Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 857845 views
 
Go to page:  1  ... 322 323 324 325 326 327 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

TibiV wrote:
Aparusera 3 randuri de alucobond si pe unul din stalpii centrali, dar nu mi-a iesit poza... :(

A pus GPS o poza cu stalpii centrali la poze.  ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Da, am vazut si eu acum.
Si se pare ca sunt doi stalpi, eu am observat doar unul... ;)

LE
Ba nu, am obsrvat corect.
GPS a fotografiat pe sensul opus fata de mine...
:bere:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Nici lui GPS nu i-a iesit poza cu Aucobondul de pe sensul Vacaresti - Nitu Vasile. :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Noroc cu GPS...
GPS wrote:
SI la final tot din zona "La Borduri", unde veti putea face dreapta in continuare dupa iesirea din pasaj.


Untitled by mihaipăcurețu, on Flickr
Cam atat pentru aceasta seara.


Mama, ce natafleti suntem...
Iar eu sunt "natafletul sef"...  :oops:
Pai daca ceea ce am pozat din masina era in stanga mea, a soferului care iese din pasaj, ar fi trebuit sa realizez ca este vorba desprealt scuar...

Adica despre scuarul central !

Nu mai modific postarea precedenta, ca sa ramana acolo dovada ca "am inghitit momeala" lansata de BIGRED1984... :lol:

Dar finalul postarii mele ramane la fel de valabila:
TibiV wrote:
... chiar mai important, adio stanga de pe Secuilor spre Oltenitei.
Cred ca de asta vor duce scuarul pana in dreptul lifturilor PP4, ca sa taie orice "tentativa" de "las' ca fac un S si tot fac stanga". Daca scuarul s-ar fi terminat la Secuilor sigur s-ar fi gasit cate un "dastept" din asta...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Budy187

Pasajul este inchis si in aceasta seara. Se lucreaza la ora 00:00

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Spre surpriza multora, cred ca pasajul auto va fi complet functional pana la sfarsitul lunii.
Practic, ce se face acum este o simpla "zugraveala/varuiala"... "Varuiala" cu alucobond....

Calea de rulare este gata, s-a circulat si pe banda 2, si pe banda 1, si nimeni nu a comentat ca ar fi probleme cu asfaltul.

Cred ca in cele 9 zile ramase din iulie, constructorul paote da "la gata" pasajul rutier, iar "blonda de la Cismigiu" sa vina si sa spuna "dca nu ii strangeam eu de cojones, nu exista pasaj !".

Daca am sau nu dreptate, este greu de spus.
Pe vremuri se spunea "cherchez la femme".
Eu zic ca in cazul asta interesant ar fi sa "cherchez la Ordinul de Plata".... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Cum sa montezi asemenea garduri... :evil: Ce scarbosenie. Macar de optau pentru modelul instalat de Administratia Strazilor prin mai tot orasul (cel cu semicercuri). Astea-s garduri de santier sau de ingradit zone industriale.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Aici nu cred ca prioritara este "impresia artistica", ci functionalitatea.
Adica sa nu incerce nimeni sa traverseze pe acolo. (Peste semicercuri se poate trece usor, crede-ma... "Tested".)
Iar din pdv al "functionalitate", sarma ghimpata ar fi fost mai buna... :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

De acord, dar nu este acesta unicul tip de gard care nu poate fi sarit. Din nou, pretul cel mai mic loveste.

Mai conteaza si aspectul, de ce nu? Pentru asta avem si arhitecti, altfel am fi avut doar ingineri constructori. Daca nu conta nu mai montam granit si alucobond in pasaj.

:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Daca tot au pus gardurile astea de santier, vorba lui TibiV, macar sa le vopseasca naibi in verde. Eu m-am uitat la imbinarile cu surub fata de stalpii de sustinere si ma tem ca foarte curand se vor dezmembra si le vom vedea atarnate prin diferite locuri.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Sa inteleg ca gardurile alea sunt cele finale? Arata ca un *** dar macar isi indeplinesc menirea.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Se pot pune ușor pe ele ghirlande de LED-uri colorate. Sau plante agățătoare din plastic. Sau se pot îmbrăca în reclame.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Budy187

Eu nu cred ca alea sunt gardurile definitive

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Cand sunt in asemenea criza de timp, crezi ca isi permit sa puna ceva temporar ?!?!
Tot ce fac acum este "forma finala"....

 


Go to page:  1  ... 322 323 324 325 326 327 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use