Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 550100 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 116 117 118 119 120 121 122  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Daca breteaua este deschisa oficial, in zona fara strat de uzura ar trebui macar sa protejeze marginea capacelor de canal cu asfalt, asa cum au facut mai incolo pe Nicolae Grigorescu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai nu cred ca se grabesc cu uzura. In mod sigur  mai fac santuri pentru iluminare si semaforizare...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Chiar, oare ce se mai intampla cu licitatia / actul aditional pentru iluminat si semaforizare?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Poze, la locul lor...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Colega, discutii la discutii...
andrei11 wrote:
Colega, semnul acela numai obligatoriu înainte NU e...




Da, ai dreptate, nu este obligatoriu înainte.
Este sens unic.
Adica nu mai vine nici un bizon din dreapta, de pe vechea bretea...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Mmm, da, corect, este semnul sens unic, dar semnul corect ar fi trebuit sa fie ala care l-am zis eu: obligatoriu inainte. Si spun asta pentru ca urmeaza la dreapta un drum pe care nu ai voie. Imediat dupa intersectie este semnul corect de sens unic...
Recunosc ca nu m-am uitat atent la poze si am scris in virtutea logici... logica care nu se aplica totdeauna...
:lol:
@TibiV, din dreapta pot sa vina masini... riverane...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Semnul este corect asa. Este sens unic. Adica nu vine nimeni din fata ta.
Dar daca vrei sa faci dreapta la prima si nu esti riveran, nu ai voie.
Daca era obligatoriu inainte, nu putea nimeni sa faca dreapta, nici riveranii.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Asa o fi, dar semnul ala de sens unic nu are ce cauta acolo... Imediat dupa intersecție mai este unul.... Si in mod sigur, la iesirea de pe fosta bretea este semn de obligaroriu dreapta...
Chiar azi esta o masina de la PS3 care astepta in buza fostei bretele, sa faca stanga pe N Girgorescu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Azi am avut un adevarat soc!
Am fost atat de surprins incat nu am mai avut timp sa reactionez ”fotografic”...

Au inceput sa lucreze la trotuarul de la Prevederii spre Splai.
Erau paleti cu borduri si (cred) pavele...

Este vorba de trotuarul din poza asta, facuta in octombrie 2016 (mama, ce trece timpul...)


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Azi mai pe lumina am observat ceva interesant.
In zona organizarii de santier au asfaltat niste bretele, care duc spre recenta zona curatata si ingradita (rosu) in care au construit niste hale metalice (albastru).
Si cum spuneam "dincolo" acum vreo cateva zile, pe ploaia/lapovita aia cainoasa, s-au gasit sa rascheteze si sa asfalteze pe NG, prin zona spalatoriei de pe dreapta, mergand spre Splai.... Asta doar pentru binder, nicidecum stratul de uzura....
NG 3011.jpg (335.85 KB; downloaded 2364 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Zona aia marcată cu roșu și halele cu albastru le poţi vedea aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=24&t=2331&p=289978#p289252

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Da, dar ce va fi, nu se stie..
Am vazut iesind masini de salubritate de la sector 3

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

^^^Toata zona frezata de pe bd. N.G. a fost reasfaltata. Acolo binderul era crapat serios, probabil ca la sfarsitul iernii s-ar fi format niste cratere babane.

 


Re: Decembrie 2018 michaeladriano

TibiV wrote:
Ies in Splai si de la mijlocul terenului ingradit fac o panoramare de la dreapta (est) la stanga (vest).
Pozele sunt facute peste gard, cu selfie-stick, caci gardul este foarte inalt, +2 metri...




Aici este domeniul ADPB  si SD ( Serviciul de Salubrizare si Deszapezire) sector 3 + pepiniera . Drumul pe care l-ai pozat proaspat asfaltat da in incinta ADP si are iesire / intrare Splai , dar cat de curand o sa se puna bariere  .

Halele pe care le-ai pozat or sa fie noile statii de sortare deseuri sector 3 , lucrarile se vor finaliza cam prin Iulie din cate am inteles .

 


Go to page:  1  ... 116 117 118 119 120 121 122  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421289 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use