MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2545 posts, 582979 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo dany

In aceasta dimineata pe M3 dar si pe M1 circulatia metrourilor era data peste cap.Metrourile veneau din 15 in 15 minute sau poate chiar mai bine, iar cel care a plecat de la Saligny a mers pana la Grigorescu iar de acolo sa intors la Saligny, Republica la fel a venit pana la Grigorescu si dupa sa intors la Republica, iar cam dupa 10 minute a aparut un metrou dinspre Unirii care a venit pana la Grigorescu si de acolo sa intors inapoi spre Unirii.Stie careva cauza acestor anomalii care incep sa devina tot mai dese la metrou?Cei de la metrorex nu se gandesc si ei la cei care au servici si trebuie sa ajunga la el?Urat din partea lor.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo andrei11

-Stie careva cauza acestor anomalii care incep sa devina tot mai dese la metrou?
Cred ca esti sub influenta "stirilor TV" - -aceste anomalii nu incep sa fie tot mai dese.
-Cei de la metrorex nu se gandesc si ei la cei care au servici si trebuie sa ajunga la el ? Urat din partea lor.
Ăsta-i un comentariu stupid pe care trebuie sa-l sustii ca sa fii credibil in continuare.
Atât am avut de spus.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo dany

Observ ca este foarte greu sa iti spui o parere care a fost testata azi de dimineata cand doar "cateva" sute de prosti au fost plimbati de colo colo de al nostru mare Metrorex.Si iti spun sincer incidentele sunt multe, prietena mea folosind zilnic metroul, cam o data pe saptamana avand loc cate un incident.Dar ma repet este prea greu sa iti spui parerea si sa fie acceptata de cei din jur, fac pariu ca daca faceam un comentariu la adresa dvs. nu sareati asa in sus.Postul meu a fost doar pentru a semnala acest lucru si a afla detalii de la cei cunoscatori din acest domeniu, pentru ca banuiesc ca exista asemenea persoane pe acest forum.Apropo eu ma uit la TV o data pe saptamana si atunci la meciuri, asa ca va rog sa nu faceti afirmatii gratuite.Toate cele bune.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo sab

Asa mai era cineva care spunea ca "deraiaza o IVA odata la 2-3 luni". Evident era o exagerare, nu cred ca evenimentele astea sunt asa dese. Este adevarat ca atunci cand se produc se creaza o stare de disconfort in randul pasagerilor, dar nu este o situatie pe care sa o prevezi, pur si simplu se intampla cateodata si evenimente neprevazute.
Se mai blocheaza o IVA, se mai sinucide cineva, etc, lucruri care dau peste cap circulatia...Poate aflam totusi ce a fost azi...

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo sab

Poza nu este de la Lujerului :)  (Pipera ?) Si stirea este de azi.
Ce o fi fost ieri ? Ceva a fost, am auzit si eu calatorii vorbind ...
matrou_65498500_39505000.jpg (145 KB; downloaded 5668 times)

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo 2fast4u

Cainele sta de 3 zile acolo, l-am vazut de 2 ori, mergea pe langa sina a 3-a. Acest lucru nici macar nu s-a anuntat in dispecerat, probabil, pentru ca niciun conductor nu stia de asta.
Si stau si ma intreb, pentru ca personalul din statie stia de existenta lui, de ce nu a fost scos noaptea? Ca la noi trebuie sa se opreasca neaparat circulatia...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo sab

Noaptea nu venea presa, nu se strofocau ONG-urile si nici  Marinescu "Bideu" si, ca atare, nu exista subiect de senzatie... :lol:

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo Dragos Tanase

Cica s-ar fi aruncat una in fata metroului, la Dristor (banuiesc ca 1, nu 2) si i-a dat pe calatori jos din tren. Stiti ceva?

 



Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo georgica2704

Blocaj pe M2, problema lipsa de tensiune intre statile Eroii Revolutiei - Universtate , trenurile circuland doar intre Berceni- Eroii Revolutiei  si Pipera- Universitate . La suprafata balamuc pe 381 :x

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo bercenicity

Pe la 08:30-40 cand am trecut cu un BM dinspre Berceni spre Victoriei nu era niciun deranj.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo georgica2704

Deranjul a inceput pe la orele 5.30  durand cam o ora si ceva . Din pacate am fost nevoit sa folosesc pe traseul Aviatorilor - Piata Sudului, metroul plus 381 via Universitate .Bine ca s-a rezolvat repede .  :P

 


Incident Piața Sudului - ora 6:50 misterr

Cu ocazia incidentului de azi-dimineață s-a văzut din nou, a milioana oară, că acești oameni numiți Metrorex sînt incapabili să gestioneze o situație.

Deși în cele cîteva zeci de minute peronul s-a umplut de lume care trebuia să ajungă la serviciu, pe toată durata incidentului nu a fost făcut NICI UN anunț către călători privind durata estimată de remediere, dacă se reia circulația spre Pipera sau se face transbordare etc., astfel încît fiecare să-și evalueze situația și să poată decide ce are de făcut: așteaptă în continuare, renunță și ia 381 sau taxiul etc.
Nu, călătorii au fost tratați cu total sictir, ca și cum nici nu ar fi existat, sau ar fi fost niște vite care trebuiau transportate la abator.

Acești oameni numiți Metrorex au incredibilul tupeu de a folosi cuvinte precum „respectul pentru călător”, „părerea dvs. ne interesează” etc., cuvinte care produc greață. Ei ocupă niște funcții pe care în mod normal nu ar avea ce căuta, și încă pe bani frumoși, și mai au tupeul să se plîngă și să ceară respect. Iar asta se întîmplă pentru că nu îi evaluează nimeni.
Acești oameni trebuie SĂ PLECE.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use