Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 130192 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Florinds

Poate au angajat niste pictori care sa dea peste rugina.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor somebody

Flagrant din 063
Clipboard01.jpg (198.06 KB; downloaded 4009 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Robert24

Bun. Poate vede si politia. Pana una alta poate printam A3 si le lipim in toate tramvaiele sa se faca cunoscuta bestia!

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Alex27

1. Aici se observa incalcarea regulamentului forumului cu sustinerea unui admin pentru ca poza nu apartine celui care a postat-o si nu este precizata sursa.
2. Respectivul din poza poate da in judecata Asociatia Metrouusor si poate castiga cerand daune.
3. Nu e ok ca a mazgalit un bun public.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Robert24

1. Cu ce a incalcat admin-ul respectiv (in speta eu) regulamentul forumului? Tu ai citit vreodata acest regulament?
Utilizatorul respectiv (somebody) a postat o imagine care nu contine niciun watermark sau vreo specificatie de copyright. Poate chiar el a facut-o pana la proba contrarie!

2. Respectivul din poza nu poate da in judecata Asociatia "Metrou Usor" (si nu Metrouusor), pentru ca forumul nu reprezinta juridic Asociatia si imaginea e postata de un utilizator.
Daca tot citezi din regulamentul forumului, de ce nu citezi acest articol FOARTE important:

4.    Autorul unui mesaj este singurul responsabil de continutul acestuia, indiferent de forma de prezentare (text, foto, multimedia etc). Daca nu este altfel mentionat, nici un mesaj nu reprezinta un punct de vedere oficial al comunitatii utilizatorilor forumului, al administratiei forumului sau al Asociatiei "Metrou Usor". Mesajele ce reprezinta puncte de vedere colective vor fi marcate corespunzator, la fel si comunicatele oficiale ale Asociatiei "Metrou Usor".


3. Nu e ok, dar intr-un fel sau altul, esti avocatul lui! Sau poate esti chiar el?!

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Alex27

In fata legii, administratorii de site-uri se fac la fel de rasponsabili pentru continutul site-urilor. Si iti spun ca daca va da cineva in judecata pentru ca continutul forumului ii aduce prejudicii, nici un avocat sau judecator nu v-a lua ca proba in instanta regulamentul forumului pentru ca nu este un act oficial.

Retine ca regulamentul forumului nu este mai presus de lege.

Si responsabilitatea ta era sa atentionezi utilizatorul somebody ca nu a precizat sursa fotografiei conform regulamentului. Dar in loc sa iti faci treaba de admin, ma ataci pe mine care apropo tot o incalcare a regulamentului se numeste ;)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Il asteptam pe domnul mazgalici anonim sa ne dea in judecata. Cu nume si prenume in plangerea inaintata instantei.  :twisted: Fiind deocamdata singurul pozat... TOT ce-i mazgaleala la depoul Colentina i se pune in carca.  :twisted:  :twisted: O sa-i cada unghiile frecand la vagoane ca dupa aspect e minor asa ca niste munca in folosul comunitatii cred ca este maximul care-l paste.  :lol: Nici nu am reusit inca sa pozez toate vagoanele.  :twisted:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor aztec

Deci..
Ori poza e a ta si atunci inteleg supararea...
Ori esti tu in poza sau un bun amic..si iarasi inteleg...sau ma fac ca  inteleg.
Pana atunci mai remarc ceva. Vine un utilizator si posteaza o poza cu un act ilegal..distrugerea unui bun public...sau cum o fi incadrata legal. Utilizator nou...cu o singura poza. Apare un avocat al distrugatorului..vandalizatorului cu 12 postari la activ.
Si nu discutam de evenimentul din poza..de o mie de ori mai interesant...vorbim de poza si de legalitatea ei.
Parca sunt aia cu interceptarile si cu SRI..pe bune...
Acm ma mir ca nu se pune problema daca ala care a facut poza si are copyrightul pe ea avea aparatul foto/telefonul omologat sau  a facut poza fara acordul subiectului...si ignoram efectiv evenimentul din poza.
Oricum stii mai multe fara sa spui ca cel ce a postat poza nu este si autorul...si faci scandal pe asta....ori te aperi.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Florinds

Judecatorii mai judeca si in spiritul legii, nu numai in litera legii. Ce spui alex27 de cei care filmeaza cu camera ascunsa sau inregistreaza convorbiri, desi nu au voie fara sa anunte? Ce efect ar mai avea actiunea daca l-ai anunta pe infractor ca il filmezi? Daca se intampla ceva grav, cum ar fi o distrugere de bunuri publice sau vreo crima............ Cine crezi ca e pedepsit, cel care a filmat sau autorul?
Hai sa fim seriosi, suntem mai catolici decat papa, in loc sa ii multumim si sa il felicitam pe somebody, ii sarim in cap ca nu s-a autodenuntat sau de ce l-a prins cu geaca de rapidist pe el si nu tinem la imaginea rapidistilor... Regulament, auzi...
Desi il cred pe somebody, imi pare rau ca nu se vede mai clar ce face, poate stergea praful? Daca se vedea clar, era pacat sa nu se trimita autoritatilor...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor andrei11

Alex 27, m-am gândit la o chestie, somebody poate fi dat in judecata si daca nu are incaltari de firma, ce l-o fi apucat sa-si cumpere tenişi de la Dragonul Roşu ? Sau sa-l intrebam daca si-a compostat biletul sau cum de a intrat in depou ? Eu spun ca si colegii mei de mai sus ca nu esti strain de actiunea aceasta si de cel fotografiat. Ca va cunoasteti foarte bine. Numai ca cineva la o mica betie a sifonat o poza. Acum aleluia, poza e in ciberspatiu, e deja si in Noua Zeelanda, si in Antartica. Odata scapata pe net e buna scapata.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor WAYNEN

Faceti si voi un bine si stergeti poza aia cu baiatul ala ! Ii faceti un rau degeaba si e pacat,nu ?

 



Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ByOnu

Ii facem rau baietelului?  :shock: Baiatul ala ne face rau tuturor, distrugand bunurile publice. El sa fie oare marele artist SEL? "SEL" apare scris pe mai multe tramvaie, in principal pe ultimul vagon in stanga. Abia asteptam sa incerce macar sa dea pe cineva in judecata pentru a afla cine este!! :lol: El sa mearga la scoala si sa faca lucruri utile pentru societate. Daca-i asa mare artist sa invete si sa faca un liceu / o facultate de profil.

Sa nu devenim penibili. Fotografia trebuie trimisa RATB, Politiei si celorlalte autoritati competente. :!:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor andrei11

WAYNEN a zis-o la mişto, cel putin asa am interpretat eu.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421301 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use