Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 861853 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 328
 
 

📖 Pagination options
  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Subteran Piata Sudului Mircea G

subway guru wrote:
Centura nu este o rezolvare 'definitiva', e doar un paleativ...
Solutia reala e 'Centura ocolitoare de autostrada' care cu totul si cu totul alta mancare de peste...dar la care nu se gandeste si nu se preocupa nimeni...
Halal, haram, bairam!!! :ugeek:
Centura cu profil de autostrada ? Pai asta ar fi alta mincare de peste , o sosea fara aberantele sensuri giratorii ciudate si imbirligate parca facute special a gresi directia de mers ...

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului shoppy

Omul este intr-o cruciada impotriva masinilor si zice ca nu e extremist...

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului telvanni

Shoppy draga n-ai inteles deloc ce vroiam sa spun. Impotriva a cu totul altceva eram eu impotriva...dar nu mai conteaza. E perfect cum e acum.

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului telvanni

Astea sunt vesti bune.
Si mai bune vor fi cand se baga sapa in pamant.

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului bercenicity

De cand s-a zis ca nu e bine sa fie facut ambele lucrari (pasaj P-ta Sudului si pasaj Mihai Bravu-Splai) concomitent am ramas cu niste nedumeriri... Adica de ce?

Majoritatea traficului de pe Vacaresti, Tineretului si Mihai Bravu se combina, urca pe Vacaresti si se infige in Sudului.
Deci ce intra in Sudului dinspre Vacaresti aprox= ce vine dinspre Vacaresti (T.Noi) + Tineretului + Mihai Bravu (Pridvorului, Sun Plaza si Martisor sunt cantitate neglijabila) si vice-versa

Daca am avea trafic limitat de doua santiere simultane capacitatea ar fi minimul dintre cele doua capacitati reduse date de santierele respctive... plus ca durata totala de deranj ar fi mai mica.

Sa zicem ca se termina pasajul Bravu-Splai si e in constructie pasajul Sudului. Am avea situatia pasaj Pipera si intersectia Caramfil la scara mai mare...


what am i missing?

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului andrei11

"Miroase" a balon de campanie, de sapun, de ce vrei tu, numai a santier nu miroase la BIG Berceni.

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale danutzu_2910

Are cineva idee ce se construieste vizavi de  BIG, adica pe coltul Oltenitei cu Nitu Vasile?

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale DocOctavius

În PUZ-ul care a fost postat acum ceva vreme era un complex de blocuri de câteva zeci de etaje, dacă iei la pipăit în urmă topicul ăsta sigur îl găsești.

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale Metamorph

danutzu_2910 wrote:
Are cineva idee ce se construieste vizavi de  BIG, adica pe coltul Oltenitei cu Nitu Vasile?



Iti spun eu sigur,Mega Image. ;)

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale georgica2704

Daca o sa fie Mega Image nu stiu cat succes va avea tinand cont ca exista in zona  Cora ( Sun Plaza)  :(

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale Nightwolf

Enorm de mare asa cum are peste tot ... Mega e supermarket de cartier, Cora e hypermarket general ...

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale georgica2704

Corect, dar Cora e  vizavi de Mega Image ( daca asta o sa fie pana la urma )  :)

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale bekxy

Mega Image se construieşte, scrie pe panoul şantierului. La ce preţuri are Cora faţă de alte hypermarketuri, nu cred să aibă mari probleme Mega Image-ul din cauza lor. Concurenţa va veni din partea pieţei de peste drum, nu a Cora.... Dar fiecare se adresează altui segment de clienţi, aşa că n-o să dea nimeni faliment...

 


Re: Pasaj Subteran Piata Sudului - Discutii generale danutzu_2910

Asta cu Mega Image am vazut si eu in seara asta pe panoul constructiei....
Nu stiu daca va fi o idee buna....
(Cadire cu functiuni multiple)

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421792 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use