in 2012)
Utilizator anonim
406 si 409
406 si 409
DSC_7506.jpg (197.22 KB; downloaded 5253 times)
DSC_7523.JPG (218 KB; downloaded 5252 times)
📖 Pagination options