Transportul feroviar în RomâniaPrezentări și discuții - material rulantLocomotive electrice

 

Topic: Locomotive clasa 410 (ex 41) (Electroputere Craiova România)

1698 posts, 538995 views
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 122
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) Utilizator anonim

Arata bine, cu doua conditii, sa nu o mai tuneze mai mult de atat si sa o spele macar de doua ori pe an. In rest ok, probabil o sa o vedem titulara pe trenurile de Bucuresti ca inainte. Chiar ma intrebam unde a disparut.

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) razvan22

singurele modificari care le va mai primi sunt perdelutele si placutele de pe fata care vor fi negre nu albe

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) Der Hofmeister

Pricep că V-ul tricolor de pe bot încearcă să imite vechea schema pre-ICOL. Mă gândeam că a fost realizată ținând cont specificațiile "clientului" - nu e nici prima, nici ultima. Dar e totuși ciudat că mecanicul titular nu a mai dorit stemele originale de pe lateral. În fine, ca și 914 de la Marfă, a devenit o locomotivă oarecum banală acum.

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) razvan22

eu nu as spune ca a devenit banala...Cred ca nu sti ce inseamna banal.Doar daca a ramas fara steme pe lateral e banala? Exemplul de locomotiva banala este 251 303 etc

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) florin.lifticariu

Sper sa mearga bine si sa o vad in Bucuresti !..desi ar trebui sa faca schimb la mecanici la Craiova cred...

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) florin.lifticariu

razvan22 wrote:
eu nu as spune ca a devenit banala...Cred ca nu sti ce inseamna banal.Doar daca a ramas fara steme pe lateral e banala? Exemplul de locomotiva banala este 251 303 etc

Si sucevencele...galatencele....mai exista titulari acolo ?

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) shoppy

Era extraordinara ca placutele cu 060-EA1 erau niste chestii istorice, erau 4 acum mai sunt 2, acum pe bot scrie 060-EA1 iar pe lateral scrie 40, asa e cand lasi orice titular incult sa faca orice ii bubuie lui prin minte, parca vad ca o sa i se para la maistiuioce sefut ca seamana cu schema de pa H-urile Constantin, atunci sa vezi cum dispare V-ul de pe bot peste noapte, cum a disparut si la Constanta triunghiul alb tot de acolo.

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) razvan22

nu cred ca esti in masura sa judecii titularii.in primul rand nu cred ca ai varsta dumnealui sa te tragi cu dansul de sireturi  si mai ales sa il faci incult.sunt curios ce reactie va avea cand va vedea mesajul tau de pe forum.. si cunoscandu`l foarte bine mie frica sa nu iasa nasol daca te vezi fata in fata cu dansu

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) Utilizator anonim

Hai sa nu ne mai certam pana una alta, 106 arata bine si inainte, arata bine si acum dupa cum am mai zis, incheiem discutia despre scheme de vopsire si design.

Revenind - azi titulara alocata IR Sibiu - Bucuresti a avut probleme la plecarea din Brasov fiind alocata temporar EA 013. Nu stiu ce masina a avut probleme dar de regula cu acest tren veneau masini ca 199, 331, 579.

DSC_1764.JPG (402.19 KB; downloaded 2287 times)

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) shoppy

Daca are nevoie de avocat gratuit pe forum atunci cred ca el trebuie sa aiba grija sa nu iasa urat. Eu il invit oricum aici, poate ca un om cu varsta  si trecut prin viata are mai multa minte si o sa rumege niste chestii mai mult decat pustii care sunt in stare sa ridice in slavi si un mecanic care se **** in sala masinilor doar pentru ca i-a lasat sa intre in depou si le-a impartasit cateva barfa de la coltul remizei.

 


Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) AlexCta

41-0452-7 a fost transferata temporar la depoul Medgidia in locul lui 41-0819-7 care este la Brasov pentru bandajare.

DSCF7021.jpg (195.48 KB; downloaded 2356 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) Utilizator anonim

E clar, toti isi arunca tarabele la Medgidia.  :roll:

 



  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Locomotive seria 41 (Electroputere Craiova Romania) Utilizator anonim

Cand am fost in martie la Arad nu mai stiau ce sa faca cu ea ca tot avea probleme cu doua motoare, era limitata la 80 atunci. In toamna era titulara pe 1821/1822. Acum nu stiu daca au rezolvat ceva cu ea...

 


Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 122
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Locomotive electrice  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430472 posts in 5345 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use