Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura pentru sport și agrement din București

 

Topic: Stadionul Naţional din Complexul Sportiv "Lia Manoliu"

231 posts, 56526 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16 17
 
 

📖 Pagination options
Re: Stadionul National "Lia Manoliu" mindmasster

Gata! Noul gazon de pe Naţional Arena a fost montat în totalitate!

UPDATE VINERI, ora 10:30. Operaţiunea montării noului gazon tocmai s-a încheiat! Sursele gsp spun că s-a muncit inclusiv astă-noapte pentru ca rulourile să fie asamblate cît mai repede. Motivul? Iarba, adusă cu tirurile tocmai din Olanda, s-ar fi deteriorat dacă nu era întinsă într-un timp scurt.

Link: http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/gata ... 62665.html

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dominatrix

http://www.ghimpele.ro/2011/09/arena-na ... primariei/

Din ce scrie acolo, la primavara iar trebuie schimbat gazonul. Alti bani, alta distractie.

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" subway guru

Draga Domix, acum tu ce faci, propagi citate din clasicii comici Oprisan??? (astia de 'monteaza' gazon ca la ei acasa, la coada vacii la Garoafa, ca numai vaca se 'monteaza', gazonul ori se seamana ori se planteaza... :x )

 



Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dominatrix

Draga Guru, mi-as dori sa ii pot trimite pe toti Oprisanii la punctul de "montare" de la Jilava, inconjurati in celule de detinuti care isi asteapta randul sa le incerce lor gaurile de canal, sa vada cat de usor cedeaza la presiune. Nu ne putem astepta de la niste ghimpi sa stie daca gazonul se monteaza sau se planteaza, dar problema semnalata de ei ramane. Si nu cred ca ghimpii bat campii, din moment ce si Dr. Oetker spune ca "om trai si om vedea" cat de bun va fi gazonul nou.

Asta conform bancului:
Ce film ruleaza in America ?
- " Om sarac om bogat".

Ce film ruleaza in Rusia ?
-"Om sarac , om sarac ".

-Ce film ruleaza in Romania ?
- "`Om trai si `om vedea " .  :twisted:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

subway guru wrote:
Si eu as zice la fel, dar ma abtzin ca sa nu risc sa ma luatzi 'peste picior'... :mrgreen:
Problema reala este ca spatiul de lucru la sol e destul de stramt si nu poti pune muncitori 'fara numar, fara numar' unul in capul celuilalt, ca sa puna la punct toate 'briz-brizurile' ce mai sunt de 'finalizat'... :ugeek:
Oricum, nimeni nu vrea sa riste o faza 'Opriseneasca' gen gazon, asa ca toata lumea e cu ochii cat cepele ca totul sa fie OK... ;)


Gazonul nu e pus de Oprescu, a trebuit sa respecte un contract dupa vremea nimicului aluia de VidEanu ... anyways imi place termenul de "opriseneasca" :)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului captiva

Nightwolf wrote:
Gazonul nu e pus de Oprescu, a trebuit sa respecte un contract dupa vremea nimicului aluia de VidEanu ... anyways imi place termenul de "opriseneasca" :)


Firma Gama Verde a fratelui lui Oprisan este subcontractor al lui Max Boegl, antreprenorul general al stadionului. Da, contractul cu Max Boegl s-a semnat pe vremea lui Videanu, dar de aici si pana la a-i pune in carca fostului primar toti subcontractorii alesi de antreprenorul unei lucrari (fie ea si de anvergura National Arena) este cale lunga.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

captiva wrote:
Nightwolf wrote:
Gazonul nu e pus de Oprescu, a trebuit sa respecte un contract dupa vremea nimicului aluia de VidEanu ... anyways imi place termenul de "opriseneasca" :)


Firma Gama Verde a fratelui lui Oprisan este subcontractor al lui Max Boegl, antreprenorul general al stadionului. Da, contractul cu Max Boegl s-a semnat pe vremea lui Videanu, dar de aici si pana la a-i pune in carca fostului primar toti subcontractorii alesi de antreprenorul unei lucrari (fie ea si de anvergura National Arena) este cale lunga.



Contractul are termen exclusivist de vreo 15 ani DECI DA! Pot sa i le arunc in carca pe spate lui videanu ...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului captiva

Nightwolf wrote:
captiva wrote:
Nightwolf wrote:
Gazonul nu e pus de Oprescu, a trebuit sa respecte un contract dupa vremea nimicului aluia de VidEanu ... anyways imi place termenul de "opriseneasca" :)


Firma Gama Verde a fratelui lui Oprisan este subcontractor al lui Max Boegl, antreprenorul general al stadionului. Da, contractul cu Max Boegl s-a semnat pe vremea lui Videanu, dar de aici si pana la a-i pune in carca fostului primar toti subcontractorii alesi de antreprenorul unei lucrari (fie ea si de anvergura National Arena) este cale lunga.



Contractul are termen exclusivist de vreo 15 ani DECI DA! Pot sa i le arunc in carca pe spate lui videanu ...


Marturisesc ca nu inteleg...  :?
Poate vii cu ceva amanunte

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

captiva wrote:
Marturisesc ca nu inteleg...  :?
Poate vii cu ceva amanunte


Adicatele a incheiat contract cu Oprisan ca timp de 15 ani va avea exclusivitate pe gazonul stadionului, indiferent de ce stadion va fi acolo sau cine va fi primar. Asta inseamna exclusivitate. Hai ca sunt off rau ..

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului captiva

@ Nightwolf
Banuiesc ca ai si dovezi pt. ceea ce afirmi. E prima data cand aud asta si n-am mai gasit sa se fi scris undeva. Asa ca daca e adevarat si ai dovezi, hai sa-i dam in gat (eu ma posibilitatea sa fac publica chestiunea)
Eu stiu ca firma a fost subcontractata de Max Boegl exact pt. operatiunea gazonul, urmand ca mai apoi beneficiarul (PMB) sa hotarasca ce si cum (respectiv cine se va ocupa de problema in continuare). Conform bazelor de date la care am acces, nu exista nicio licitatie pe care Gama Verde s-o fi castigat pt. gazonul de pe national arena in ultimii cinci ani. iar sa i se fi atribuit un asemenea contract ca cel despre care spui tu fara licitatie, mi-e greu sa cred (ar fi nitelus penal)

PS Scuze de offtopic

 



Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dominatrix

Proiectul pentru concesiunea serviciilor de mentenanţă a stadionului Naţional Arena a fost respins din nou
http://www.zf.ro/eveniment/proiectul-pe ... ou-8813559

Oprescu ameninţă că dezvăluie „pilele” din Primărie, după ce consilierii au respins din nou concesionarea Naţional Arena
http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti ... 44245.html

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" mihai78

Inainte se putea alerga in jurul vechiului stadion. Acum sunt inchise toate portile de acces. De ce nu se mai permite accesul publicului in jurul stadionului. BGS-istii ar putea sa stea direct la intrarea in stadion. De ce stau la poarta si nu lasa lumea sa intre pentru a alerga?

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16 17
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura pentru sport și agrement din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421265 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use