Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1281215 views
 
Go to page:  1  ... 261 262 263 264 265 266 267  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente messe

N-ai nimerit-o!  :) N-a fost Tatra, ci un V3A. Cred ca ti-ai dat seama dupa numarul de parc.  :mrgreen:

 


Re: Accidente / incidente orex

N-ai sesizat amanuntul! Daca ar fi fost o Tatră protagonsta unui asemenea eveniment vine si cu carligutu de remorcare in fata! Deci...e bine ca nu s-a intamplat pe traseul lor ca si ala te ”paleste” de-ti poate schimba chiar directa de mers, fara sa-ti dai seama! ;) :lol:  :lol:  :lol:
PS
Probabil evenimentul s-a intamplat la intersectia C. Ferentari cu str. Toporasi ca acolo ”bizonii” vor sa faca stanga pe str. Bachus, cu fortarea trecerii! Dar asta poate ne va spune autorul stirii! :)

 


Re: Accidente / incidente messe

Pai tocmai de aceea am scris cu zambete, exact cum ai scris si tu ce cele 3 emoticoane razand, mi-era imposibil sa cred ca nu ti-ai dat seama ca era implicat un V3A.

 


Re: Accidente / incidente Costin

Sunteti offtopic si discutia este absolut inutila. Este evident ca orex a stiut de la bun inceput ca NU era o Tatra, se intelege de la prima citire a mesajului.

Rog mai multa atentie la citire si mai multa retinere  la offtopic complet inutil.

 


Re: Accidente / incidente abc_XC

La Grozavesti, circulatia tramvaielor este blocata complet pe sensul spre Iuliu Maniu.
Este un accident.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Asa este. Tramvaiele liniei 11 intorc la Basarab.

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

S-a deblocat acum. Eram cu ochii pe InfoSTB că așteptam un 1

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Doua Tatre, dintre care unul era cu firma lui 47, tocmai faceau stanga dinspre Razoare spre Ghencea, in intersectia 13 Septembrie - Trafic Greu

 


Re: Accidente / incidente orex

Ceva, ceva nu se leaga!
Acea/acele Tatra buclucasa/e facea/u stanga dinspre str. Progresului spre Ghencea, sau facea/u dreapta dinspre Razoare spre Ghencea! ;) :)

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Imi cer scuze pentru informatia eronata. Faceau dreapta dinspre Razoare spre Ghencea...

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Cred ca veneau de la depou.

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

Accidentul de ieri de la Grozăvești a fost un eveniment nefericit. O tânără traversa cu căștile puse și n-a văzut semaforul de pietoni care s-a schimbat pe roșu ori auzit claxonul tramvaiului. A fost salvată de grilajul din fața tramvaiului (îmi cer scuze, nu cunosc numele piesei). A rămas adunată acolo. Era un echipaj de poliție în zonă, iar ambulanța a venit rapid.

Sursa: un coleg de muncă care se afla la 1m distanță și n-a reușit să prevină

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Piesa se numeste aparat de salvare.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

269 a deraiat in urma cu ceva timp la intersectia Calea Ferentari / Sebastian / Rahovei.

Intre timp, circulatia a fost reluata, dar circula pe Facebook poze cu tramvaiul deraiat.

 


Go to page:  1  ... 261 262 263 264 265 266 267  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421518 posts in 5251 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use