Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 14983 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options

Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Stiu, in acest moment lucrez eu la forum.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații dekolor

In afara ca mai primesc cate un HTTP 502, forumul se misca foarte bine in momentul asta.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații subway guru

La mine se misca bine dimineata si prost seara.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Asta e cauzata de trafic, e considerabil mai mult seara decat dimineata.

In acest moment cred ca am ajuns intr-un punct acceptabil ca viteza si stabilitate. O sa continui sa monitorizez situatia, insa, sa vad cum evolueaza.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații FabiM

Se misca excelent fata de datile trecute. Multumim pentru efortul depus constant!  :yes:  :bere:

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexm

Salut,

In intervalul 13:00 - 13:15 GMT+3 aproape ca nu a mers, orice pagina incercam sa accesez (exceptand pagina principala) statea in loading. Acum pare ca functioneaza

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

S-au intors problemele, intermitent mi se pare. Testat in ultimele ~15 minute.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

O sa investighez mai mult in zilele urmatoare. Acestea nu sunt legate deloc cu ce s-a vazut in perioada precedenta (si care sunt in mare parte rezolvate).

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

Au fost cel putin doua instante, una ieri pe la ora 15:15-:40 si una aseara. De fiecare data a durat foarte mult incarcarea oricarei pagini.

Ca experienta de utilizator nu e nicio diferenta fata de cum merge zilele trecute - insa episoadele au fost mult mai rare.

Inainte sa declari problema aceea rezolvata forumul era cvasi-inutilizabil. Acum mai sunt episoade sporadice. Am incredere ca le rezolvi si pe astea daca tin de tine, iar de nu macar nu-s atat de dese cat sa enerveze rau.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații subway guru

La mine a mers relativ bine, singurele momente de frustrare au fost cand alt utilizator a postat ceva pe acel topic…

 


Performanta forum mafteiu

De ce nu recunoasteti ca e un flop?
Noul forum cu aspect modern:
- a pierdut o gramada din feature-urile pe care le avea - de exemplu pe mobil nu poti sa vezi cand a fost actualizat un topic - lucru care mi se parea esential si multe altele
- performanta e de toata jena, atat pe desktop cat si pe mobil
De unde inainte de marea modernizare, vizitam forumul macar o data pe zi, acum mai incerc o data la cateva saptamani si atunci ma las pagubas.
Pacat.

 


Re: Performanta forum cris_m

Poti sa vezi cand a fost actualizat un topic, subforum etc chiar si pe mobil.
Screenshot_20230629-123744_Samsung Internet.jpg (333.03 KB; downloaded 912 times)

 


Re: Performanta forum Costin

Despre ce vorbim? "Noul" forum are mai bine de un an de la intrarea in functiune, iar feature-urile "pierdute" au fost intoarse pe toate partile in acea perioada. Nu mai zic ca au fost niste luni bune cu ambele versiuni functionand in paralel, in care s-a dat mult feedback.

Mutarea in cloud, realizata luna trecuta, a avut, intr-adevar, multe probleme. Cea mai mare parte a lor a fost rezolvata, in acest moment forumul avand un uptime de peste 95% in care timpii de incarcare sunt, de fapt, mai mici decat inainte de mutarea in cloud. Pentru restul de 5% continui sa explorez solutii, insa asa cum am anuntat in topicul dedicat mutarii, nu mai reprezinta prioritatea zero.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426206 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use