Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 550734 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Mie-mi convine...
Este foarte nashpa sa pozezi "progres zero" la minus X grade... Nu sunt deloc masochist.
Sa il tina "pe aparate" si sa il resusciteze cand om iesi din iarna...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Da, e in coma. Poate si de coma..  :lol:
RADET-ul si-a facut treaba cu deviere, Transelectrica... cançi.
Primi sunt pe minus cu banii, in galeata rau, astia din urma... n-am auzit sa fi intrat in insolventa...
Deci despre ce vorbim?

In alta ordinede idei, in afara de suprainaltare, ar mai fi o gramada  de lucrari de facut.... dar se lucreaza cu frana de mana trasa...
Oare banii sunt problema?
Ar fi interesant de vazut si stadiul platilor...ca nici eu nu as lucra fara sa primesc bani...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Eu cred ca au renuntat la ridicatul liniilor electrice. Podul denivelat este de pomana. Sa va dau cateva exemple de ce cred asta:

- proiectul tramvaiului a fost abandonat
- nu le-a venit nici o idee ce sa puna pe mijlocul podului unde trebuia linia de tramvai instalata :lol:
- podul denivelat nu poate fi folosit pentru traversarea pe sensul de iesire din Bucuresti
- Iuliu Hateganu e rupta si ingusta pe 70% din lungime
- Iuliu Hateganu se termina fara semafor, deci nu poti face stanga sa urci spre Oltenitei.
- s-au terminat banii demult :popa:

Podul ar fi bun doar daca vrei la Mina Minovici  :popa:  sau Romstal.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

:lol:  :lol:
Si e doar un râs nervos...
Pentru o gluma de sâmbătă seara...

Si sper sa raman doar o gluma.

Adica sigur e doar o gluma.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Or fi renuntat sa le inalte si le ingroapa direct. Asa poate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Foraj orizontal pe sub rampa deja construita sau demolarea ei partiala? Sa fim seriosi, mai usor le propteste cu un "arac" sa fie mai inalte si gata :mrgreen:

Aparent "usor" e un termen relativ la Transelectrica...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Eu cred ca Transelectrica este ultima problema a acestui pasaj. Aceasta lucrare va fi facuta in regim de urgenta deoarece nu poti tine linia cazuta prea mult timp, pe cand la pasajele auto am vazut cum se lucreaza: nu sti cand incepe si nici cand se termina santierul. Pana termina ei rampa IH si alte canalizari si ce o mai fi de facut, va mai dura luni bune. Pe de alta parte inaltarea liniilor nu vad sa fie facuta iarna. Deci la primavara-vara poate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Se plimba sacii fara fund de la un posesor la altul.  ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Am trecut astazi pe acolo.
Fara sa opresc, ca nu aveam de ce.
Zapada neatinsa peste tot santierul.

Am remarcat insa altceva.
Linia CF de la CET Sud era acoperita complet de zapada, si portiunea din curtea CET si portiunea spre CF centura.
Acum 10 zile ministrul Energiei spunea ca a cerut ELCEN sa treaca pe pacura. Dar daca nu sunt urme de activitate pe linia CF, putem deduce ca fie nu au trecut pe pacura, fie aveau deja stocuri suficiente facute din toamna, cand noi am mai vazut ceva miscare pe linia aia...
Inclin totusi sa cred ca este vorba de a doua varianta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

E dezapezit cat de cat in zona liniei... pentru trafic auto la casele din zona. CFul e neatins de la centura. Cel mai probabil - cum ziceai si tu - CETul are stocuri arhi-suficiente.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Da, stocurile se fac din timp.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

http://www.mediafax.ro/social/primaria-...a-16164088
Tot în sud, la podul peste Dâmboviţa, care va forma o alternativă la Vitan-Bârzeşti, lucrările vor fi gata în luna august. După ce vom finaliza podul vor începe lucrările la construcţia drumului, iar cel mai probabil anul viitor pe acolo se va putea circula fără probleme“, a declarat Aurelian Bădulescu, viceprimarul Capitalei, în cadrul emisiunii Perfect Imperfect de la TVR.

1) Nu mi-e clar ce se intampla dupa Dambovita ( spre Berceni ).
2) Incultii astia confunda anotimpurile, eu stiam ca vara tine / a tinut / si va tine si de acum incolo din 22 Iunie până in 21 Septembrie.
Asa e când nu mai inveti nimic in scoala generala si cand fara GPS nu mai stii sa ajungi din dormitor in bucatarie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Dupa Dambovita spre Berceni ar trebui sa se intample cam asa:




Dar deocamdata este doar reprezentarea grafica a intentiei initiale...
Ce si cum va fi in realitate, si mai ales cand...  :popa:

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2290 forum members have written 421626 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use