Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3795 posts, 1214698 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 272
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

A revenit in circulatie vagonul 203 de la Victoria, lipsind o perioada din traseu datorita unor probleme la unul dintre motoare.

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB SprinterXP

In jurul orei 13, vagonul 173 era la Dr. Felix in probe, venea dinspre Depoul Alexandria si se ducea spre URAC. :)

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

173 va fi predat zilele urmatoare, dupa ce a efectuat toate probele si azi a primit ultimele retusuri de vopsea.
359 va ajunge luna viitoare la depou.

359 - URAC - 30.05.2012.jpg (163.58 KB; downloaded 4000 times)

359 - URAC - 30.05.2012 (2).jpg (108.64 KB; downloaded 3997 times)

359 - URAC - 30.05.2012 (1).jpg (151.39 KB; downloaded 3997 times)

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB florin.lifticariu

La ce depou...? nu il pot trimite la Giurgiu/Alexandria ?... :roll:

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

173 >>> Depoul Giurgiului
359 >>> Depoul Titan

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

105 de pe linia 21, avea probleme azi pe la ora 12 la Sf. Gheorghe. Usile 2 si 3 nu se mai deschideau/inchideau, iar in momentul cand s-a incercat sa ii fie desfacut bordul, din aceasta a inceput sa iasa fum :lol:. N-am stat sa vad continuarea ca eram ocupat  :P.

105 - DEFECT - 31.05.2012.jpg (81.04 KB; downloaded 3931 times)

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Axel

Gabi23 wrote:
105 de pe linia 21, avea probleme azi pe la ora 12 la Sf. Gheorghe. Usile 2 si 3 nu se mai deschideau/inchideau, iar in momentul cand s-a incercat sa ii fie desfacut bordul, din aceasta a inceput sa iasa fum  :lol:. N-am stat sa vad continuarea ca eram ocupat  :P.


Un fleac, acum o ora era la traseu (21). ;)

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

S-a reprat vagonul 305 de la Bucurestii Noi, acesta stand defect in luna mai cu probleme la unul din boghiuri. Astazi era pe linia 20. Din clasicele depoului mai sunt indisponibile inca: 050, 062, 110, 296, 318, 362...

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Rathgeber2523

Gabi23 wrote:
S-a reprat vagonul 305 de la Bucurestii Noi, acesta stand defect in luna mai cu probleme la unul din boghiuri. Astazi era pe linia 20. Din clasicele depoului mai sunt indisponibile inca: 050, 062, 110, 296, 318, 362...

#362 se plimba azi in 24 8-)  ;)  :)  :D  :P

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanta tramvaielor RATB Utilizator anonim

Si mie mi se paruse picat 362 dar avand in vedere ca au scos toate clasicele din 41 eu nu le mai vad decat in intersectia de la Mihalache, ca nu prea gust liniile alea. A trebuit sa se intample acel accident nefericit ca sa se impuna sa mearga numai cu pantografe Schunk in 41.

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB Gabi23

A fost defect vreo saptamana 362 cu ceva minor. Pacat insa ca are ghinionul sa fie cu pantograf clasic, pentru ca dpdv tehnic 362 este un vagon mult mai bun decat multe bombe pe sine titulare prin  41 (118, 218, 055 etc.)...  Sunt vagoane in depoul ala care nu circula de luni de zile: 154, 054, 049 etc.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanta tramvaielor RATB Utilizator anonim

318 a revenuit in traseu, azi era pe linia 24.

 


Re: Mentenanta tramvaielor RATB SprinterXP

A revenit la traseu si vagonul 189 al Depoului Titan dupa reparatia caroseriei si vopsitoria avute in URAC.




189 - 40 - 11.06.2012 (800x600) by SprinterXP, on Flickr



189 - 40 - 11.06.2012 (2) (800x600) by SprinterXP, on Flickr

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanta tramvaielor RATB Utilizator anonim

359, 243 si 199 sunt aproape gata de probe, in rest nu sunt prea multe noutati, 007 a ajuns la RK si 248 a iesit din vopsitorie.

DSC_0191.JPG (346.38 KB; downloaded 4518 times)


DSC_0210.JPG (328.64 KB; downloaded 4506 times)


DSC_0219.JPG (316.43 KB; downloaded 4527 times)


DSC_0231.JPG (307.27 KB; downloaded 4505 times)


DSC_0232.JPG (335.67 KB; downloaded 4508 times)


DSC_0241.JPG (308.7 KB; downloaded 4511 times)

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 272
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465073 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use