Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 130199 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 22
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Nup... ala-i pictat in depou si musterii doar l-au asteptat la capat sa se pozeze cu "opera de arta". Nu sta nimic in capete noaptea decat daca vagonul moare ca ultima tura si n-are ce sa-l impinga, asteptand "salvarea". Sau daca simuleaza o linie de noapte pe blat pentru personalul imprastiat.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Am sanse sa fac lista completa cu picatatele "pentru posteritate" in ritmul asta... Se adauga 142.
snapshot5.jpeg (41.24 KB; downloaded 5732 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Un update la moscolitele Colentinei. Din cate 6 vagoane din linia  21, 4 sunt moscolite sigur.
IMG608.jpg (120.57 KB; downloaded 5641 times)
IMG610.jpg (107.92 KB; downloaded 5641 times)
016
IMG612.jpg (97.44 KB; downloaded 5636 times)
121
IMG615.jpg (93.29 KB; downloaded 5636 times)
138
IMG616.jpg (101.41 KB; downloaded 5636 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor punmeister

Cred ca ar trebui sa facem un album cu toate tramvaiele mazgalite din Colentina... Cu #063 in cap de lista. :twisted:

 


Stire alexandru

Protest la RATB: circa 30 de angajati au reclamat ca parcul auto este invechit si nu sunt piese de schimb. Regia promite ca lucrurile se vor schimba in 2016

http://www.hotnews.ro/stiri-administrat...a-2016.htm

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Cred ei ca este invechit? Sa vada ce circula prin alte orase.  :popa: Tramvaiele sunt depasite bine, adevarat. Dar pe liniile actuale nu poti baga tramvaie noi ca le tragi la gard dupa un an. Si nu ma refer la numai la otelul rosu, mentenanta a inceput sa fie deficitara si la lucrarile post 2000. Pe Mosilor vechi e o joanta rupta intre strazile Parintele Staniloaie si Hristo Botev. Problema nu este atat depasirea cat mentenanta incompleta sau chiar deloc.
P.S. La Colentina ii supectam ca le lasa jegoase intentionat in ideea ca poate scapa de ele. Dar m-am lamurit cand l-au busit pe ala "nou"...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Florinds

Ce o fi asa greu sa se reorganizeze astfel incat sa poata accesa fonduri europene... De fapt, mai bine scoatem legea defaimarii decat a reorganizarii regiilor autonome. Interersul personal sa traiasca!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Ai gresit oala, ciorba de potroace e la club. Ei nu trebuie sa acceseze nimic, Regia "Autonoma" de Transport Bucuresti nu are patrimoniu, tramvaiele, autobuzele si troleibuzele sunt ale Primariei. Acceasi Primarie care nu mai devreme de anul asta a "pierdut" finantare europeana pe diverse proiecte. Sau mai bine spus a facut-o pierduta, intentionat.  :twisted: Li s-a parut lor ca e mai frumos sa dea banii din bugetul local.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Hai sa mai vedem niste scarbosenii.  :popa:
360 si jegos si scrijelit ca dracu' de boschetaria de pe Petricani.
IMG723.jpg (86.57 KB; downloaded 5457 times)
Si 128...
IMG731.jpg (114.4 KB; downloaded 5455 times)
IMG733.jpg (120.29 KB; downloaded 5456 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor stefan_br

133 313 ti-am mai spus sa postezi pozele cele mai ok, in caz ca ai sa ne arati ceva. Unele cadre sunt bune, altele nu. Le voi sterge eu pe cele care nu-si au rostu.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor GPS

Cred ca 133 313 a vrut sa ne arate cât de frumos sunt colorate tramvaiele de la Colentina, cea ce a si făcut!
Pozele erau mai mult informative decât stilistice, cred eu.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor 133 313

Atunci uite cum facem pentru ca stiu si eu ca umplu serverul, incerc sa ma rezum la info scris (desi cuvintele nu pot descrie defel cum arata vagonul 128 de exemplu sau cum se prezinta si avanseaza lucrarile la Piata Sudului si celelalte...). Si mie mi-ar fi mai usor sa nu ma mai opresc pentru poze, situatia o evaluez si o concentrez si o analizez si din mers foarte usor.
P.S. Pozele la mine sunt intotdeaua cu caracter informativ si nu stilistic, cum zice GPS, acum sincer, nu era sa promovez grafittiul cu poze in ultrarezolutie. Pictorii in mizerie ar putea sa banuiasca ca ne si place.  :twisted:
La lista celor cazute prada cetei lui mazgalici se adauga 171 si 188, consistent mazgalite ambele.

 


Re: V3A-93 Victor92

128 vandalizat...



 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ByOnu

Sunt foarte curios, s-a schimbat cumva firma de paza acum vreo doua luni sau ce se intampla? Ca ani de zile n-am avut probleme. :roll:

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421305 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use