Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăAspecte diverse din transporturi şi infrastructură

 

Topic: Despre biciclete și infrastructura velo

547 posts, 145848 views
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 40
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre biciclete mcosmin

Ca Iohanis, cu SPP-ul inainte  :lol:

 


Re: Despre biciclete adila

Faci asa cum se face oriunde in lumea asta: pui bicicleta pe masina si te duci. Cand ajungi, o dai jos, te plimbi 20-30 km sau cat vrei tu, si apoi te intorci cu ea tot pe masina.
Dar totusi eu zic sa o lasi balta, este prea greu, prea multe operatii. Masina este mai buna si nici nu te ploua.

 


Re: Despre biciclete mcosmin

Aplicand logica asta, mai bine las bicicleta acolo unde e ea, adica la tara, si ma duc cu masina acolo, ca oricum fac pasul asta...

Daca eram o tara normala, nu ar fi trebuit sa merg cu masina ca sa merg apoi cu bicicleta. Sa faci chestia asta este ilogic, si impotriva obiectivului principal: Sa inlocuiesti masina cu bicicleta.

 


Re: Despre biciclete adila

Aici este subiect despre biciclete, nu despre inlocuirea masinii cu bicicleta, iar subiectul Piste pentru Biciclete este in alta parte.

Daca nu folosesti bicicleta si/sau nu te intereseaza fenomenul pierzi vremea pe acest subiect.

Daca te intreb daca ai caiac, o sa spui ca nu te poti da cu el direct din casa deci nu are sens sa-ti cumperi unul.

Si in caz ca nu stiati, bicicleta se mai foloseste si pentru distractie si petrecerea timpului liber nu doar pentru a merge la treaba cu ea.

 


Re: Despre biciclete andrei11

Are dreptate# adila, acest topic este rezervat exclusiv discuțiilor despre biciclete.

 


Re: Despre biciclete andrei11

Repet, discutați numai despre biciclete în acest topic. Topicul e în curs de curățenie.

 


Re: Despre biciclete adila

Un lucru imbucurator este ca se produc biciclete in tara destul de multe, iar piata este in crestere.
Producatorii si-au diversificat gama de produse, iar calitatea acestora a crescut. Aveam chiar si biciclete electrice Made in RO. As fi curios sa vad o bicicleta pentru export facuta in Romania.

 


Re: Despre biciclete andrei11

Unde se produc biciclete în Ro ?

 


Re: Despre biciclete adila

La Deva produce DHS
La Resita este VeloCity
In judetul Arges avem renumita firma italiana Campagnolo.

Trebuie totusi subliniat ca firmele nu sunt detinute de oameni de afaceri romani, ultima nici nu avea cum.

 


Re: Despre biciclete mcosmin

De DHS am auzit, bicicletele lor sunt asa si asa...

VeloCity nu sunt cei care produc marca b'twin? Populare prin Bucuresti...

 


Re: Despre biciclete adila

VeloCity produce pentru firma franceza Decathlon, adica b'twin.

 


Re: Despre biciclete cris_m

adila wrote:
Parcurile pot fi o solutie foarte buna intr-o zi cum a fost astazi, adica pustiu.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Cea mai buna gluma pe care am auzit-o azi. Am fost eu mai devreme in parc si am zis ca am nimerit la miting nu la plimbare... Asta in conditiile in care ieri seara a fost chiar decent.

andrei11 wrote:
Și cum ajunge din București la Snagov ?
Pe bicicleta :P

 


Re: Despre biciclete adila

Ma bucur ca ti-a placut gluma mea. Eu am fost la 8:30 in Tineretului si nu era nimeni. Defapt mai erau doi rideri pe traseu si doi alergatori. Poate tu ai fost in parculetele alea ingradite cu gard colorat.

 


Re: Despre biciclete Puss in Boots

8:30 dimineata sau seara? nu compari afluxul de oameni in parc dimineata la 8 jumate vs seara la aceeasi ora. Mai ales cand vremea e frumoasa si mai si pica intr-o zi de sarbatoare. N-ai unde sa arunci un ac. Si nu trebuie sa ma duc in parcul x ca sa stiu asta, asa a fost mereu si va fi mereu.

Cat despre ce ziceati mai sus de bicicleta ca e folosita si pt distractie, eu as zice ca asta e intrebuintarea nr 1 a bicicletei in Bucuresti (in Romania in general). Apoi, la oaresce mare distanta mersul la birou cu ea.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 40
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Aspecte diverse din transporturi şi infrastructură  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421941 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use