Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Tatra T4R

2723 posts, 658919 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 195
 
 

📖 Pagination options
Re: Tatra T4R Cezar210

Da, dar Astrele care vor intra pe linia 41 (primele) sunt în număr de 20, Tatrele cam tot atâtea sunt.

Daca Tatrele nu dispar când intră Astrele pe 41, mai mult ca sigur dispar când intră pe 25 (teoretic a doua linie planificată).

 


Re: Tatra T4R messe

Chiar daca vin "Imperialele", Tatrele ar trebui pastrate pt. linia 44 si cateva rezerve, le scoti din 47 si redistribui ce ramane disponibil din ce are 41 acum pe restul liniilor mai ales ca V3A e un vagon de capacitate mai mare.

 


Re: Tatra T4R barbuandrei

Puss in Boots wrote here:
Stai linistit ca mai curge apa pe Dambovita pana ajung  Astrele sa conteze numeric incat sa dispara Tatrele.

A fost aprobata casarea Tatrelor ce stateau de ani buni pe dreapta. Incepand cu sosirea primelor Imperio, vom vedea si primele Tatre retrase din circulatie. Se doreste ca 2022 sa fie ultimul an al acestor tramvaie.

 


Re: Tatra T4R LucaTB

Inclus pe listă este vagonul 3393, fostul vagon utilitar folosit pentru manevre care este inactiv de ceva timp.

 


Re: Tatra T4R Gabi23

Mumia asta încă rezistă  :twisted:
3320 - STB - 07.04.2022 (1).jpg (193.98 KB; downloaded 4105 times)
3320 - STB - 07.04.2022 (2).jpg (279.6 KB; downloaded 4105 times)

 


Re: Tatra T4R Cezar210

Îl credeam crăpat...mă mir cum încă mai rezista in starea aceea, și estetic și tehnic. Nu cred că are parte de o mentenanță regulată.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R ADK

Tatra ca tramvaie (cred că și ca camioane) și Ikarus ca autobuze și troleibuze au fost făcute să reziste, atâta timp cât nu-și băga URAC'ul (sau orice altcineva) mâna prea mult în ele...

 


Re: Tatra T4R Media

Fabrica TATRA, în timpul celui de-al 2-lea Război Mondial, fabrica celebrele Panzer.
Are o istorie foarte interesanta fabrica TATRA, de la autoturisme (ei au făcut modelul celebra "broscuta" care a fost "furat" de VW, care a pierdut în instanta și plătit compensații către TATRA.
https://www.retromobile.com/Visitors/Exh ... -history
https://en.wikipedia.org/wiki/Tatra_(company)

E clar ca inginerii de la Tatra au ceva special.

 


Re: Tatra T4R messe

Pentru un utilitar merge si asa  ;)

 


Re: Tatra T4R nathalael

#3324 a crapat in seara asta la Unirii. Când era pe bucla a făcut o flama in partea din spate, iar când a încercat sa plece din stație a făcut și in partea din fata. Nu a blocat mult circulația, fiind împins de #109.

 


Re: Tatra T4R FabiM

Gabi23 wrote here:
La lista indisponibilelor, s-au adăugat vagoanele 3400 și 3409.

3409 a revenit. Ieri era in 19.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R TPB

Credeți că decizia de a retrage tramvaiele Tatra T4R este una bună? Mă gândesc că ar mai putea fi păstrate încă 2 ani.

Sunt cele mai bune tramvaie, circulă de 48 ani pe străzile Bucureștiului, iar acestea sunt bine întreținute (am mers cu mai multe vagoane și nu am avut nimic de remarcat).

 


Re: Tatra T4R deprodio

Tu intrebi daca este buna decizia de a retrage niste tramvaie ce circula de 48 de ani?? :shock:

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R TPB

Da, pentru că eu cred că decizia nu este una prea bună. De ce să renunti la tramvaie fiabile? În Arad de exemplu, au fost tramvaie care au circulat 63 ani, printre care, și o Tatră.

 


Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 195
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421867 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use