Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 555893 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Super filmarea, se vede foarte bine cum "strapungerea" se opreste in camp. Daca nu se rezolva continuarea pana in Vitan-Barzesti, pasajul va ramane un proiect 100 % inutil. De aia ma si oftic ca celebrul constructor Delta n a finalizat macar lucrarile de largire a bd. Nicolae Grigorescu, bretelele de la sol de pe malul stang al Dambovitei si cele doua poduri amonte si aval, acolo exista o utilitate clara si imediata.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Unde-i uzura sunt marcaje cu alb, unde nu-i uzura s-au hazardat sa consume vopsea pe marcaje cu galben fapt care ma conduce la gandul ca n-au de gand sa mai completeze la uzura anul asta. Daca aveau nu se mai oboseau cu marcajul galben.  :?:
P.S. Ma bucur ca "s-au" motivat sa se bage si pe astea cu drona. Am scapat de vizite acolo pe vreo 2 saptamani.  :P Pe Pantelimon nimic?  :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@TibiV, 133 313
Cred ca ne intalnim la o bere sa mai povestim una alta....
Am ramas... someri pentru vreo cateva saptamani...
Sau pana la primavara?  :lol:  :lol:  :lol:


LE: mda, @TibiV e ... autorul  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Pacat de banii investiti in pod. Pana sa junga sa fie folosita toata latimea lui o sa se termine si carbunele Rusiei.



 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

danutzu_2910 wrote:
@TibiV, 133 313
Cred ca ne intalnim la o bere sa mai povestim una alta....
Am ramas... someri pentru vreo cateva saptamani...
Sau pana la primavara?  :lol:  :lol:  :lol:

La primavara. Au inceput sa se atarne luminitele de sarbatori.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Eu va stiam mai 'vanosI'!!!...chiar asa va predati ca irakienii lui Sadam si va inchinati in genunchi la o amarata de drona???
:bere:
P.S.
Infanteristul in lupta 'la nivelul solului' nu poate fi nici inlocuit si nici invins de nimeni!..Asa ca duceti canonu la ochi si tintiti tot ce misca!!!...la foc automat!
:lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ai sa razi, dar in filmarea cu drona, la 05:02 ai sa il vezi pe "subsemnatul infanterist" in teren, facand POZE !
Detaliile care nu s-au vazut din drona, se vad in reportajul meu din 30 octombrie... :)

Culmea, chiar am fost infanterist ! In... "orasul minunilor" !... :lol: (Caracal... ;) )
Este adevarat, doar 9 luni... (Desi pare "termenul" corect, nu am dat nastere niciodata la nimic - poate doar la certuri... :D )

Iar ca infanterist "cu patalama de ofiter in rezerva" va promit ca nu ma retrag...
Dar numai daca "inamicul-antreprenor" nu paraseste lupta/santierul inaintea mea.

Eu lupt "pentru glorie", ala lupta pentru bani... Mercenar ! :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

subway guru wrote:
Eu va stiam mai 'vanosI'!!!...chiar asa va predati ca irakienii lui Sadam si va inchinati in genunchi la o amarata de drona???
:bere:
P.S.
Infanteristul in lupta 'la nivelul solului' nu poate fi nici inlocuit si nici invins de nimeni!..Asa ca duceti canonu la ochi si tintiti tot ce misca!!!...la foc automat!
:lol:


Vrajitor n-am ajuns inca sa fiu in mai mutle judete simultan...  :ugeek: Pe rand. Si noroc ca suntem mai multi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Asa frati 'lunetisti'...ca doar la firul ierbii se vede tot!
:bere:
Apreciem sprijinul aviatiei, e binevenit, dar apararea teritoriului se face cel mai bine tot la sol...
:lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313




This... just look at this! Can you believe this s**t?  :shock:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Padurea spanzuratilor, nene, nu altceva.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Multumim pentru poze Tibi.

Nici o miscare in cazul LEA vad. Nu cred sa mai faca ceva pana la primavara.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

La Transelectrica este doar cu banii inainte, ca la fetite, si apoi liniile acelea sunt de 110 deci s-ar putea sa nu fie ale Trans-ului ci ale Muntenia Sud, deci intai aflati la cine sunt, apoi daca au fost platiti, si apoi cu injuraturile.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Constructorul a fost sanctionat contravențional pt că a marcat după ureche fără niciun aviz/aprobare ... se pare că vor să dea drumul la nivelul solului cât mai curând dar nu prea au avize ... (Surse) :P

 


Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422363 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use