Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 550745 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Pai cat dureaza sa aprobe Rutiera proiectul de semnalizare?, 2 saptamani de la data depunerii?
De obicei proiectul se depune si dupaia imediat se face treaba ca se poate verifica ca proiectul este depus si foarte rar se respinge, se pare ca lucrarile de la Park Lake inca agita sectorul deci alt scandal nu se mai accepta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Tibi, multumim pentru efortul tau cu pozele.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

shoppy wrote:
Pai cat dureaza sa aprobe Rutiera proiectul de semnalizare?, 2 saptamani de la data depunerii?
De obicei proiectul se depune si dupaia imediat se face treaba ca se poate verifica ca proiectul este depus si foarte rar se respinge, se pare ca lucrarile de la Park Lake inca agita sectorul deci alt scandal nu se mai accepta.


Ca să-l aprobe cineva, trebuie să se uite peste el. Și ca să se uite, trebuie depus! :) :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

:shock:

Care nu fost depus ?!?!....

NG sau Park Lake ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Grigorescu la captul dinspre podul nou cred...

 


Re: Stiri si articole din presa survola

rampa de urcare dinspre Salajan catre Popesti-Leordeni

Sălăjan ?!?

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

survola wrote:
rampa de urcare dinspre Salajan catre Popesti-Leordeni

Sălăjan ?!?


Leontin Sălăjan = fostul nume al Bd.N.Grigorescu

Actuala Piata Titan se numea pe vremuri piata Salajan
(Si statia de metrou N.Grigorescu se numea in urma cu 25 de ani tot "L.Salajan")

 


Re: Stiri si articole din presa danutzu_2910

Ha, credeam ca o sa sariti de bucurie ca ati avut dreptate in sensul ca va exista o iesire in Popesti Leordeni...

Dar jurnalisti de birou doar se uita pe Goagle si vad "Ia, in ce directie e pasajul? A, e catre Popesti Leorden, deci e clar ca acolo iese. Asta e stirea"

Realitatea o stim noi!

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

Dupa doi ani de pozat "obiectivul"... am o vaga impresie ca nu va ajunge in Popesti... :lol:

Iar cu jurnalismul se aplica zicala aia veche: "multi veniti, putini chemati..." :D

 


Re: Stiri si articole din presa survola

TibiV wrote:
survola wrote:
rampa de urcare dinspre Salajan catre Popesti-Leordeni

Sălăjan ?!?

Leontin Sălăjan = fostul nume al Bd.N.Grigorescu
Actuala Piata Titan se numea pe vremuri piata Salajan
(Si statia de metrou N.Grigorescu se numea in urma cu 25 de ani tot "L.Salajan")

Eu știu istoricul (trecutul), se pare că sursa articolului nu prea știe prezentul  :lol:
Nu mai există ^Sălăjean^ de când era Puya mic (din 1989).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila





Si tulumba aia verde de la ce canalizare mai este? Au facut groapa pentru ea?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Nu, groapa pentru "tulumba" nu am vazut-o nicaieri (m-am mirat si eu, dar deh... nu sunt constructor...)

Dar, pe PUM mi-a explicat cineva (care cred ca se cam pricepe) in felul asta:
nenea_hartia wrote:
@TibiV: mulțumesc foarte mult pentru poze, foarte faine și edificatoare! Cilindrul ăla dubios este o cameră de vizitare, adică un cămin utilizat pentru branșamente de conducte care va fi folosit pentru ceva relocări. Ținând cont de dimensiunea mare și de faptul că nu e prevăzut cu ranforsări pentru a face față presiunii interne, presupun că nu e pentru apă, ci pentru canalizare, dar nu e obligatoriu. Se observă pe el flanșele unde se vor racorda conductele. Cilindrul va fi îngropat, însă la partea sa superioară este cu siguranță prevăzut cu un capac ce va rămâne la nivelul solului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Buhaha. Nu. Credeam ca pana la ora asta stiti deja unde e motorul de cautare.  :lol:
Ala e un frumos camin de pafsin pe care au scris amabil Grundfos deci este foarte clar caminul pentru apa uzata pe fundul caruia vin pompele submersibile pentru apa uzata, pentru a fi amorsate in permanenta prin submersie constanta in apa uzata. Va avea un sistem de declansare cu flotor/flotori.

http://ro.grundfos.com/products/find-pr...#brochures

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Santierul asta cam e in moarte clinica, sa vedem daca il resusciteaza la anul.

 


Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2291 forum members have written 421636 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use