MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2561 posts, 587402 views
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 183
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente mcosmin

Nu. Eram intr-un tren de M3 care mergea in spatele unuia de Republica. Daca imi aduc bine aminte programul, eram in fata celui de pe M3 care se duce in Pantelimon.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Eu am plecat din Militari in jur de 19.00 cu unul de M3 pe care scria "Republica"  :!: si care a mers incet pe interstatiile de pana la Eroilor. In plus a stationat mai mult decat normal in statii. Acesta a intrat la Eroilor la linia 1 si a anuntat ca stationeaza 3 minute. La Erolor m-am suit intr-un metrou care a sosit intre timp la linia 3, venit cel mai probabil tot de pe M3, dar care mergea normal (la Anghel Saligny) . Acesta a mers bine pana la Unirii, unde am coborat.
Posibil ca cel de Republica sa fi avut ceva , prea mergea incet. Si tot ce era in spatele lui sa fi fost afectat. Sau o fi cazut ATO/ATP...Oricum, niciun anunt in statii sau in trenuri...  :evil:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Se retrăgea la Pantelimon ori un tren din M1 trebuia sa între in M3 și se făcea un schimb. De obicei trenurile de la linia 3 merg la Republica/Pantelimon. Plus ca in ultimul timp am vazut trenuri cu "Grozăvești".

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Asta nu explica de ce mergea incet. Si situatia vad ca a persistat ceva timp....

 


Re: Accidente / incidente WT_fan06

GPS wrote:
Plus ca in ultimul timp am vazut trenuri cu "Grozăvești".

A fost un tur de ramforsare sau ceva, sau au pus gresit destinatia? Ca asa si eu m-am suit la GdN intr-un tren pe care scria "GdN" si venea de la D2. Dupa ce m-am urcat, evident, nu au mai fost anunturi cu urmatoarele statii, din moment ce trenul avea "terminus" la GdN. Domnul conductor si-a dat seama dupa statia Basarab si a remediat problema.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente GPS

Nu știu ce și cum, știu doar ca veneau de la Dristor 2 și am văzut doua trenuri cu aceasta destinație in doua zile diferite; nu am mers personal cu ele.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Cum Grozavesti nu are macaz/ linie de remiza, este improbabil ca un tren sa aiba capat de linie acolo. In cel mai bun caz se retrageau in remiza de la Eroilor si circulau cu calatori pana la Grozavesti.

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Trenurile care au traseul D2-Grozavesti se duc in remiza de la Eroilor dupa tura (linia 5).

 


Re: Accidente / incidente andrei11

sab wrote:
... La Erolor m-am suit intr-un metrou care a sosit intre timp la linia 3, venit cel mai probabil tot de pe M3, dar care mergea normal (la Anghel Saligny) .

Adică a efectuat o depășire ? Știu că configurația macazelor permite acest lucru acolo.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nu stiu daca metroul de AS venea dinspre Militari sau Grozavesti.
Practic in acel moment trenurile erau invers la peron in Eroilor. Daca cel care mergea la AS venea tot din Militari, poti sa consideri ca s-a efectuat o "depasire"...  :)

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

La 7 se face schimb intre M1 si M3, reciproc. Unul de pe M1 se duce pe M3 si unul de pe M3 pe M1.

La 7:40  pleaca un tren de pe M3 care se retrage la Pantelimon si circula cu calatori pana la Pantelimon.

Nu stiu de ce ieri s-a mers greu, nu cred ca era eroare ATC, se vedea ca trenul merge cu ATC. Probabil a fost altceva.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Am prins  și eu faza asta de mai multe ori. Cel care vine la linia 3 spre AS vine de la Grozăvești.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Atunci asta a fost. Nu a fost depasire.
Eu am mai prins momente cand metroul M3 a intrat la peronul M1.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Si eu, dar cred ca aia e o situatie exceptionala. Spre exemplu cand linia 1 e ocupata si nu poate fi eliberata dar poate intra la linia 3.

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 183
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use