Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasajul Grant

319 posts, 139238 views
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Pod Grant Sava_6115-6315

Podul  arata groaznic. Il tranzitez zilnic pe 2 roti si pot sa spun  ca e o intreaga aventura. Asfaltul e valurit pe margini, rosturile sunt sarite si peticite; alte rosturi bat la fiecare roata ce le tranziteaza. La unele rosturi s-au facut galme de asfalt. Gurile de scurgere sunt tencuite de namol/mizerie si apa se scurge pe carosabil. Coborarea spre Crangasi e valurita rau mai ales pe margine unde exista un "cordon" de asfalt in relief, iar senzatia pe bicla e de zbor pe alocuri. Oricum nici pentru masini nu e mai roza situatia.
Chiar cei de la primarie asteapta "sa cada" podul  ca sa faca ceva?

 


Re: Pod Grant alex1968

Confirm. Merg cu masina zilnic pe el si arata tot mai rau. Mi-e groaza cand o veni prima zapada mare si gheata ce o sa fie.

 


Re: Pod Grant Nightwolf

E in plan cica la anu' sa-l inchida total si sa-l refaca ...

 


Re: Pod Grant Sava_6115-6315

Nightwolf wrote:
E in plan cica la anu' sa-l inchida total si sa-l refaca ...


Ar fi necesara o reparatie capitala. Si 41 "sufera". Linia de pe pod are de cativa ani restrictie de 30km/h. Din ce am inteles de pe aici pe forum, izolatiile de sub traverse ar fi duse si  se transmit vibratiile in pod. Daca nu e asta cauza atunci strarea podului da batai  de cap. Daca cineva stie adevarata cauza restrictiei, rog sa ma corecteze.

 


Re: Pod Grant Sava_6115-6315

Este jale cu rosturile de pe pod. Azi  de dimineata , un echipaj de politie a blocat banda 1 sens Crangasi, in dreptul bretelei de acces de langa Teatrul Giulesti. Cauza: o bucata din rost era ridicata vertical, avand o inaltime considerabila!!! Intrucat am coborat pe langa teatru, nu am vazut mai multe detalii.
Iata locatia:
https://maps.google.ro/?ll=44.454506,26.05916&spn=0.000542,0.000603&t=h&z=21&layer=c&cbll=44.454585,26.059232&panoid=F8CD5xf2v_HwPljm8IUfjQ&cbp=12,253.83,,0,31.03

 


Re: Pod Grant burli

se mai stie daca refac rosturile de dilatatie ?

 


Re: Pod Grant Nightwolf

Daaaa cate doua pe saptamana :))))))))

 


Re: Pod Grant Sava_6115-6315

Pana si sub bicicleta bat unele rosturi.  :evil:

 


Re: Pod Grant Sava_6115-6315

Astazi am am observat cel putin  pe sensul Turda-Crangasi, ca rosturile sarite sau transformate in gropi au fost asfaltate (plonbate) partial. Doar carpeli. In rest asfalt valurit la rosturi si pe margini, rosturi care bat, apa care de scurge siroaie pe margile gratie gurilor de canal tencuite....

 


Re: Pod Grant Costin

Pe sensul celalalt au aparut cratere si in asfaltul ce a inlocuit rosturile smulse...

 


Re: Pod Grant Nightwolf

nici anu asta nu e bugetata lucrarea asta ... probabil cand o sa pice podul or s-o bugeteze...

 


Re: Pod Grant mihai_atanasiu

mi-a venit o idee: sa prelungeasca podul peste piata Crangasi si intersectie;

 


Re: Pod Grant Robert24

Buna idee!  :popa:  :lol:  :popa:  :lol:  :oops:  :oops:

 


Re: Pod Grant Costin

Sa il prelungeasca cu gropi sau fara? :popa:

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use