Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 550109 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Oare o fi bine ca in loc de 8km in 25 min (cel mai fericit caz) sa faci 6km in 20 min?
Si asta .... zilnic...

Apropo, lucrarea are bransament electric definitiv....
Pe culeea NG, partea din aval, sunt tablourile electrce.
In mod sigur sunt prinse si de @TibiV intr-o poza.

Astept cu interes sa circul si pe Hatieganu....  :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului drbm

Nemernicii ăștia condamnă populația la poluare, stress, riscuri suplimentare în traficul în creștere, de cel puțin 4 ani!

Ca sa nu vorbim despre transportul pacienților ce se lungește fără sens, pe o axă ce servește spitalelor de urgență din Sectorul Bălos.

Alo, doamna Firea? Sau FiiRea?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nimsoc

S-a deschis pe strada Iuliu Hateganu, am fost acum 2 zile pe acolo, este plin de gropi(mici) dar merita oricum acea artera. :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Am avut si eu drum azi intre Titan si Berceni si intr-adevar Waze-ul m-a indrumat pe Nicolae Grigorescu - I. Hateganu - V. Barzesti etc. Eram singura masina (la ora 12), drumul e ok, trebuie putina atentie la capacele de canal si la portiunea din capatul rampei podului, unde se trece pe pietris apoi urmeaza drumul vechi cu dale de beton care nu e foarte rau daca nu circuli cu viteza. Cand va fi gata (etapa I si II), probabil 2025 ca sa fiu optimist va scurta foarte mult drumul celor care vin dinspre Titan si se duc spre Berceni sau invers. Nu stiu insa ce solutie se va adopta la intersectia cu V. Barzesti, giratoriu, semafor, pasaj...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Pe niste PUZ-uri (sau erau doar diagrame? oricum aratau oficiale) ce au umblat pe aici, e prevazut un pasaj de pe I.Hateganu pana dincolo de Oltenitei, iar la suprafata giratoriu la Hateganu cu Vitan.

Daca dau drumul la artera, problema nu va fi artera, ci zona Camil Ressu - Pantelimon, care nu e pregatita sa preia trafic de "tranzit". E necesara o reorganizare serioasa a catorva intersectii (Postavaru - regadit, Burdujeni - mutat semafor, Brancusi - extinsa cu scuar intersectia, Basarabia - reparat naibii carosabilul SI LINIILE DE TRAMVAI macar in intersectie) plus gasit metode de prevenit parcatul la strada in zonele sensibile (intersectiile Diham, Titan si Grigoescu).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Din pacate avem primul eveniment neplacut de cand s-a dat in circulatie .... intersectia.
Mai precis traversarea Spali-ului dinspre Nicolae Grigorescu....
SMURD, pompieri, salvare, politie...


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Ce surpriza! De fapt, nicio surpriza...

Adrian Rosca wrote:
Cica merge si asa... Prevad niste accidente horror in intersectia aia, dupa ce dau drumul la trafic pe podurile de la sol.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Asigurare ioc, viteza la ea acasa, cred si eu ca au loc accidente... :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Daca mai avem doua d'astea o sa il inchida iar.

Pacat ca nu au prevazut semaforizarea in faza asta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Din ce am vazut pe grupul Info Trafic erau accidente la 2-3 zile in zona podurilor chiar si inainte sa deschida accesul spre Iulia Hateganu. Mai repede cred ca rutieristii o sa stea acolo 24 din 24 cu radarul.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Daca nu te uiti sau pentru tine semnul STOP e optional, poate sa vina pe prioritate si cu 50 la ora ca tot te ia pe capota. Basca unii au volan pe dreapta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Problema este ca daca respecti semnele si regulile de circulatie nu ar trebui sa fie evenimente.
O singura situatie poate crea probleme, dimineata cand soarele bate in lungul cheiului....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Discutia incepe usor sa se indeparteze de proiectul in sine, asa ca va propun daca vreti sa o continuati sa va mutati la Siguranta rutiera.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Nesperat de repede incepe sa se miste treaba pe faza 2....
@admin, schimbam titlul sau mai facem un topic?
Sau un topic cu ambele lucrari in sub-topic-uri.

 


Go to page:  1  ... 119 120 121 122 123 124 125  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421297 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use