Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 13338 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

In acest moment mai experimentez si eu cu diverse setari.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații TooLongName

In prezent încărcarea paginilor durează aproximativ 20s. În schimb scrierea mesajelor e rapida (<5s)

Testat de pe Vodafone Fix și Digi Mobil

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații survola

Se pare că nu totul e știință exactă.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexandru_gr

Ce am observat sau cel puțin la mine...în cursul zilei forumul se misca destul de repede însă seara cam după ora 18.00 începe sa se încarce destul de greu.
Testat cu Vodafone mobil, Orange fix , Digi Mobil, Wi-fi RDS-RCS.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

In acest moment am izolat problemele la conexiunea cu baza de date. Stim, asadar, cu siguranta, ca problemele actuale nu au legatura cu providerul de internet.

Am mai constatat ca ieri in cursul dupa-amiezii, cand forumul nu a mers aproape deloc, a fost o problema diferita (tot in legatura cu baza de date, doar ca.....alta problema).

In aceasta seara observ, sporadic, diverse simptome ale problemei originale, fara sa fie critice si fara sa altereze experienta majoritatii utilizatorilor. Insa, tot acum experimentez diverse solutii care afecteaza experienta utilizatorilor (asa cum s-a zis mai sus, nu e o stiinta exacta din pacate). Pentru asta va cer scuze! Revin cu un anunt mai tarziu cand ma opresc.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Ma opresc din "mesterit", revin la nevoie maine seara. Pana atunci doar o sa monitorizez situatia fara sa intervin decat daca e ceva grav (si am cum).

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Va rog continuati sa postati feedback aici. Am verificat mai devreme si vad, intr-adevar, ca sunt momente in care merge mai greu, dar par sa fie mult mai putine si mai scurte decat in perioada precedenta.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații WT_fan06

Momentan, mi se încarcă foarte greu forumul.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații andreiiul

Si la mine se misca cam greu. Dureaza cam 10-15 secunde sa se incarce complet pagina.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Ieri seara am implementat cateva schimbari, care au imbunatatit unele lucruri, insa perioadele lente au ramas. In continuare, continui sa explorez optiuni si sa le implementez, urmand ca in aceasta seara forumul sa fie in mod citire pentru o scurta perioada.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Merge greu, mai devreme am primit urmatoarea eroare: 3d9f186f55314dfbab9747502a4fe91a
Dupa eroare, a avut un "zvac" si acum vad ca merge tot asa greoi.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Dupa fiecare "experiment" trebuie, din pacate, sa astept cateva ore bune sa vad daca are efect sau nu. Cum nu am toata ziua la dispozitie pentru activitatea asta, orele devin zile. Nu am cum sa grabesc procesul.

O sa continui sa experimentez si in perioada urmatoare. Din pacate nu am gasit o solutie solida si rezonabila (ca bani) inca.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

Deci de asta mergea asa dubios in ultima vreme :( Mergea mai bine 'inainte'.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații ADK

Și eu întâmpin la fel când încerc să încarc forumul, pagini, subiecte, să scriu sau să editez un mesaj, reușesc să aștept destul de mult iar în alte dăți se încarcă repede chiar de pe pagina aia sunt multe poze și mesaje.

Am telefon relativ modern, conectat atât pe wifi cât și pe date mobile. De multe ori mă răzgândesc să mai aștept și intru pe TC pentru că se încarcă mai orice instant, deși am înțeles că acolo se folosește o tehnică mai veche, cam de când e forumul, deși înțeleg că pe parcurs dacă nu se adaptează la o tehnologie mai actuală e posibil să nu se pot face anumite lucruri sau să nu mai fie compatibil cu actualele sisteme de operare, nu mă prea pricep.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422036 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use