Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 860637 views
 
Go to page:  1  ... 322 323 324 325 326 327 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai imi da peste cap programul.
Dar e pe bune "inaugurarea" de maine??
Daca ma gandesc la faptul ca Agerpres a dat comunicatul... e pe  bune...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului iliutu

As trece si eu pe la 14.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Hai sa ne organizam dimineata,,,
Noaptea e un sfetnic bun... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Mda, citind comunicatul, "inaugurarea",  a se citi darea in circulatie, la data de 28 iulie, se refera doar la pasajul rutier.
Nu se face referire la pasajele pietonale sau la amenajatea intersectiei...
Ma intreb daca știrista are habar de intreaga lucrare cu tot ce contine sau stie doar de o gaura in pamant prin care circula masini?

Da, vedem maine dimineata.. :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

TibiV wrote:
Oricum,  primarul general va taia pamblica doar la pasajul auto.
Pune deoparte restul sulului de pamblica pentru celelalte PP-uri si pentru tramvai :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

... si pentru troleu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

TibiV wrote:
Adica au facut giratoriul ?!?!?!...
Asta spun pozele tale...

Da-ne detalii...


Hai sa va zic ce am vazut din masina si am avut ceva timp,vreo 35 minute am stat sa traversez intersectia ,coada incepea de la Pridvorului.
La intrarea in pasaj pe Vacaresti se lucra la un squar,4-5 veste.
Politia locala deghizata in trupele antitero pazea intrarea in pasaj.
Mai erau cativa care chituiau granitul la intrarea in pasaj ,4-5 veste
Nu am observat foarte bine dar mestereau ceva si la alucobond,niste  baieti in rosu.
Giratoriul ar cam fi la gata,exceptand chituiala bordurilor (Se vede si in poze)
In centrul intersectiei ,cineva era cocotat umbla sau instala un dom( camera de supraveghere).
Tot in centru ,se spala de zor asfaltul in combinatie cu ADP plus Astaldi cu utilaje cu perii.
Cativa insi sudau si mestereau la sinele de tramvai.
Altii chituiau la borduri si turnau niste ciment cred.
In fata la shaorma alte 7-8 veste.
La PP de la Mol ,era un proiector montat ,nu stiu ce mestereau la lift.
Si unde intoarce troleul era agitatie mare.
Din ce am vazut de  pe Vacaresti,in centrul intersectiei si pana am facut stanga pe Oltenitei ,estimez un 50-60 veste .
Nu stiu exact ce era in pasaj dar era harmalaie mare,dadeau gauri ,taiau cu flexul,lume multa.Cateva camasute albe. Iar spre Nitu Vasile habar nu am.
Eu nu cred ca maine se deschide tot ce inseamna Pasajul Piata Sudului,doar sa faca minuni in noaptea asta.  :popa:
Dar in mod sigur vor fi surprize mari dimineata.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

neb1 wrote:
In centrul intersectiei ,cineva era cocotat umbla sau instala un dom( camera de supraveghere).
Tot in centru ,se spala de zor asfaltul in combinatie cu ADP plus Astaldi cu utilaje cu perii.
Cativa insi sudau si mestereau la sinele de tramvai.
Altii chituiau la borduri si turnau niste ciment cred.
In fata la shaorma alte 7-8 veste.

E clar...
Taiem duminica o pamblica.....
Peste cateva luni mai taiem alta, ca au ramas "resturi" de pamblica de la prima taiere....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Pot sa deschida ce vor dar daca PP-urile nu sunt gata, traficul pietonal tot pe la suprafata se va face pana sunt alea gata. O sa ma uit si eu azi, trec pe-acolo. Probabil va fi o inaugurare penibila a sa zicem jumate sau putin mai mult de jumate din ce mai era de facut.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Deci daca se vrea se poate. Care o fi misterul din spatele acestor heirup-uri pe santierele patriei. Nu stiu de ce dar eu cred ca si unii si altii sunt vinovati, adica si autoritatile si contructorii. Cei care pierd suntem doar noi care platim aceste lucrari, fie direct, fie indirect.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

In afară de PP3 va fi totul funcțional. Dar mai sunt finisaje si codițe rămase de făcut. Atentie la iesirea/intrarea de pe străduțele laterale.
Trecerea de pietoni de la cimitir s-a desființat deja. In față la Sun Plaza  la fel.
Si au reapărut stațiile RATB, una la BIG in față,  cealaltă imediat după Mega Image

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Ma duc sa vad si eu minunea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@Adila
@subway a spus foarte clar: receptia lucrarii "pe stil vechi", adica cu vechea legislatie pentru receptia lucrarilor.
Si intradevar, stiu ca s-a schimbat legistaia in domeniu.
@Tibi
In curand voi trece prin zona..pe la suparafata....dar la ora 14 nu pot fi :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Am vazut si eu gardurile. Credeam ca tin mai mult decat in dreptul scolii. Ok, protectie pt copii dar puteau pune garduri normale. Plus ca astea au tepi unde se pot accidenta. Si ei si alti oameni, ca sunt si dincoace langa piata. Sper sa vad popice puse pe restul suprafetei altfel o sa ne trezim cu masini parcate pe trotuar. Stalpii pt troleu din zona intersectiei lipsesc sau nu i-am vazut eu. Sub nasul Politiei unul a facut stanga dupa Secuilor imediat cum se termina gardutul ala. Trebuie dus parapet pana la giratoriu altfel or sa tot fie accidente acolo. Iar pasajul in sine e nefinisat. Ce o costa pe Madam sa inaugureze wknd viitor. Sa dai bine dar cu pasajul nefinisat? Rusinos.

 


Go to page:  1  ... 322 323 324 325 326 327 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2291 forum members have written 421597 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use