De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: IT zone

247 posts, 114463 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Pc zone andrei11

Deci 7 sau 8 ? Repet, sunt in situatia sa schimb absolut tot calculatorul, cu componente "Made in 2012".

 


Re: Pc zone lecter

Eu zic W7, deoarece pana spre sfarsitul anului W8 nu va fi disponibil de cumparat...cel devreme octombrie-noiembrie daca nu apar intarzieri, asa ca de ce sa mai stai atatea luni? Ce hardware iti cumperi acum va fi cu siguranta 100% compatibil, asa ca daca reviewurile sunt pozitive, etc. poti sa-ti iei la anul licenta de W8.

Eu zic ca oricum nu se merita platit pretul "retail" pentru o licenta de Windows, exista diverse surse care iti ofera serial numbere originale (de la cei care au abonamente MSDN/Technet si pot genera infinit de multe seriale...nici nu incalci legea atata timp cat folosesti in scopuri necomerciale PC-ul personal)

 


Re: Pc zone bercenicity

Ba bineinteles ca e ilegal (strict vorbind)
1. la mana - doar detinatorul abonamentului MSDN are voie sa foloseasca softul respectiv
2. de la Microsoft citire: "Many MSDN subscribers use a computer for mixed use—both design, development, testing, and demonstration of your programs (the use allowed under the MSDN subscription license) and some other use.  Using the software in any other way, such as for doing email, playing games, or editing a document is another use and is not covered by the MSDN subscription license.  When this happens, the underlying operating system must also be licensed normally by purchasing a regular copy of Windows such as the one that came with a new OEM PC."
... doar ca nu mai ai probleme cu Genuine bla-bla si nici cu actualizarile de la MS

Si in ultimul rand detinatorul unui abonament MSDN poate genera doar 10 chei pentru fiecare soft, Technet mai putin, parca 2...

 


Re: Pc zone lecter

Ai dreptate...cu toate ca pana si MS cred ca ar recunoaste ca definitia de licenta MSDN nu poate fi cu adevarat aplicata - de ex. daca lucrezi in Visual Studio si iti vine un mail in clientul de mail inclus in Windows legal incalci licenta, dar nu cred ca exista mediu unde sa nu se intample asta, in ziua de azi nici o universitate sau alt target-group MSDN nu lucreaza complet "deconectat".

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

@andrei11:

Și eu am BitDefender cu reînnoire anuală, dar am făcut subscribție (un fel de abonament anual) pe Avangate și se face automat cînd expiră. Doar constat că mi-a luat banii de pe card și că mi s-a prelungit licența cu încă un an. Nu mai trebuie să mișc nici un deget, să dau vreo comandă, să alerg pe undeva. După cum vezi, ies mai ieftin decît tine:



bd.png (69.4 KB; downloaded 7977 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului t530

De ce nu treceti pe linux ?

 


Re: Pc zone andrei11

De ce as trece pe Linux ?

 


Re: Pc zone t530

Ai tot cam tot ce este si pe windows...

 


Re: Pc zone TibiV

Doar că nu îţi merg programele lui Bill....
Gates, nu Clinton... :)

 


Re: Pc zone t530

Nici programele lui Steve....
Jobs, nu ruleaza pe Android :popa:

 


Re: Pc zone Florinds

Dar de ce va trebuie un antivirus cu licenta? Nu am decat la serviciu... Cine va ataca?

 


Re: Pc zone Robert24

Daca asa ar gandi toti clientii...  :popa:

 


Re: Pc zone bercenicity

Majoritatea producatorilor de antivurisi au produse free care sunt suficiente pentru un utilizator normal. Versiunile pe bani au doar niste functionalitati mai putin folosite in plus. Profitul si-l scot din alte parti

De exemplu Bitdefender free vs paid: http://www.bitdefender.com/media/html/f...eAV_Upsell

Si cu un comportament resposabil pe internet nici nu prea ai nevoie de antivirus.

 


Re: Pc zone andrei11

Pe mine mă costă 10 lei / luna. Acum vreo 2 sau 3 ani sau anul trecut  am avut chiar o reducere, m-a costat ceva la nivelul de 1,87 lei / luna. ( Chiar nu  mai stiu cand ). Sunt de mult abonat la ei, nu vreau sa spun o prostie, dar nici nu mai stiu de cand. Oare nu  merita 10 lei / luna ?
PS : Frate-miu "era sa se faca"  cu un virus acum vreo 2 ani de pe saitul Credinta Ortodoxa.  :mrgreen:

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421198 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use