Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 861849 views
 
Go to page:  1  ... 290 291 292 293 294 295 296  ... 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Flex si apoi un capac care sa imbrace gresia cativa centimetrii.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

De dimineață erau și în pasaj muncitori într-o nacelă, intre stâlpii pasajului rutier. La PP 4 era depozitat un palet inceput cu saci de adeziv sau nu știu ce era. Deci ceva de mișcă. Ieri am văzut în zona PP2, mai exact in țarcul unde este paznicul mai multe indicatoare și suporți pentru acestea, noi nouțe. Oare  se pregatesc de o nouă deviere?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Nici o deviere pana nu termina liniile de tramvai din zona centrala... Acolo trebuie sa ne concentram atentia.

Ce sa devieze si pe unde ?!...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Pe colt la Mărțișor, doi muncitori curățau panourile referitoare la pasaj. Oare modifica ceva, sau pur și simplu curata de afișele lipite de cei cu puțurile sau alte minuni? În centrul intersecției se lucrează.Au mai făcut șanțuri. Se vede pământ proaspăt.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Azi dimineata la PP4-cimitir se facea o schela in interior, de la baza scarilor ; cel mai probabil se apuca de placari, avand in vedere si sacii vazuti de @realistul.
Am mai vazut placari si pe parapetul de pe Nitu V. ->intersectie (vechea bucla de troleu), pe exterior; plus ceva curatenie

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

TibiV wrote:
Nici o deviere pana nu termina liniile de tramvai din zona centrala... Acolo trebuie sa ne concentram atentia.

Ce sa devieze si pe unde ?!...

Dupa ce termina liniile de tramvai si vor repune si catenara se va putea da in folosinta tramvaiul? Revine 11 la traseul de baza? Poate si 34? :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Judecând după faptul că nu am văzut niciodată depozitat la vreun acces granit, eu nu cred că va fi vreo placare in interior. După sacii de afara, cred că vor trage un tinci și ulterior vreo decorativa. Nu știu. Sunt doar presupuneri.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

#MikeT   vezi ca exista topic de discutii la nesfârşit la o intrebare la care nu o sa-ti raspunda nimeni...Incearca acolo, aici se discuta despre pasaj si nu despre tramvai.
Aici :
viewtopic.php?f=17&t=2574

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

^^Eu cred ca se lucreaza la cosmetizarea betonului in zonele cu segregari, neplaneitati si alte defecte.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La PP 4 bloc când am trecut cu masina, am observat din mers montata pe scări o schela și un perete dat cu strop de mortar(cel din dreapta cum se coboară). Ce nu înțeleg eu este că din loc in loc pe pereți sunt niște platbande. La ce oră folosi?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

PP Dristor kebab.
IMG_20170525_183945.jpg (1.3 MB; downloaded 1311 times)
IMG_20170525_183921.jpg (918.38 KB; downloaded 1311 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La PP 4 bloc.
IMG_20170525_190400.jpg (1.4 MB; downloaded 1298 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Aici se pune de un nou șanț, pe fosta bretea a troleelor in dreptul cuptorului de pâine.
IMG_20170525_191538.jpg (1.61 MB; downloaded 1289 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La accesele pietonale unde sa inceput tencuiala, ce am zis eu a fi platbande, de fapt par a fi niste profile mai subțiri din aluminiu. Și la PP Mol au turnat acea sapa sau beton cam de 8-10 cm cu loc de rigolă pe margini.

 


Go to page:  1  ... 290 291 292 293 294 295 296  ... 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421792 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use