Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor

3059 posts, 803097 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106  ... 219
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa tramvaielor RATB hADRIAN

254 a fost cosmetizat la exterior si a primit noi blocuri optice. Același model de stopuri le au mai primit zilele acestea 141 si 301. Imi cer scuze ca am prins doar o parte din tramvai....stopurile vroiam sa le surprind in special...
IMG_20180213_101548.jpg (853.71 KB; downloaded 1836 times)

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB Puss in Boots

Totusi problemele de la Bucurestii Noi in ce gama se inscriu? Daca stiti, evident. Nu ma intereseaza termeni tehnici ca nu ma pricep, dar vreau sa stiu daca din cele 25 de tramvaie plus minus care stau imobilizate cate chiar sunt atat de problematice incat nu se poate lucra pentru activarea lor? Intrebarea e si teoretica, practic probabil nu se doreste si se merge pe principiul, pica unul dai drumul la altul etc. Si asta nu stiu daca neaparat din lipsa de bani. Poate managementul e defectuos.

Eu unul in activarea tuturor acestor tramvaie (sau trolee, aceeasi poveste) as investi. Cumpararea de tramvaie noi e o himera. E eterna fata morgana. Plus ca nu sunt deloc convins de capacitatea de intretinere corespunzatoare. Iar tramvaiele noi sunt cam prea high-tech pentru meseriasii nostri obisnuiti cu cutiile de tabla "accesorizate".

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB ByOnu

Efectiv, tramvaiele noi vor putea sta doar la Alexandria, Dudesti, Giurgiului sau Militari, fiind singurele modernizate la ora actuala. Si nici acestea nu cred sa fie cine stie ce tehnologizate. Daca se vor lua intr-adevar tramvaie noi, cel putin un depou ar trebui updatat.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB Puss in Boots

Auzisem ceva de depoul Titan pe lista proiectelor Primariei. Dar o lista in Romania e doar o lista.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor RATB V2A

A revenit la traseu LF-ul 410. Conform "calculelor" mele mai este un singur LF indisponibil: 413.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB Gabi23

Lui 416 i-au montat alt pantograf + tamponarea frontala?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB vl273

Acum vreo 10-15 minute , 154 se indrepta spre depou fara calatori , cu luminile stinse si cu boghiul din spate lasand un mare nor de fum in urma sa.. :popa:  :?  :oops:

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB Gabi23

De la Bucureștii Noi l-au resuscitat după o absență de câteva săptămâni pe #080, care între timp a fost la mici cosmetizări pe la Atelierele Centrale...

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB shoppy

Azi noapte utilitarul remorca boghiuri noi in BN.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor RATB V2A

A revenit 096. E în 27. I-a fost revopsită partea frontală.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB CA 205

Pai este si normal sa circule, mai ales tinand cont de faptul ca a fost modernizat la URAC in anul 2005.

 


Re: Mentenanţa tramvaielor RATB CA 205

Astazi l-am vazut pe 3003 intrand defect in depoul Militari, tractat de un Faur(nu i-am putut observa numarul).

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa tramvaielor RATB V2A

V2A wrote:
A revenit 096. E în 27. I-a fost revopsită partea frontală.

I-au fost revopsite mai multe zone ale caroseriei (şi partea gri, spatele, etc.) şi, de asemenea, a primit noul model de stopuri.

 


Go to page:  1  ... 100 101 102 103 104 105 106  ... 219
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426205 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use