Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4885 posts, 1290435 views
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Bogdan Ciorascu

Cunoscand foarte bine dinamica acestei intersectii va spun ca vatmanul a fortat in mod grosolan trecerea pe culoarea rosie a semaforului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Intre Dudesti si Baba Novac in general RATB ajunge ultimul, dupa toti automobilistii. Ultimii doi care sa treaca intersectia n-au avut loc unul de altul.  :lol:

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Soferul  de pe 634 nu trebuie sa faca rondul pentru a intoarce in intersectie? Din cate stiu, in mijlocul scuarului ai obligatoriu inainte. Am impresia ca autobuzul ar fi virat stanga fara sa mai faca rondul, iar tramvaiul venind lansat sa traverseze intersectia l-a surprins in viraj... Dar sa vedem ce zic si autoritatile...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente 133 313

Cred ca e protestul vatmanilor fata de monopolul autobuzelor in Berceni.  :lol:

 


Re: Accidente / incidente zapacitu

Bine ca nu era o Tatra pe sine :)

 


Re: Accidente / incidente cris_m

In urma incidentelor recente in care au fost implicate vehiculele RATB, se pare ca unii soferi au devenit ceva mai vigilenti. Astazi de dimineata, un coleg mi-a povestit ca soferul de pe tura 1 (din spusele lui si calculele mele, asa mi-a iesit) din 311 a simtit ca i se face rau la volan, astfel ca la Baba Novac a rugat respectuos calatorii la microfon (da, da inca mai merg  :shock:  ) sa coboare, intrucat nu mai poate continua in siguranta calatoria...

Mai multe detalii nu cunosc, insa ce vreau sa subliniez este faptul ca medicina muncii deficitara poate provoca niste tragedii, in cazul in care soferul sufera un infarct, accident vascular etc (Doamne fereste :popa: ). Inteleg ca medicina asta a muncii este mai mult o formalitate pe la noi, insa nu e normal ca unei astfel de categorii de angajati sa se aplice principiul "las-o domne ca merge si asa", mai ales ca de ei depinde viata pasagerilor. Ok, inteleg ca nu se vrea acordarea de fonduri pentru intretinerea parcului la un nivel civilizat (de unul nou nici nu mai zic :?  ), dar macar la capitolul resursa umana sa se aiba putin mai multa grija (macar la soferi/vatmani) si sa li se faca controale medicale pe bune :!:

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Sunt infarcte / accidente vasculare care nu pot fi dedectate nici cu o mie de analize...

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Depinde, dar in general pot fi prevenite... Si nu e o noutate ca la barbati intre 40 si 50 de ani riscul acestor afectiuni creste considerabil. Nu stau acum sa fac lectie de patologie, voiam sa subliniez ca nici pe prevenire nu prea se face mare lucru.  :?

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Mie mi-a murit soferul de 50 de ani de infarct cu analizele facute pe bune la Spitalul CFR 2. Analizele pentru soferii profesionisti...

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Accident pe Trafic Greu intre Cal. 13 Septembrie si Cal. Rahovei.
Tramvaiele au stat blocate 50 de minute. Unele au fost deviate. A ajuns LF prin Militari :)

 


Re: Accidente / incidente survola

Aproape zilnic vad ca se întâmplă:
"Pe Sos. Virtutii, la Pod Ciurel, linia 41, blocata. Cauza: autoturism suspendat pe linia de tramvai. S-a instituit linie naveta de autobuze.
10.37 PM - 17 dec. 2016
@Clienti_ratb"

 


Re: Accidente / incidente shoppy

La medicina muncii iti face EKG, glicemie si tensiune, daca esti gras conform formulei la 1.80 trebuie sa ai 80kg atunci toate iti ies proaste, ar insemna sa dea afara peste jumate din soferi.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

La noi, la o saptamana dupa analize OK, un coleg a intrat in coma diabetica... La oftalmologie, era un tehnician (in loc de medic) care venise sa vanda ochelari...

 


Re: Accidente / incidente Serba

De pe Trafictube:



 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422385 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use