Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4884 posts, 1289697 views
 
Go to page:  1  ... 146 147 148 149 150 151 152  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Victor92

@cris_m: Tancu' de #205 nu cred ca are ce cauta pe acolo...sau ai scris in graba in loc de alt tramvai :))?

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Sper sa fie bine scuturat soferul autobuzului, ce aiurea...

 


Re: Accidente / incidente Victor92

O noua tragedie precum cea de la pranz de la Baba Novac era sa se intample la Gara de Nord in urma cu cateva minute intre un tramvai de pe linia 44 si un autobuz. De data aceasta, cei doi angajati ai regiei si-au facut o ambitie "care trece primul", s-au pupat putin, dar, spre surprinderea mea, niciunul nu s-a oprit si si-au continuat drumul: tramvaiul spre Vasile Parvan, autobuzul spre Calea Grivitei. Probabil primul s-a ales cu oglinda dreapta zgariata putin, iar autobuzul cu cateva semne in urma contactului cu Tatra T4R #3400.
Avand in vedere cele intamplate astazi si ceea ce sesizez prin traficul bucurestean zi de zi, consider ca ar trebui facute mai multe ore "de reciclare" in care atat vatmanilor, cat su soferilor sa li se explice ca trebuie sa fie mai atenti si, decat sa piarda minute sau ore pe la politie sau sa ramana fara loc de munca, mai bine uita de minutele de intarziere (desi stresul si graba ii orbeste facandu-i sa uite de cele enumerate).
De altfel, tinerii angajati recent la RATB de prin diverse locuri (dube, autocare etc) ar trebui sa fie cu ochii in patru si sa nu uite ca au de "carat" aproape/peste 100 de calatori (vezi accidentul de la Bucur Obor cu #4560).

 


Re: Accidente / incidente survola

Asta e nouă:
La terminal Arena iNationala, troleibuz linia 86, blocat. Cauza: calator in stare de ebrietate, doarme pe scaune, refuza coborarea. Apel 112
de pe twitter-ul RATB.
Parcă erau lăsați in pace  pana acum, nu?

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente lucica

Victor92 wrote:
O noua tragedie precum cea de la pranz de la Baba Novac era sa se intample la Gara de Nord in urma cu cateva minute intre un tramvai de pe linia 44 si un autobuz...

Reamintim aici si accidentul de la Vitan/Mihai Bravu...tot cu un choper dar de pe linia 19 si cu un autobuz de pe linia 123.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Robert24 wrote:
Citaro probabil va deveni donator de organe.

Nu cred, nu pare chiar asa de sifonat, poate va fi altul descompletat mai rău pentru el. Asta da! Ajungea donator daca era in locul tramvaiului !

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Din declaratiile politistilor se pare ca nu soferul de pe 634 ar fi de vina, ci vatmanul care a trecut pe rosu...

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente lucica

Din poza s - ar înțelege că autobuzul a avut timp să - l evite pe tramvai ca daca intra din plin cu fata in tramvai,tragedia era mai mare.
Din poza se intelege ca autobuzul a avut timp sa evite tramvaiul, daca intra in plin cu faţa in tramvai tragedia ar fi fost mai mare.
__________________
Editat de andrei 11.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Gresit.
Trebuie analizata dinamica accidentului si nu pozitia finala a autovehiculelor implicate. Pozitia finala e doar parte a procesului de analiza a accidentului.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente lucica

Pai si cum facem ca din pozele atașate am văzut că autobuzul n-ar fi lovit în fața,parbriz spart ?! ;)

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Eu asa, din burta spun ca autobuzul i-a taiat calea tramvaiului, nu ca a vrut sa evite tramvaiul. Dar am precizat, din burta.

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Deasemenea se  crede că de fapt tramvaiul ar fi trecut pe roșu intrând in autobuzul care circula regulamentar. Dar să  așteptăm rezultatele politiei.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Autobuzul trebuia sa vine dinspre Titan, pentru ca făcea acea bucla, deci e cam imposibil ca amândouă sa fi avut verde in același timp! Probabil unul dintre ei a forțat semaforul!

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Singurul autobuz care intersecteaza tramvaiul acolo e 634.

 


Go to page:  1  ... 146 147 148 149 150 151 152  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422351 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use