Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4862 posts, 1245568 views
 
Go to page:  1  ... 323 324 325 326 327 328 329  ... 348
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente orex

E clar 3830!
Ii tre sfestanie, ca-n mai putin de o luna a fost sifonat de 2(doua) ori. :no:
3810 slefuieste bine merci sina pe linia 41 :D


 


Re: Accidente / incidente joker

ikarus13 wrote here:
Eu am înțeles din alte poze ca este 3830...

3830 este

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Nu au tinut franele? A derapat? Nu e nici acum de vina gazonul de pe linie, stropit din belsug si care probabil musteste de apa, neavand scurgere? Linia de pe Giurgiului s-a cam afundat si ondulat din cauza gazonului...

 


Re: Accidente / incidente Andrei98

Asa era si inainte de gazon, e linie CF care a stat ascunsa sub dalele de beton pe care au mai circulat si masini iar la punerea gazonului doar s-au scos dalele si s-a venit cu geotextilul pentru gazon, nu s-a facut vreo burare sau altceva.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

La franare nu trebuia sa intre si nisiparul daca se detecta patinare cauzata de aderenta anormal de mica?

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Acele nisipare care nu prea au nisip?

 


Re: Accidente / incidente aztec

Altul implicat intr-un accident la politehnica?
Asa parea intr-un cadru de poza.
Cam multe Astre lovite in timp scurt...zici ca sunt magnetice...atrag incidente.

 


Re: Accidente / incidente DenisM017

Dacă te referi la incidentul de astăzi (3 iunie), tramvaiul a rămas blocat pe separator.

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Legat de Metropolitan, am auzit un ...zvon(!) cum ca franarea are un delay de aprox. 2 secunde.

Ar fi interesant de aflat rezultatul comisiilor care inspecteaza accidentele recente.

 


Re: Accidente / incidente 1689

cris_m wrote here:
Acele nisipare care nu prea au nisip?


Pai ce nevoie e de nisip vara ? Lol…

Cit despre cauza accidentului, ma astept sa fie “neadaptarea vitezei la conditiile de trafic”, prinde orbul scoate-i ochii, nu e nici Astra de vina, nici PS4 cu “inierbarea”, se repara pe Casco eventual vatmanu’ primeste o penalizare de 10% pe doua luni si s-a inchis cazul.

 


Re: Accidente / incidente Chev Celios

Au CASCO? Ca eu am auzit ca au doar RCA.

 


Re: Accidente / incidente aztec

ByOnu wrote here:
Legat de Metropolitan, am auzit un ...zvon(!) cum ca franarea are un delay de aprox. 2 secunde.




Nu cred ca e posibil.

Pt ca daca adaugam la timpul de reactie a unui sofer cca 0.7 sec (pilot F1 are cam 0.2 sec....un sofer mai lent peste 1 secunda), asta de cand ochiul vede si ajunge comanda la picior sa apese pedala/maneta...se fac aproape 3 secunde....mai adaugam si eficienta sistemului de franare....este mult prea mult daca transformam in metrii la 40 km/h viteza tramvaiului...

 


Re: Accidente / incidente cris_m

1689 wrote here:
cris_m wrote here:
Acele nisipare care nu prea au nisip?

Pai ce nevoie e de nisip vara ? Lol…

Vara nu ploua? Vara nu ai franare de urgenta?

 


Re: Accidente / incidente shoppy

La accidentul din depou s-au batut cu caramida in piept ca o sa plateasca watmanul, acum ca este mai scump cred ca au incercat sa-i incalte pe Astra, de asta au declarat Astra ca watmanul se juca pe telefon si s-a declansat lobby-ul ca trebuie sa cumparam senzori Bosch(pe care tot ei sa-i instaleze, ce baieti de treaba).

 


Go to page:  1  ... 323 324 325 326 327 328 329  ... 348
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418825 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use