Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Transport public de noapte STB

761 posts, 301114 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48  ... 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Transport public de noapte STB cosminduru

Da, am reclamat și, la fel ca tine, am primit aproximativ același răspuns, șoferul a fost mustrat, bla bla. Nimic concret. Oricum nu mă interesa răul omului, ci să facă stațiile măcar.

Într-o altă noapte am luat plasă cu N110 de la Unirii.  Pauză. Era și cursa aia de la 1 după care 2 ore nu mai era nimic.
După ce m-am prins că nu vine, am sunat la dispecerat (021 9391), chiar nu mă așteptam, mi-a răspuns și mi-a băgat domnișoara o scuză că "aaaa daaa..  s-a stricat mașina".  :)

 


Re: Transport public de noapte STB oc7avian

Offtopic: am pățit opusul pe 601: am rămas prizonier în autobuz că dădea talpă să termine tura. Mă suisem la Petrache Poenaru printre ultimele curse. Deci cred că se practică și pe turele de "zi" înainte de finalul de program, în zonele cu încărcare mică.

 


Re: Transport public de noapte STB ByOnu

Am patit si d-astea desi m-am ridicat de pe scaun si m-am pozat in fata usii inainte de statie. M-a lasat in intersectie =))

 


Re: Transport public de noapte STB oc7avian

Eh... dacă îmi ieșea cu "subtilități" de genul nu comentam. Până n-am bătut în geam la cabină, nicio șansă cu statul în ușă. Noroc că următorul schimb fezabil îl aveam la Eroilor.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

În perioada 23.04 – 26.04, doar pe durata nopții, tramvaiele liniilor 1 și 10 vor circula pe trasee modificate

În nopțile de 23/24.04.2021, 24/25.04.2021 și 25/26.04.2021, liniile de tramvai 1 și 10 vor funcționa pe trasee modificate, în vederea asigurării frontului de lucru pentru toaletarea arborilor de pe tronsonul cuprins între Șos. Viilor și Str. Răzoare (pe Șos. Progresului).

Astfel, între orele 00:30 – 04:00, tramvaiele liniei 1 vor circula, în ambele sensuri, între capetele de linie „Romprim” și „Depoul Militari”, pe următorul traseu: Șos. Olteniței, Calea Văcărești, Șos. Mihai Bravu, Șos. Ștefan cel Mare, Bd. Iancu de Hunedoara, Șos. Nicolae Titulescu, Pasajul Basarab, Bd. G-ral Vasile Milea, Bd. Timișoara, Str. Valea Cascadelor, Str. Preciziei.

În același interval orar, linia 10 va funcționa între capetele de linie „Romprim” și „Șura Mare”, pe Șos. Olteniței, cu întoarcere pe Str. Șura Mare.

http://www.stbsa.ro/comunicat1?nrcom=1440

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Transport public de noapte STB V2A

STB SA va înființa linia de noapte N610

Având în vedere măsurile de reorganizare a transportului public, ca urmare a lucrărilor de modernizare a căii de rulare pentru tramvaie de pe Bd. General Vasile Milea, începând din noaptea de 26/27.05.2021, transportul public pe timpul nopții, asigurat de liniile 1 și 10 pe Inelul Principal de Circulație din București, va fi realizat astfel:

Pe ramura de est va funcționa linia de tramvai 1.

Pe ramura de vest va fi suspendată linia de noapte 10, iar pentru preluarea călătorilor de pe Şos. Progresului şi de pe Bd. General Vasile Milea va fi înfiinţată linia de autobuze de noapte N610, care va funcționa între terminalele „Romprim” și „Bd. Banu Manta”, pe următorul traseu: Șos. Olteniței, Piaţa Eroii Revoluţiei, Şos. Viilor, Str. Dr. Constantin Istrati, Şos. Progresului, Str. Răzoare, Şos. Panduri, Bd. Geniului, Bd. Timişoara, Bd. G-ral Vasile Milea, Şos. Orhideelor, Bd. Dinicu Golescu, Piaţa Gării de Nord, Calea Griviţei, Bd. Nicolae Titulescu, Bd. Banu Manta, Str. Dr. Iacob Felix, Bd. Nicolae Titulescu (staţia „Banu Manta”), cu întoarcere pe Bd. Nicolae Titulescu, Calea Griviţei, Piața Gării de Nord, Bd. Dinicu Golescu, Şos. Orhideelor, Bd. G-ral Vasile Milea, Bd. Timişoara, Şos. Progresului, Str. Dr. Constantin Istrati, Şos. Viilor, Piaţa Eroii Revoluţiei, Şos. Olteniţei, terminal „Romprim”.

Autobuzele liniei de noapte N610 vor efectua opriri în stațiile liniei 610 (pe traseul cuprins între „Bd. Banu Manta” şi Piaţa Eroii Revoluţiei) și în stațiile liniilor 232 şi R439 (amplasate la peroanele de tramvai de pe Şos. Olteniţei).

http://www.stbsa.ro/comunicat1?nrcom=1455

 


Re: Transport public de noapte STB messe

De ce linia asta de noapte mai trebuie sa faca ocolul ala la Razoare cand ar putea foarte bine sa traverseze intersectia pe linia de tramvai? Si, vorba lui Iordache cu alta intrebare: de ce nu traverseaza Basarabul direct in Titulescu si sa intoarca la intersectia Titulescu cu Maltopol, adica la semafor sa intoarca pe Titulescu spre Basarab cu oprire la capatul de la Banu Manta? Au bani de irosit combustibil, mai ales noaptea cand e trafic lejer?

 


Re: Transport public de noapte STB cosminduru

Interesantă alegerea N610, știe cineva ce indicativ are în SAT? Că 510 e deja luat de N110

O altă curiozitate - de care eu cel puțin nu știam, fiind acele restricții de ieșit din casă noaptea până de curând - este că linia 1 de noapte este deservită de o Tatră.

 


Re: Transport public de noapte STB andrei11

Colega ( @messe ), tot nu pricep, ai vrea ca autobuzul de noapte să întoarcă cam așa ?
1.jpg (591.88 KB; downloaded 4237 times)

 


Re: Transport public de noapte STB messe

Exact! Din cate stiu nu e niciun semn cu intoarcerea interzisa acolo iar manevra asta sa fie valabila pt. linia de noapte cand e traficul lejer.

 


Re: Transport public de noapte STB georgica2704

Partida de la EURO 2020 din seara asta, ne-a readus,pe majoritatea liniilor de noapte E4. Ba chiar pe N110 sunt E3 (4121,4156 ).

 


Re: Transport public de noapte STB nicusior

Nu ar fii rau daca ar fii prelungite cateva linii de noapte si in orasele mai mari din Ilfov precum Voluntari,Popesti sau Buftea.

 


Re: Transport public de noapte STB dekolor

A vrut TPBI sa prelungeasca linia N123 pana la Pasaj CFR Afumati (capatul lui 467), dar s-au limitat la Pasaj Colentina.

 


Re: Transport public de noapte STB oc7avian

Și crescută frecvența. În N115 deobicei nu prind loc. Iar o dată l-am luat chiar și pe la ~3am și am avut loc doar în picioare, pe culoar. Au încărcare mare.

 


Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421012 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use