Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3018 posts, 759087 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 159 160 161 162 163 164 165  ... 216
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa tramvaielor STB Luca M.

#3426 fara geam la usa.
3A9E4B60-1479-41F3-8990-3389572F28CD.jpeg (408.62 KB; downloaded 2922 times)

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB vl273

Pacat ca nu mai e vara. :lol:  :lol:  

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Cezar210

A revenit vagonul 172 in traseu, după o perioadă în care a stat în depou, defect. Azi este pe linia 41.

De asemenea a revenit la traseu și 044.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

044 nu a lipsit...

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Cezar210

Ok, eu in weekend nu l-am văzut.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

In weekend fiind parc redus sunt multe care nu ies. Si mai ales astea de "incepatori" sunt si mai rare pentru ca nu iese oricine cu ele.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Gabi23

Ar trebui luat #149 (acel CA cu PPC care stă degeaba în Depoul Titan, fiind alocat pe ”ȘCOALĂ”) și pus la specializat cât mai mulți vatmani pentru a conduce vagoanele noi!

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Mr. Tramvai

De cand e tramvai de școală nu cred ca a iesit de mai mult de 5 ori la traseu. Pe 8 septembrie l-am văzut si eu pe traseu in zona Lizeanu, iar apoi m-am uitat pe forum, întâmplător, la topic-ul cu V3A-2010-CA, citind mesajul in care s-a zis ca #044, #218 si #273 vor fi la Bucureștii Noi. Abia atunci am realizat de ce a fost scos la traseu #149. Dar daca sunt putini vatmani specializati pe manșa si vor urma #273, #075, #098 (care sunt propuse pentru modernizare) si alte tramvaie pe federe care zac prin Bucurestii Noi nu va iesi nimic. Nu-i problemă, băieții de la Alexandria sunt pe faza.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Cezar210

Un CH PPC cu afișajul probe rulează chiar acum pe linia 41, este la Parcul Drumul Taberei. Din păcate nu am putut vedea numărul său. Cred totuși că este 131.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor STB Utilizator anonim

Momentan la Bucurestii Noi lucreaza pe CAuri doar vatmani selectati de conducerea depoului, va mai trece ceva timp pana cand vor fi destui pentru a asigura circulatia permanenta a vagoanelor. Si la Alexandria mai mult de un an a durat pana cand au fost suficienti specializati la CH PPC incepand cu 2007 cand au venit seria pentru 41.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB FabiM

Cezy210 wrote here:
Un CH PPC cu afișajul probe rulează chiar acum pe linia 41, este la Parcul Drumul Taberei. Din păcate nu am putut vedea numărul său. Cred totuși că este 131.

Era 172.. :popa:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Cezar210

A, scuze. Pe el îl văzusem în traseu, și bănuiam că e cu călători. De aceea am zis 131.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB LucaTB

336 a beneficiat recent de o revopsire a caroseriei. Sincer, chiar îmi place faptul că depoul Alexandria început să revopsească tramvaiele sale ruginite, și chiar dacă rezultatele nu se compar cu reparațiile caroseriilor ale vagoanelor 243 și 244, măcar putem aprecia că ei încearcă să facă vagoanele inestetice să arate mai bine. Felicitări!  :applause:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor STB Gabi23

Da e remarcabil că au început să facă treabă. Alții fac asta constant și nu au ajuns în starea celor de la Alexandria... Nu știi ce să repari mai întâi :popa:

 


Go to page:  1  ... 159 160 161 162 163 164 165  ... 216
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use