MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2561 posts, 587309 views
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 183
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente mcosmin

Linia 3 de la Eroilor ce avea? S-a inundat toata statia de nu puteau sa o foloseasca :))?

Pendula probabil era Preciziei -Politehnica, nu au alt macaz sa faca altfel.

Eu cred ca au fost 2 pendule: Preciziei-Poli, Unirii - Grozavesti.

Cum sa mearga AS pana la Izvor si Republica pana la Unirii? E fizic imposibil ce zic ei acolo.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Ma gandesc ca exista o explicatie pentru asta. Ca sa nu se creeze dop la Unirii 1, metrourile M1 rebrusau acolo, iar M3 mai mergeau o statie pana la Izvor la linia 2, se intorceau pe aceeasi linie pana la Unirii, dupa care foloseau tot macazul de la Unirii.

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Daca era doar un burlan de tabla si o bucata de tencuiala nu dura doua ore remedierea si nici deranjul nu era asa de amplu, nu credeti?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Atunci ce a fost?

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

sab wrote:
Ma gandesc ca exista o explicatie pentru asta. Ca sa nu se creeze dop la Unirii 1, metrourile M1 rebrusau acolo, iar M3 mai mergeau o statie pana la Izvor la linia 2, se intorceau pe aceeasi linie pana la Unirii, dupa care foloseau tot macazul de la Unirii.


Nu era mai simplu sa tina un singur tren in pendula? Asa faceau pendula cu 2 trenuri ca sa ce?

 


Re: Accidente / incidente subway guru

sab wrote:
Ma gandesc ca exista o explicatie pentru asta. Ca sa nu se creeze dop la Unirii 1, metrourile M1 rebrusau acolo, iar M3 mai mergeau o statie pana la Izvor la linia 2, se intorceau pe aceeasi linie pana la Unirii, dupa care foloseau tot macazul de la Unirii.

Mi se pare corect cum au exploatat ‘pe avarie’ ca sa nu distruga complet intervalul de urmarire intre trenuri pe ramura mai aglomerata...

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Pai si cum au circulat?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Ce sa vezi ?
Directorul Metrorex poate fi demis de Consiliul de Administraţie, nu de ministrul Transporturilor

http://m.mediafax.ro/stirile-zilei/dire ... r-16805720

mcosmin wrote:
Nu era mai simplu sa tina un singur tren in pendula? Asa faceau pendula cu 2 trenuri ca sa ce?
Daca am inteles eu bine, nu a existat nicio pendula. Trenurile M1 mergeau direct de la Republica pana la U1, iar cele de pe M3 direct de la AS pana la Izvor.

 


Re: Accidente / incidente Volvo 65

Au fost două pendule pe M3. Una între Precizei și Gorjului, iar cea de-a doua între Gorjului și Politehnica. Pe ambele direcții a circulat doar câte un metrou

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Eu am crezut ca mcosmin se refera la circulatia de la Unirii si Izvor, iar metrourile nu ajungeau acolo dinsprea Militari sau D2.
Da, cam asa reiese si din comunicat, ca era o pendula Politehnica- Gorjului. Logic, a existat si a doua, Preciziei-Gorjului.
Ar fi interesant de stiut daca aflai cum circula metroul inainte sau dupa ce validai cartela. Nu cred ca iti trebuia neaparat metrou sa te plimbi prin cartier. .

 


Re: Accidente / incidente Volvo 65

Aflai când erai în tren. Eu am urcat azi în jurul orei 7 de la Preciziei și ni s-a spus că există ceva probleme și se circulă până la Gorjului, iar de acolo se continuă călătoria. Când am urcat în tren la Gorjului ni s-a spus că mergem doar până la Politehnica.
La Preciziei nu era nimeni care să anunțe ce se întâmplă, nici înainte de turnicheți, nici pe peron

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Pai asta spun, ca daca stiai inainte sa validezi, poate decideai sa mergi cu RATB-ul. Sau cu taxiul. Asa le-ai platit celor de la Metrorex sa te plimbi cu metroul prin cartier, dupa care tot ai fost nevoit sa cauti alta solutie... Nu mi se pare normal. Mi se pare normal sa stii de la inceput ca nu poti sa mergi decat pana la Politehnica. Daca iti convine, platesti serviciul, daca nu...nu.

 


Re: Accidente / incidente Adrian Rosca

sab wrote:
Dna Evelyn "marcheaza" din nou...

Eu stiu ca a iesit la pensie. Scria pe FB acum vreun an.

Iar pe Aldea chiar nu-l plang. Trebuia demis inca de anul trecut, de cand cu "inaugurarea" M4, daca va aduceti aminte.

 


Re: Accidente / incidente subway guru

sab wrote:
Atunci ce a fost?

Un tren plecat in cursa cu pantograful ‘sculat’ cum ti s-ar parea ca explicatie ‘logica’?
:mrgreen:
Te las pe tine sa ‘elucubrezi’ mai departe...pana la aparitia concluziilor comise in public de AFER...
:popa:
Un mecanic ‘zapacit’=>un director demis...
:x
P.S.
O ora- remedierea
Alta ora-‘procedurili’ ISU pentru reluarea circulatiei sub directa ‘supervizare’ a Arafatului...dar pe asta nu indrazneste nimeni sa-l ia la intrebari...
:o

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 183
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421269 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use