MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2561 posts, 587357 views
 
Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 183
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente mcosmin

Iasomia e pe traseu pe M3. Se comporta normal.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

http://m.mediafax.ro/social/panica-la-m...2-16696816
Panică la metrou | Fum la staţia Piaţa Victoriei după o defecţiune electrică pe linia de metrou M2

O defecţiune electrică s-a produs la un tren de metrou, joi dimineaţă, pe linia de metrou M2, între staţiile Piaţa Romană şi Piaţa Victoriei, personalul Metrorex intervenind de urgenţă pentru a degaja fumul, potrivit reprezentanţilor Metrorex.

„Astăzi, în jurul orei 08.30, un tren de metrou de pe Magistrala 2 a făcut un arc electric, care a produs fum. Echipele Metrorex au intervenit de urgenţă pentru scoaterea fumului cu ajutorul instalaţiilor de ventilaţie din staţie. La acest moment, fumul a fost evacuat”, au precizat reprezentanţii Metrorex.

Circulaţia trenurilor nu a fost afectată, aceasta desfăşurându-se în condiţii normale. Călătorii au rămas în trenurile de metrou până la destinaţie. „Nu a existat în nici un moment vreun pericol de incendiu. Pasagerii au călătorit în siguranţă, inconvenientul fiind că s-a simţit fum”, au menţionat reprezentanţii administratorului metroului bucureştean.

 


Re: Accidente / incidente BodoMinea

Yep, it just happened again.
2017-08-17_11-14-46-Facebook_incident.png (333.99 KB; downloaded 2888 times)

Se observă sursa pe poză: Facebook [Mihai Deneș]

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Cred ca lumea nu stie ce inseamna fum gros...

Ala nici macar fum subtire nu e.

 


Re: Accidente / incidente Costin

Eram in trenul care a facut arcurile electrice (ca au fost mai multe, desfasurate pe o distanta destul de mare intre Romana si Victoriei, nu doar punctual). In afara de cateva smucituri si miros puternic de plastic ars, nu s-a intamplat nimic notabil. Mai mult miros decat fum...

 


Re: Accidente / incidente WT_fan06

Si de ce s-a comportat garnitura asa? (ca doar nu e normal sa faca atatea arcuri - am vazut si eu metrouri...)

 


Re: Accidente / incidente Costin

Contact electric imperfect din cauza sinei a treia. Greu de zis de ce - jeg, obiecte straine, apa...

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Eu imi aduc aminte cate arcuri electrice faceau BM2-urile cand erau noi...

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Palpatori 'deficienti'?

 


Re: Accidente / incidente misterr

mcosmin wrote:
Cred ca lumea nu stie ce inseamna fum gros...

Ala nici macar fum subtire nu e.
Atîta timp cît în România orice arac înfipt în pămînt e „stîlp de înaltă tensiune”...

 


Re: Accidente / incidente WT_fan06

Pai nu e "inalta" tensiunea?? Ca doar e la inaltime de cat - 5 metri?  :lol:  :popa:

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Evident ca absolut orice fum implicat in vreo stire nu poate sa fie altfel decat foarte gros, nu o sa fie niciodata vreo stire despre niste fum.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Se circula cu dificultate pe M1/3, linia 1.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Ai fost cumva in metroul care a venit de pe M3 si mergea la Republica ?

 


Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 183
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421279 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use